Astra J 1.4 T Otomatik Şanzıman yağı değişimi

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun..Şöyle bir durum var,Mesela motor yağını değiştirdikten bir kaç gün sonra kontrol edin yine karardığını göreceksiniz..Yani renginden ziyade kıvamı önemli aslında :)Ama zamanını beklemeden değiştirmek tabiki iyi olur..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun..Şöyle bir durum var,Mesela motor yağını değiştirdikten bir kaç gün sonra kontrol edin yine karardığını göreceksiniz..Yani renginden ziyade kıvamı önemli aslında :)Ama zamanını beklemeden değiştirmek tabiki iyi olur..
Evet dizelde dediğiniz gibi motor yağı ben de denemiştim. Fakat şanzıman yağında motor yağı ile aynı mantığı yürütmek doğru olur mu? Çünkü benzinlilerde de yağ değişim zamanına bile gelse eski rengine yakın oluyor. Ustanın dediğine göre şanzıman içinde küçük balatalar varmış onların aşınan parçacıkları yağı bu renge dönüştürüyormuş...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben fikrimi savunmaya devam ediyorum. Şanzıman bir aracın motor kadar önemli parçasıdır ve yağını düzenli değiştirmekte fayda vardır.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben fikrimi savunmaya devam ediyorum. Şanzıman bir aracın motor kadar önemli parçasıdır ve yağını düzenli değiştirmekte fayda vardır.
Ben bu gerekliliği yağ değişiminden sonraki ilk aracı çalıştırıp p den d ye ve parkederken geriye alışımda anladım, hareket halindeki geçişleri hissetmiyordum zaten, değişim tahminlerimin çok üzerinde çok şükür... belki bir dahaki değişimi duruma göre 30.000km de yapmayı dahi düşünüyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bende ilk değiştirdiğim gün başka araca biniyormuşum gibi hissetmiştim :) D R N arasında geçiş o kadar yumuşamıştıki sorun var diye korkmuştum :)

Madaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 1.6T benzin otomatik şanziman yağı değisimi niyetindeyim. Arac 78000 km'de. Otomatik araclarda samziman balatası gibi degisimi gereken bi parca oluyomu?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Tork konvertörlü tam otomatik şanzımanlarda arıza dışında sadece yağ değişimi yapiliyor diye biliyorum ben hocam.

• Beğen
Tepkiler: Madaş

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bu soru için yetkili servisten @Hasip beyin verdiği cevabı almıştım...

• Beğen
Tepkiler: Madaş ve Hasip

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2011 1.6T benzin otomatik şanziman yağı değisimi niyetindeyim. Arac 78000 km'de. Otomatik araclarda samziman balatası gibi degisimi gereken bi parca oluyomu?
Tam otomatikse yalnızca şanziman yağı, belki şanziman yağ filtresi.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Madaş

Madaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler hosbulduk. Ilginize ve cevaplariniza tekrar tesekkurler.