Astra j 1.4t vs golf 1.4tsi 122hp 0-200

seneroo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4t vs golf 1.4tsi 122hp 0-200

ibre oyle degil boyle kalkar 14alkiss :D 14alkiss

astra j 1,6 turbo speed

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

maşallah uçak gibi :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2. ve 3. viteste ulaştığı hız 1.4 140hp lerden az mı bu araçların ya da erken mi vites büyütüyor??

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu videodaki golf dsg şanzumanlı olabilir.. ben astra j siparişi vermiştim satış temsilcisi de arayıp haziran sonu temmuz ortası gibi gelir diyince sinirlendim..iptal edebilirim yani siparişi.. çünkü 2012 model almak daha mantıklı geldi..arkadaşta 1.4 tsi dsg 122 bg var onu kullandım highline versiyonlu.. araçta yok yok.. ben öle vites geçişi daha görmedim..araç resmen uçuyor.. yani en iyi benim diyen öle vites değiştiremez.. aracın her yerini didik didik inceledim.. araç ben kaliteyim diyor.. ses mes yok.. yol tutuş çok iyi..tabi astranın da muhakkak geri kalır yanı yoktur yol tutuş konusunda.. ama kullanılan plastik kalitesinde bariz fark var.. aracın her yeri yumuşacık plastik..bir de dikkatimi çekti araç çok az yakıyor.. arkadaş uzun yolda 130 ile sabit hızda ortalama 5.5 gördüm dedi. şuanda istanbul şehiriçi dışı karışık ortalaması da 7.2.. hemen ertesi gün gittim vw bayiine tabi.. hesaplattım 1.4 tsi dsg higlene+sunroof + ledli bi xenon farlar.. 62 bin  tl tam tamına.. hiç de fiyat düşmüyorlar.. navigasyon kaç para dedim..orjinali 6000 tl dediler.. ama dışardan 3300 tl imiş onu da öğrendim.. deri koltuk dedi..o da 7500 tl imiş.. onu da dışarda 850 tl ye suni deri olarak hallediolar.. kısacası bu araba konusunun sonu yok..benim istediim golf 62 bine mal oluyor yani. ama tabi sonradan yaptırmayı düşündüğüm modifiyelerle 70 bini bulur.. çok para yahu.. 2012 model astra alırım en iisi..bu araçlar nie bu kadar pahalı hiç anlamam.. evil_Chamaillerie ayrıca golf için de 5 ay sıra verdiler..bir de millette para yok derler.. gülerim buna  38hehh

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

üzerine biraz daha para ekleyin mercedes c serisi alın bu paraya :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
2. ve 3. viteste ulaştığı hız 1.4 140hp lerden az mı bu araçların ya da erken mi vites büyütüyor??
2-3 km az 1.6t nin son hızları öyle ayarlanmış

