Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Hava akışmetre arızası olduğu için, daha doğrusu kirli yakıttan dolayı sensör kirlenmiş ve temizlenmesi gerekiyor diye açıkladılar hata kodunu. Herhangi bir etkisi olmadığı için de uygun bir zamanı bekliyorum.

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sabrın mükafatı güzel ortalamalardır :)) special_Yeah

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar herkese iyi gunler foruma yeni uye oldum. 2013 1.4 turbo AS astram var su an 5700 km civarinda, ortalama tuketimi hic sifirlamadim su an 7 lt/100 km degerinde. Mardinin savur ilcesinde gorev dolayisiyla ikamet ediyorum. Aracimi mardin savur arasi ve savur diyarbakir arasinda kullaniyorum, bu bahsettigim yollar cok virajli ve inisli cikisli yani tam olarak sehir ici de sayilmaz sehir disi da. Bir de ramazan bayraminda memleketim samsuna gittim geldim. Sizce tuketim degerlerim nasil? Herkese kazasiz belasiz gunler...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Öncelikle aramıza hoş geldiniz, keyifli forumlar dilerim. 7 lt gerçekten çok başarılı bir değer. Ancak 5700 km'dir sıfırlanmamış olması nedeniyle belki biraz yanıltıcı olabilir. İsterseniz bir sıfırlayın, daha sonra yine güncel değerlerinizi paylaşın. İnşallah yine buna yakın değerler olur.

Benim Active Select 1.4T'm ancak uzun yolda 7.0 ortalamayı görebiliyor.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

istanbul şehir içinde 8,3(b.sayar verisi). şehir dışı 6,6 lt. (pompa verisi ve 100-110 km. sabit hızlarda). Şehir dışı 180-200 km ortalama hızlarda 7,7 lt(pompa verisi). şehir içi pompa verisi pek yakında gelecek diye umuyorum.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Öncelikle aramıza hoş geldiniz, keyifli forumlar dilerim. 7 lt gerçekten çok başarılı bir değer. Ancak 5700 km'dir sıfırlanmamış olması nedeniyle belki biraz yanıltıcı olabilir. İsterseniz bir sıfırlayın, daha sonra yine güncel değerlerinizi paylaşın. İnşallah yine buna yakın değerler olur.

Benim Active Select 1.4T'm ancak uzun yolda 7.0 ortalamayı görebiliyor.

Tesekkur ederim hocam, araci bayiden cikardigimda ortalamasi 8.4 lt ydi ve yavas yavas dustu,oyle ki samsuna gidip geldigimde donusumde 6.8 e kadar geriledi fakat burda savur mardin arasinda gidip geldikce tekrar 7.0 lt ye yukseldi. Yanlissam duzeltin lutfen; bildigim kadariyla ortalama tuketim degerini sifirladigimizda yol bilgisayari belirli bir degerden dusme veya artma yapiyor( ornegin 8.0 lt ortalamadan kullanima ve tuketime gore dusuyor veya yukseliyor) diye biliyorum. Dolayisiyla sifirlarsam yine ortalama degere gelmesi icin mesafe yapmam gerekmez mi?

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstanbul şehir içi pompa verisi p.tesi geliyor arkadaşlar, pek yakında burada general_Dancing