Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Ben Erzincan şartlarında yazın tam katalog değerlerini görüyodum ş.i.:7,8 gibi ama kış olunca araba sapıttı sanki 9-9,5 arasını görmeye başladım. Tabi vakumlu kış lastiğinin etkisi ve kış şartlarınıda düşünürsek normal gelmeye başladı. Burda dizel araçlar bile 8 lt leri görüyor. Arkadaşım Yeni C-max aldı 1,6 dizel ortalamasına baktım 8,4 lt di. aracı 7600 km de olmasına rağmen... 

En hesaplısı Toplu Taşıma olacak bu gidişle !  greatt

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Netice itibariyle ben şöyle düşünüyorum; Astralarımız için yakıttan şikayet etmemizi gerektişrecek aman aman bir durum yok. Çünkü emsal araçlar da yani, corolla, civic, focus, fluence,jetta da bu rakamlara yakın değerler de yakıyor. Belki yarım litre az belki fazla. Bizler astrayı tercih ettik ve ben şahsen yarım litrenin hesabını yapacak da değilim. önemli olan güvenli, donanımlı sağlam ve düzgün bir araç olması. geri kalanlar teferruattan ibaret.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Netice itibariyle ben şöyle düşünüyorum; Astralarımız için yakıttan şikayet etmemizi gerektişrecek aman aman bir durum yok. ևünkü emsal araçlar da yani, corolla, civic, focus, fluence,jetta da bu rakamlara yakın değerler de yakıyor. Belki yarım litre az belki fazla. Bizler astrayı tercih ettik ve ben şahsen yarım litrenin hesabını yapacak da değilim. önemli olan güvenli, donanımlı sağlam ve düzgün bir araç olması. geri kalanlar teferruattan ibaret.

+1  045thumbsup

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Netice itibariyle ben şöyle düşünüyorum; Astralarımız için yakıttan şikayet etmemizi gerektişrecek aman aman bir durum yok. Çünkü emsal araçlar da yani, corolla, civic, focus, fluence,jetta da bu rakamlara yakın değerler de yakıyor. Belki yarım litre az belki fazla. Bizler astrayı tercih ettik ve ben şahsen yarım litrenin hesabını yapacak da değilim. önemli olan güvenli, donanımlı sağlam ve düzgün bir araç olması. geri kalanlar teferruattan ibaret.

greatt

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
+1

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Belki siz tecrübeli abilerim ve kardeşlerim kadar bu konuda bilgim yok fakat aracın verdiği keyif yakıt giderini örtüyor benim için , resmen arabadan inmek istemiyorum desem yeridir  005hihih

Y

Yusufi

Bilgi Girilmemiş

VIII link' Alıntı:
Belki siz tecrübeli abilerim ve kardeşlerim kadar bu konuda bilgim yok fakat aracın verdiği keyif yakıt giderini örtüyor benim için , resmen arabadan inmek istemiyorum desem yeridir  005hihih

+1  ;D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün -son denemeydi- yine depoyu 98.6km de iken ağzına kadar doldurdum; 6.8 küsür litre benzin aldı, ortalama ekranı 7.1 litrede, ortalama hız ekranı 43km deydi.  045thumbsup

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bugün -son denemeydi- yine depoyu 98.6km de iken ağzına kadar doldurdum; 6.8 küsür litre benzin aldı, ortalama ekranı 7.1 litrede, ortalama hız ekranı 43km deydi.  045thumbsup
Aşağı yukarı aracınızın b.sayar ortalaması ile pompa değerleri birbiri ile aynı. Yani 98,6 km de iken 6,8 lt. aldı ise 100 km.de 6,9 lt. yakmış demektir pompa verilerine göre. B.sayar da 7.1 litre göstermiş. Pompa lehine bi durum söz konusu. Bende tersi oluyor; ekranda 8,0 ise pompadan 8,5 lt. çıkıyor. Acaba pompacı arkadaş katakulleye mi getiriyo desem olmaz öyle şey. Tabi bu arada 6,9 lt. ortalamanın istanbul şehir içi değerleri olmadığı malım. Dur bakalım akşam bi sabiha gökçen yapacam tam 47 km. gidiş geliş 94 km. b.sayarı sıfırlayıp boş yolda 100 km.ye sabitleyip bi gideyim bakayım ortalama ne diyecek. Tabi başlangıcında ve sonrasında yakıt almayacağım için pompa verileri olmayacak ama yine de ekranda 5 küsurlu değerler görebilirsem keyifli olur. Züğürt tesellisi işte.