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

diagnotics link' Alıntı:
Bu videodaki golf dsg şanzumanlı olabilir.. ben astra j siparişi vermiştim satış temsilcisi de arayıp haziran sonu temmuz ortası gibi gelir diyince sinirlendim..iptal edebilirim yani siparişi.. çünkü 2012 model almak daha mantıklı geldi..arkadaşta 1.4 tsi dsg 122 bg var onu kullandım highline versiyonlu.. araçta yok yok.. ben öle vites geçişi daha görmedim..araç resmen uçuyor.. yani en iyi benim diyen öle vites değiştiremez.. aracın her yerini didik didik inceledim.. araç ben kaliteyim diyor.. ses mes yok.. yol tutuş çok iyi..tabi astranın da muhakkak geri kalır yanı yoktur yol tutuş konusunda.. ama kullanılan plastik kalitesinde bariz fark var.. aracın her yeri yumuşacık plastik..bir de dikkatimi çekti araç çok az yakıyor.. arkadaş uzun yolda 130 ile sabit hızda ortalama 5.5 gördüm dedi. şuanda istanbul şehiriçi dışı karışık ortalaması da 7.2.. hemen ertesi gün gittim vw bayiine tabi.. hesaplattım 1.4 tsi dsg higlene+sunroof + ledli bi xenon farlar.. 62 bin  tl tam tamına.. hiç de fiyat düşmüyorlar.. navigasyon kaç para dedim..orjinali 6000 tl dediler.. ama dışardan 3300 tl imiş onu da öğrendim.. deri koltuk dedi..o da 7500 tl imiş.. onu da dışarda 850 tl ye suni deri olarak hallediolar.. kısacası bu araba konusunun sonu yok..benim istediim golf 62 bine mal oluyor yani. ama tabi sonradan yaptırmayı düşündüğüm modifiyelerle 70 bini bulur.. çok para yahu.. 2012 model astra alırım en iisi..bu araçlar nie bu kadar pahalı hiç anlamam.. evil_Chamaillerie ayrıca golf için de 5 ay sıra verdiler..bir de millette para yok derler.. gülerim buna  38hehh
aynen astra cosmo ile golf highline arasında 10000 tl civarı fark var ama hertürlü otomobil sitesine bakın astra nın fiyatı sınıfındaki araçlara göre çok yüksek diyorlar ama golf fiyatlarını hep görmezden geliyorlar ayrıca golf 122hp trendline ile astra 1.4t enjoy plus nerdeyse aynı fiyat ama sundukları özellik arasında dağlar kadar fark var astra en düşük donanımda golf ün orta donanımında fazla özellikler sunuyor ama herkes bunu görmezden geliyor ayrıca dsg çok kaliteli bir sistem olsada tam 6000 tl olduğunu unutmamak lazım hatta bazı donanımlarda daha bile yüksek

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf ün kalite manasında Astra dan bariz üstün olduğunu kabul etmiyorum.

Yakın arkadaşımda Highline TDI var, aracın ön konsolunun üst kısmında ve arka kapı içinde daha fazla yumuşak plastik içermesi nedeniyle bir nebze daha iddialı ancak konsolun dik, basit ve dar yapısı bu malzemelerden fazla kullanılmamasını sağlamış, ön cam dibi ile havalandırma kanalları arasında neredeyse 1 karışlık bir alan var + Cosmo donanımlı Astra nın kapı içlerindeki plastiklerden geriye kalan hemen her yer kaliteli deriyle doluyken Golf te buralar kumaştan ibaret.

İki aracın sert plastikleriyse gene benzer kalitede, Astra ya alışmadan önce Golf bana da ulaşılamaz kalitede geliyordu ama Astra dan sonra şimdi birazcık daha kaliteli ama çok daha eski ve basit bir tasarıma sahip gibi geliyor.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence Astra J golf 6 yı geride bıraktı, eskiden biraz olsun ilgimi çekerdi ancak şuan hiç ilgimi çekmiyor, tabi yol tutuşuna ve dsg şanzımanına diyecek bir sözüm yok ama, astra j golften daha alımlı :)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birçok insan için "zevkler ve renkler tartışılmaz" dır.Oysa ben bunun da tartışılır olduğunu düşünmekteyim , hep söylenenin aksine..
Ancak elbette bu da ayrı bir tartışma konusu olur ve şu anda belki yeri değil.Ancak su götürmez bir gerçek var ki; 47 yaşına gelmiş olan ben, şimdiye kadar 2 kez opel marka araç kullanmış olan ben ve artık "ahir ömrümde bu kadar opel yeter" biraz da başka markalara yöneleyim diyen ben, ancak onca araştırmadan ve soruşturmadan sonra, yine gönlünü yeni astraya kaptıran ben.. 005hihih

Bence opelin son zamanlarda ortaya koyduğu tasarım dili/anlayışı ile muadilleri arasında belki julietta yarışabilir..Gerisi laf-ı güzaf..Elbette Bence..