Astra J Lpg Montajı

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

merak etmetyin bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü bahsettiğiniz kiti bende İnsignia 1.6 T de kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım.. keyifli sürüşler

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
merak etmetyin bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü bahsettiğiniz kiti bende İnsignia 1.6 T de kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım.. keyifli sürüşler
Kaç km kullandınız Gökhan Bey?

yıldırım3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba bişey merak ediyorum lpg takıldıktan sonra aracın yol bilgisayarından faydalanabiliyor mu yani yakıt tüketimi vb bilgilerde bir sapma oluyor mu ?

kalisomir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba;

aracımda 3 depo lgp yi bitirdim arkadaşlar. depo tam olarak 60 tl'ye doluyor ve 230 kilometre yol gidiyor. yine tekrar ediyorum bu şehir içi kullanımı sabah ve akşam saatleri yoğun trafikte kullanım verisidir.

montajı izmir olgun lpg'de yaptırdım. çok ilgililerdi sağolsunlar. normalde montajları manifoldu sökmeden yapıyorlar ama ben o konuda biraz hassas olsuğum için manifoldu söktürüp montaj yaptırdım. eger düşünen varsa öyle yaptırmanızı tavsiye ederim.

yol bilgisayarı çalışıyor herhangibir problem yok veriler uyumlu.

turboda da bir problem yaşamadım performans gayet iyi su ana kadar herşey stabil bakalım inşallah hep böyle devam eder.

iyi günler....

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınızın menzili şu anda 230 km midir?
Sanırım lpg bitince benzine geçebiliyorsunuz.

Verdiğiniz rakamlara göre 100 km de 26 Lira yakıyorsunuz.
Benim ekranımda şu anda 8.6 lt görünüyor.36 Lira yakıyorum.LPG kiti 100 km de 10 lira tasarruf sağlıyor.
Bu kitin fiyatının 1500 lira olduğunu varsayarsak 1500/10*100=15000 km yol yaptığınızda kendini amorti ediyor.Doğru mu?

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yalnız dikkat edelim araç 180 bg lik model okkk

kalisomir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Aracınızın menzili şu anda 230 km midir?
Sanırım lpg bitince benzine geçebiliyorsunuz.

Verdiğiniz rakamlara göre 100 km de 26 Lira yakıyorsunuz.
Benim ekranımda şu anda 8.6 lt görünüyor.36 Lira yakıyorum.LPG kiti 100 km de 10 lira tasarruf sağlıyor.
Bu kitin fiyatının 1500 lira olduğunu varsayarsak 1500/10*100=15000 km yol yaptığınızda kendini amorti ediyor.Doğru mu?

evet 230 km lpg ile menzil zaten lpg bitince kendisi otomatik benzine geçiyor. herhangibir sıkıntı olmuyor.
evet su anda 100 km.de 26-27 lira yakıyor ama sonucta ilk çalışmada benzinle çalıştığı için araç motor belirli bir sıcaklığa gelinceye kadar onu ekleyince toplamda 100 kmde 30 tl yakıyor şu anda.
Kitin fiyatı 2.200 tl bu arada . hesaplaman o şekilde pek sağlıklı olmaz çünkü benim aracım şehir içinde 12.5 litre yakıyor 100 km.de benim tasarrufum tam %40 yani 50 kuruştan 30 kuruşu düştü tam anlamıyla.
buda 2200/20*100=11.000 benim aracımda ve benim kullanımıma göre sizde ise ortalama %40 lık bir tasarruf sağlasa 14-15 lira tasarruf sağlayacak size 100 km'de.

seneroo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ASTRA J YE YAZIKMI YAZIK DEGILMI DERKEN 100KM DE 13 LT YAKMASI SONUCU LPG YI CITTI DUSUNUR OLDUM ASLINDA ARAC FAZL;A YAKMIYOR BENZIN COK PAHALI :mad:

BENDE LANDIRENZO TAKTIRMAYI DUSUNUYORUM!!!! ... OPAN ANKARA SERVISIYLEDE GORUSTUM GARANTI OLAYI TAMAM SAKAT BISEY YOK ORTADA
YANLIZ FIYAT BANA BIRAZ YUKSEK GELDI (2200) BIRDE TAKILMIS BI ARACI TEST ETTIM ENJEKTORLERDEN CIT CIT CIT DIYE SES GELIYOR AMA SADECE ROLANTIDE
BRC VE PRINSLEDE GORUSTUM IKI MARKANINDA TURBO ARACLAR ICIN KITLERI MEVCUTMUS BENIM AYNI MOTORUN INSIGNIYALARINA TAKTIRMISLAR

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle ya tup taktircam yada ecoflexini alcam bu ne ya bi boluya gidip geldim 350 tl