Astra J Cam Yıkama fıskiyesi sorununun Çözümü

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt: Astra J Cam Yıkama fıskiyesi sorununun Çözümü

Fıskiyelerim Geldi Şimdi Takmada Bakalım :)

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün parçalar geldi ve montajını yaptım. Ancak maalesef ayar gerektiriyor :/ Sol taraftaki altta, sağ taraftaki de baya bir yukarıda kaldı. Bostancı sanayiye yakınım, sırf bunu ayarlatmak için servise gitmeme gerek yok sanıyorum. Ayar parçası çok özel bir parça mı, sanayideki Opel servislerinde vardır herhalde  ::)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Ranilin link' Alıntı:
Bugün parçalar geldi ve montajını yaptım. Ancak maalesef ayar gerektiriyor :/ Sol taraftaki altta, sağ taraftaki de baya bir yukarıda kaldı. Bostancı sanayiye yakınım, sırf bunu ayarlatmak için servise gitmeme gerek yok sanıyorum. Ayar parçası çok özel bir parça mı, sanayideki Opel servislerinde vardır herhalde  ::)

Kardeşim Montajı Nasıl Zormu şuna Dikkat edin diyeceğin bir nokta varmı acaba ???

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ranilin link' Alıntı:
Toplu igneyle ayarlanmiyormu. ?

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Montaj düşündüğümden basitmiş aslında. Fıskiyeleri tutan parça, kaportaya klipslerle tutturulmuş vaziyette. İnce duz uçlu bir tornavida ile klipsleri çıkardıktan sonra o parçayı biraz esneterek altına girebiliyoruz. Daha sonra fıskiyelerin tepesinden bastırarak yuvasından çıkartıyoruz. Parçaları da borularından çıkartarak Insignia versyonu ile değiştirip aynı şekilde alttan yukarı doğru yerine ittiriyoruz ki zaten tırnaklı tık diye yerine oturuyor ondan sonra bütün parçanın klipslerini de aynı şekilde bastırarak yerine takıyoruz ve işlem bitiyor. Kaputu açınca kolay olduğunu göreceksiniz  ;)

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Toplu igneyle ayarlanmiyormu. ?

Maalesef toplu iğne ile ayarlanacak yapıda bir parça değilmiş  :( Başlığı açan arkadaşımızın belirtmiş olduğu gibi ucu şu şekilde olan bir aparat gerekiyor.

[img=800x600]http://data.motor-talk.de/data/gall...hduese-bo-49380-4994144846938653581.JPG[/img]

İnce uçlu tornavida ile bir yokladım ancak oldukça sert aparat olmadan zarar verebilirim diye dokunmadım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok değerli bir paylaşım zira onlarca üyenin can güvenliğine dahi olumlu katkıda bulunabilir.

ևok  thnxx

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
en iyi sonuç için yetkili servislerdeki aparat kullanılmalı bence. yoksa washerların ağzı bozuluyor.

6-jet.jpg

BO-49830_Pic.jpg

Bir kez ben bir kez de parata sahip olmayan Edremit servisi washerları bozduk, ikisinde de garantiden değişim yapıldı.

Halen de kör topal idare ediyorum ama yeni washerdan hemen alacağım, yüksek süratte cama hiç su gelmiyor.