Astra J 1.4 T Otomatik Şanzıman yağı değişimi

Sedat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi geceler
2013 Astra j otomatik aracımın şanzıman yağını değiştirmek istiyorum, takip ettiğim kadarıyla dextron vı önermektesiniz. Acaba hangisini kullanmam gerekir, bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim 9100224561202.jpgshopping.jpeg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam ben castrol kullandım herhangi bir sorun yaşamadım bilginiz olsun.

drugureray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler ,

opel astra 1.4 t 2012 model var ben de ve şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum.62000 km de.
aracı ilk aldğımda seriliğinden çok memnundum ancak son 6 aydır düşük viteslerdeyken çok yavaş hızlanıyor servis sorunu yok dedi ama şanzıman yağ değişimi sonrası bu konuda iyileşme olur mu ? şimdiden teşekkürler..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aracın seri olması şanzumandan ziyade motor performansı ile doğrudan ilintili.
Ama otomatik şanzumanın aracın hassas parçalarının başında geldiğine ve yağ değişiminin gerekliliğine yukarıdaki yorumlarda ve diğer konularda epey değinildi...

• Beğen
Tepkiler: drugureray

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa bu durum biraz psikolojik..Banada her araç değişiminde daha seri gibi geliyor yeni araç..Ama alışınca o farkı artık görmüyorsun..Yani hızına alıştığın için öyle geliyor(Bana kalırsa).

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Maşallah pek bişey tutmamış yetkili serwis olaydı en az 1000 den asagı olmazdi bu yapılanlar??sanırım garantim bitince belli olmaz bende orda yaptırırım tamiratlarımı yerim istanbul ama olsun yakıca şurda 200 lira hem canım ankaramı görmüş olurum hemde aracımı uygun bi fiyata tamir ettirmiş olurum bellimi olur bi çayınızı bile icerim kendinize iyi bakın hayırlı günler
Yetkili servise sordum suan yag degisimi 400 tl dedi sanzuman yagi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Yetkili servise sordum suan yag degisimi 400 tl dedi sanzuman yagi

Hocam nasıl bir değişim yapacaklarmış bilgi verdilermi ? Bizim gibi alt tapadan boşaltıp üstten eklememi yapacaklar ? Yoksa vakum ile çekipmi değiştirecekler. Vakum ile değişim yapılacaksa 400 TL mantıklı geldi bana.

nkaymaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Bendede 1.4 T otomatik astra var.şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum.Kayseride önerebileceğiniz bir yer varmı.
Bir sorum daha olacak D R N P geçişlerinde biraz sert geçiyor gibi geliyor bana sizdede öylemi yoksa şanzıman yağı ile alakalımı teşekkürler.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yag ile alakali bi durum. yag degisimi yaparken yag degisimi makinesi olan yerde degistirttin. Alttan 5 litre dokup degistirmesinler sonra vites gecislerinde hissetirme oluyo yani vuruntu gibi