Astra J ile en son yaptiginiz Hiz

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J ile en son yaptiginiz Hiz

ulas79 link' Alıntı:
ama 1.6T motorun 260 devirme videosu var tabi insignia stock motor :)

Hemşo ekrana bakılırsa 90 derece aşağı basmış adam  hahaha

şaka bir yana 180lik Insignia sı olan ve sürekli basan bir genç arkadaşım düzde 256 ya ulaşmış birkaç kez, ayrıca Astra bence hb tasarımının aerodinamisi yüzünden sedan kardeşleri kadar son sürate ulaşamayabilir.

uguur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

andreoni81 link' Alıntı:
Arkadaşlar benim araç 800 km lerdeyken ilk şehirlerarası yolda denedim en fazla kaça çıkacak diye. Araç 1.3 dizel hb. İlk denemelerde 170-180 e çıkabildim. Tabi yolun durumu da bunlarda etkiliydi. 5. viteste 3.000 devirde 145 yapıyor araç. Ancak 3. denememde 5. vites 4.000 devirde kaldı son hız 192 ydi. Yaklaşık 10-12 saniye böyle devam etti gaz sondaydı. Araç yeni olduğu için mi gitmedi sizce. Hele 260 yapanları görünce benim araçta mı sorun var diye düşünmeye başladım. Motor açma gibi bir durum varsa şu 260 ı geçen arkadaşlar bi yardımcı olsa fena olmaz hani :))

O hızlar 1.3 cdti için normaldir.200-210 km/h ye çıkabilir.Ama 260 demişsiniz onu anca 1.6 turbo yapar belki de oynanmış 1.4 turbo.
1.3 cdti ın o hıza çıkması biraz zor :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Hemşo ekrana bakılırsa 90 derece aşağı basmış adam  hahaha

şaka bir yana 180lik Insignia sı olan ve sürekli basan bir genç arkadaşım düzde 256 ya ulaşmış birkaç kez, ayrıca Astra bence hb tasarımının aerodinamisi yüzünden sedan kardeşleri kadar son sürate ulaşamayabilir.
Yok bence uçaktan dikine atılmış bu araç :) tabiki sedan daha fazla hız yapacak aerodinamisi ile ama benim tespitime göre astraj hb birde AS şanzıman 250 km yi görür çünkü ben Bursa çevre yolunda Balıkesir istikametinde hafif yukarı meyilli kısımda 230 km hıza çok rahat çıktım ve araç dahada hızlanıyordu ama yanımda baba faktörü olduğundan son hızı göremedim ,dediğim gibi araç o konumdayken bile hala hızlanma konusunda istekliydi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Yok bence uçaktan dikine atılmış bu araç :) tabiki sedan daha fazla hız yapacak aerodinamisi ile ama benim tespitime göre astraj hb birde AS şanzıman 250 km yi görür çünkü ben Bursa çevre yolunda Balıkesir istikametinde hafif yukarı meyilli kısımda 230 km hıza çok rahat çıktım ve araç dahada hızlanıyordu ama yanımda baba faktörü olduğundan son hızı göremedim ,dediğim gibi araç o konumdayken bile hala hızlanma konusunda istekliydi.

Ulaş o çevreyolundan daha hıza müsait bir yol biliyor musun? O yol hep boş ve radar vs olmuyor, uzun süre sakin gitmek gerçekten zor.

İstanbul - Ankara otoyolu herhalde daha iyidir hız için?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Ulaş o çevreyolundan daha hıza müsait bir yol biliyor musun? O yol hep boş ve radar vs olmuyor, uzun süre sakin gitmek gerçekten zor.

İstanbul - Ankara otoyolu herhalde daha iyidir hız için?
Tolga en uygunu izmir-çeşme otobanı,zaten birçok kişi top speed denemesini orada yapıyor özellikle super sport araç sahipleri :)

andreoni81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gördüğünüz 260 rakamı gerçek değil; araç çalıştığında tüm ibreler sona dayanıyor gördüğünüz resim o esnada çekilmiş.
Vay hiç aklıma gelmemişti. Bende çekim bi tane bari :) Abi her arabaya binişte 260 görüyorum diyebilirim artık  :D

andreoni81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uguur link' Alıntı:
O hızlar 1.3 cdti için normaldir.200-210 km/h ye çıkabilir.Ama 260 demişsiniz onu anca 1.6 turbo yapar belki de oynanmış 1.4 turbo.
1.3 cdti ın o hıza çıkması biraz zor :)

Teşekkürler içim rahatladı :) Bir dahaki uzun yola çıkınca bakıcaz artık. Muhtelemeln 3.000 km yi geçince olcak. Eh bi 200 görürüz diye düşünüyorm. Amacım hız yapmak değil bu arada motor sağır kalmasın istiyorum..

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

andreoni81 link' Alıntı:
Arkadaşlar benim araç 800 km lerdeyken ilk şehirlerarası yolda denedim en fazla kaça çıkacak diye. Araç 1.3 dizel hb. İlk denemelerde 170-180 e çıkabildim. Tabi yolun durumu da bunlarda etkiliydi. 5. viteste 3.000 devirde 145 yapıyor araç. Ancak 3. denememde 5. vites 4.000 devirde kaldı son hız 192 ydi. Yaklaşık 10-12 saniye böyle devam etti gaz sondaydı. Araç yeni olduğu için mi gitmedi sizce. Hele 260 yapanları görünce benim araçta mı sorun var diye düşünmeye başladım. Motor açma gibi bir durum varsa şu 260 ı geçen arkadaşlar bi yardımcı olsa fena olmaz hani :))

260 yapanlar 2 saniyeliğine oldukları yerde yapabiliyorlar ancak.  005hihih

AIRTECH1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hem Astra ile hem de hayatım boyunca yaptığım en yüksek hız 200km Çeşme otobanı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Tolga en uygunu izmir-çeşme otobanı,zaten birçok kişi top speed denemesini orada yapıyor özellikle super sport araç sahipleri :)

Hmm.. Modlu Focus u orda denemiştim; 230 (22:cool: km/h

Astra yı hiç max hız için tam manasıya zorlamadım ama aynı yerde (İzmir-Aydın yolu) arkadan yol isteyen bir ML yüzünden farkında olmadan 230 a çıkıp sağa çekilmiştim.