Astra J Lpg Montajı

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

Merhaba arkadaşlar. izmirden opel astra j almayı planlıyorum. bayilerin kendi taktıkları lpg kitlerinde garantiyi bozmadıklarını söylüyorlar ancak çoğu lpg taktıran arkadaşın dediği gibi iş kit seçimiyle bitmiyor. Belkide en kolayı kit seçimi. Zor kısmı işçilik kalitesini bilmememiz. İzmirde lpg montajında sizce en iyi opel bayisi hangisi veya hangisi sizce en kötüsü? satış sonrası lpg ve diğer servis hizmetlerinde hangi bayinin yeterliliği sizce daha fazla? Lpg montajını yapan ustalara kullandıkları tekniklerle ilgili neleri sormalıyız ki yaptıkları işlere itimat edelim? Örneğin pipo denilen bir yöntemden bahsetmiş bazı arkadaşlar.Objektif değerlendirmelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Konuyu dağıttıysam özür dilerim.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkes alakalı olsun olmasın LPG ile ilgili bişeyler yazmış çizmiş ve inanmak istediği şeylere inanmış, inanmak istemediği şeylere inanmamış. Arkadaşlar ben şimdi sizlere samimiyetle soruyorum. Daha bu araçlara lpg takılmadan subab'larını eriten usta'ya ne dersiniz. İnsaf yahu, milletin kafasını neden bulandırıyorsunuz ki. Biz 100 milyar verir araç alırız ama yakıtına gelince kara kara düşünür ve yakıtı nasıl düşürürüzün yollarına bakarız. Bununda alternatifsiz tek yolu lpg den geçiyor. Birisi diyor 50 milyar verip lpg taktırmak mantıksız v.s . Kardeşim lpg ye karşıysan taktırma, neden merak edip foruma girip yazıyorsunki. Dediğim gibi daha lpg takılmadan subablarını erittiler motoru kucağımıza verdiler.

Bunun göstergesi bu adamların dediklerimi yoksa Lpg taktırmış ve bu tecrübeleri yaşayan kişilerin dediklerimi. Örneğin benim araç 1.4 Turbo ve 44.000 km lpg li kullanıldı Allaha şükür hiç bir sorun yaşanmadı. Ne arıza lambası ne performans düşüklüğü v.s. Şimdi kullanıcı olarak benim söylediklerime karşı bu şehir efsanesini çıkaranların sözü. Siz hangisine inanırsanız onu tercih hakkınız size aittir. Ayrıca LPG yüzünden subab erimesi yaşayan varsa yeni ve sabit bir konu açılsın orada paylaşımlarda bulunsunlar.

Bilgi iyidir ve paylaştıkça çoğalır, bilgi kirliliği kötüdür ve paylaştıkça ortalığı bulandırır şehir efsaneleri doğurur.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cobra link' Alıntı:
Herkes alakalı olsun olmasın LPG ile ilgili bişeyler yazmış çizmiş ve inanmak istediği şeylere inanmış, inanmak istemediği şeylere inanmamış. Arkadaşlar ben şimdi sizlere samimiyetle soruyorum. Daha bu araçlara lpg takılmadan subab'larını eriten usta'ya ne dersiniz. İnsaf yahu, milletin kafasını neden bulandırıyorsunuz ki. Biz 100 milyar verir araç alırız ama yakıtına gelince kara kara düşünür ve yakıtı nasıl düşürürüzün yollarına bakarız. Bununda alternatifsiz tek yolu lpg den geçiyor. Birisi diyor 50 milyar verip lpg taktırmak mantıksız v.s . Kardeşim lpg ye karşıysan taktırma, neden merak edip foruma girip yazıyorsunki. Dediğim gibi daha lpg takılmadan subablarını erittiler motoru kucağımıza verdiler.

Bunun göstergesi bu adamların dediklerimi yoksa Lpg taktırmış ve bu tecrübeleri yaşayan kişilerin dediklerimi. Örneğin benim araç 1.4 Turbo ve 44.000 km lpg li kullanıldı Allaha şükür hiç bir sorun yaşanmadı. Ne arıza lambası ne performans düşüklüğü v.s. Şimdi kullanıcı olarak benim söylediklerime karşı bu şehir efsanesini çıkaranların sözü. Siz hangisine inanırsanız onu tercih hakkınız size aittir. Ayrıca LPG yüzünden subab erimesi yaşayan varsa yeni ve sabit bir konu açılsın orada paylaşımlarda bulunsunlar.

Bilgi iyidir ve paylaştıkça çoğalır, bilgi kirliliği kötüdür ve paylaştıkça ortalığı bulandırır şehir efsaneleri doğurur.

Katılıyorum.. Körü körüne lpg zarardır demek önyargıdır. Atomu parçalayanlar önyargıları parçalayamamışlardır :)

Hani şunu dersin: çok km yapmıyorum ya da basmıyorum uzun yolda kullanıyorum bunu anlarım ama düşmanlığı anlamıyorum :)

Millet 2.el arabayı temiz alsın diye kendimi yoramam bir dahamı gelicez isteyen lpg taksın isteyen benzinde kullansın allah kaza bela vermesinde :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

30.800 KM'dir LPG ile kullanıyorum aracımı. Bir sıkıntı yaşamadım.

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Ynt: Ynt: Astra J Lpg Montajı

astra33r2714 link' Alıntı:
Mersinde landrenzo için önerdiğiniz bir usta varmı
Hocam tavsiye olarak değil ama güven otogaz takıyor diye biliyorum landirenzoyu. Ben de erdemli de yaşıyorum. Telefonla aradım gecen 10000 km olmadan takmiyoruz genelde dedi. Yaglamali sistem için 1900 TL demişti. Karayollarının karşısında. İnternetten landirenzonun sitesine bakin isterseniz. Bir de landirenxo iki yıl subap garantisi veriyor dedi usta.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar benim araç bugün ikinci kez motor arıza ışığını yaktı. asla devirli sürmüyorum. zaten active select sürekli 1200-2000 devir arası 6ncı viteste götürüyor. lpg'yi ucuz diye istanbul yolundaki MOİL den alıyorum. acaba yakıtla mı alakalı bir durum bu? lpg montajını opis yaptı. araç 5000 km'dir lpg ile gidiyor. şu an 8200'de.