Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

tosssbaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: İlk Gün İzlenimlerimiz

İlk Gün = 110km ort 6.5 Lt /100km          alınan keyif = paha biçilmez  okkk

M.Kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Makinami Cuma aksami teslim aldim, bu forumdaki onlarca insanin yorumlarinin ne kadar dogru oldugunu anlamak icin Bursa cevre yoluna ciktim ve 6. viteste 2500 rpm de 120 km/s sabit hiz ile 13 km. yol aldim. Arac tek kelime ile buz uzerinde kayan bir balerin gibi yolda suzuluyor. Kabindeki motor sesi gayet ideal, yol sesini cok fazla almiyor. (160 km. ustunu bilemiyorum henuz). Surus keyfi muhtesem ve dahasi, onundeki Opel simsegini BMW logosu ile degistirseniz farki anlayamazsiniz zira BMW de kullanmisligim var.

Aldigim anda ortalama tuketim 11 lt. idi, 100 km. nin ardindan 10 lt. ye dustu. Bence 140 Hp lik bir arac icin fazla degil, daha da azalacaktir. Herkesin keyfi ve butcesi farklidir ama araci CD500 ile almanizi tavsiye ediyorum, gercekten araca ayri bir hava katmis.

Bu arabayi alan insanlar ciddi paralar veriyorlar, onlari sokakta gordugunuzde bilin ki; onlar belki ceplerinde daha az parayla fakat cok ama cok mutlu ve verdikleri ucreti sonuna kadar hak eden bir araca sahip insanlardir.

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun sn.M.Kayhan, güle güle kullanın.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun kardeş,ne mutlu sana bu kervana sen de katıldın...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun Kayhan bey
izlenimleriniz için teşekkürler güzel ifade etmişsiniz..

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M.Kayhan link' Alıntı:
Makinami Cuma aksami teslim aldim, bu forumdaki onlarca insanin yorumlarinin ne kadar dogru oldugunu anlamak icin Bursa cevre yoluna ciktim ve 6. viteste 2500 rpm de 120 km/s sabit hiz ile 13 km. yol aldim. Arac tek kelime ile buz uzerinde kayan bir balerin gibi yolda suzuluyor. Kabindeki motor sesi gayet ideal, yol sesini cok fazla almiyor. (160 km. ustunu bilemiyorum henuz). Surus keyfi muhtesem ve dahasi, onundeki Opel simsegini BMW logosu ile degistirseniz farki anlayamazsiniz zira BMW de kullanmisligim var.

Aldigim anda ortalama tuketim 11 lt. idi, 100 km. nin ardindan 10 lt. ye dustu. Bence 140 Hp lik bir arac icin fazla degil, daha da azalacaktir. Herkesin keyfi ve butcesi farklidir ama araci CD500 ile almanizi tavsiye ediyorum, gercekten araca ayri bir hava katmis.

Bu arabayi alan insanlar ciddi paralar veriyorlar, onlari sokakta gordugunuzde bilin ki; onlar belki ceplerinde daha az parayla fakat cok ama cok mutlu ve verdikleri ucreti sonuna kadar hak eden bir araca sahip insanlardir.
hayırlı olsun kayhan bey yakında bursa çevre yolunda aramızda yarışmaya başlayzacaz gibi,zira bir ay önce hız denemesi yaptığımda 2 astra j geçmiştim :)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun Kayhan Bey, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı temenni ederim :)

M.Kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

duanka link' Alıntı:
[quote author=M.Kayhan link=topic=342.msg32439#msg32439 date=1305495977]

hayırlı olsun kayhan bey yakında bursa çevre yolunda aramızda yarışmaya başlayzacaz gibi,zira bir ay önce hız denemesi yaptığımda 2 astra j geçmiştim :)
[/quote]

insallah tanisip birlikte yarisiriz. Otomotiv isinde oldugumdan yakindan biliyorum, motorun cogu parcasinin tum omru boyunca yasayacagi asinmanin %90t i, ilk 20 saatlik calismada oldugundan; ilk 1000 km. son derece sakin kullanmaya calisiyorum.

Ayrica tum dostlara iyi temennilerinden dolayi ayri ayri tesekkur ederim.  thnxx

hsaglam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun sn.kayhan güzel günlerde kullanmanız dileğiyle... okkk

Volk@n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eveeeeet sonunda bende kavuştum Beyaz Roketime ;

Bu gün plaka ve ruhsat işlemleri biterbitmez teslim aldım aracımı. Böyle bi heyecanı bi askere giderken yaşamıştım bide bugün  :D aracın içine binip motoru ilk çalıştırdığımda en çok merak ettiğim motorun performansı ve yol tutuştu. Besmele çektim ve çevirdim kontağı.. baktım çalışmıyor, yani ben öyle sanmışım araç içi sessizlikten :D gaza bastığımda anladım, çıktım yola bi heyecan bastı, 12 yıldır araba üstündeyim sanki ilk kez kullanıyorum gibi hissettim heyecandan  :) Zeytinburnu Balkan dan aldım aracı ve dedimki gidiyim doğru bi kan akıtıyım Eyüp e. Giderken sanki bütün gözler üzerimde gibiydi, aslında gibisi fazla öyleydi çünkü 2 yakışıklı birden yolda olunca gözler üzerinizde oluyor (yakışıklının birisi benim biriside Astram bu arada)  :D  :D . eyüpe giderken Unkapanında yanıma Golf TSI yanaştı gaz verip duruyordu ilerde, dedim kendi kendime Volki uyma ilk günden şuna daha araç 8 km' de.. :) ama ahd ettim bugün geçilmedik TSI bırakmamaya  011zaa . ֖nceleri çoğunlukla şirket araçlarında dizel araç kullanmıştım ve dizellerin torklarının yarattığı o fırlatma hissini çok severdim. Aracımla 2500 devirden sonra bunun daha kuvvetlisini yaşadım bu çok hoşuma gitti. genelde 3000 deviri geçmemeye çalıştım rodajdan dolayı ve ilk 2500 km ye kadarda asla geçmem sanırım, sonra motor üst kapak contasını zorlayana kadar asılırım iyice açılması için bi 15 20 dk bir iki sefer, bu benim tavsiyemdir 2 aracımdada böyle yaptım ve ibre hep sona dayandı sonra, çünkü yeni doğmuş çocuğa koşmadan önce yürümeyi öğretirsiniz, tecrübeyle öğrenir antremanla öğrenir, yavaş yavaş kasları gelişerek öğrenir koşmayı, inanın bence hiçbir farkı yok araçların.. Sonra  bakırköye eve doğru giderken virajlara sert girdim ve hayran kaldım, müthiş bir duygu yere yapışmasını hissetmek.. AFL farlar ayrıca müthiş zaten, kısa ve uzunu kendi yapıyor ya bittim buna..

Kısacası iyiki Astra' yı tercih ettimişim... rockk 045thumbsup