Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

Hakan hocam dediğiniz gibi, bazı paçalarda kullanım yada montaj hatası mevcut olduğu kanaatindeyim. hayırlısı olsun demekten başka şey gelmiyor şu aşamada elimden

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun sn.akın, keyif kaçırıcı bir durum gerçekten, ciddi bir arıza gibi gözüküyor ama kullanıcı kaynaklı bir arıza olduğunu düşünmüyorum açıkçası, keyfiniz en kısa zamanda geri gelir inşallah.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamkan link' Alıntı:
    Geçmiş olsun sn.akın, keyif kaçırıcı bir durum gerçekten, ciddi bir arıza gibi gözüküyor ama kullanıcı kaynaklı bir arıza olduğunu düşünmüyorum açıkçası, keyfiniz en kısa zamanda geri gelir inşallah.
teşekkür edrim, umarım öyle olur

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın bey serviste size konu hakkında ne diyeceklerini gerçekten merak ediyorum, umarım çözülebilecek bir sorundur. Çünkü birçok arkdaş gibi aracı aldıktan sonra satma şansına sahip olmayacam, o yüzden bu tarz sorunlar beni biraz endişelendiriyo açıkcası

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın bey geçmiş olsun bu sorun şimdi çözerler hatta garantiden bir değişim de olabilir önemli olan kalıcı bir çözüm olması garanti bittikten sonra tekrarlamaz umarım tekrar geçmiş olsun

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende kredi ile aldım aracı yani satarsam  benimde çok zararım olacak. düşünce moralim bozuluyor bu sebeple satmak istemiyorum açıkçası. ancak  böyle giderse ne yapacağımı şaşırdım hele birde garantiye sokmak istemezlerse  uğraş dur.  sıfır araç almaktaki amacım aracımı sorunsuz kullanmakta ki gel gör ki çoğu ikinci elde başa gelmeyen bu araçta başıma geliyor. Ama yinede soğumama gayretindeyim sizlerin de moralini bozmak istemem, fakat gerçekleri saklamanın da kimseye bir faydası olacağı kanaatinde değilim.
serviste yapılan işlemi ayrıntısı ile paylaşacağım umarım dişe dokunur bir açıklama yaparlar yada çözüm bulurlar.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Şöyleki dizel 1.3 araç dolu iken yokuşlarda özellikle biraz zorlanıyor ve debriyajı iyi ayarlamaz iseniz
bu problemle bağlantısı olabileceği düşüncesindeyim
Ancak kendi kullanım tarzım ve 3 aylık araçtaki deneyimim sonunda ağırlıklı olarak fabrika çıkışından kaynaklanan bir problem olduğunu düşünüyorum
tabi 1 aylık 3 aylık golf, renault ve volvolardaki baskı balata bitmeleri de aklımın diğer ucunda.
hakan bey, sizin başınıza geldiği zaman da bu kadar km de böyle bir şeyin meydana gelmesinin anormal olduğunu ve garantiden değiştirilmesi gerektiğini yazmıştım. umarım akın beyin olayı farklıdır ama ne yazık ki aynı sorun gibi görünüyor. buna sebep arayacak olursak 1.3 motorun kalkışlarda zorlanacağı konusu mantıklı olmakla beraber, bu adamlar araba üretiyorlar ve bunu yıllardır yapıyorlar çin firması değil ki bu. bir araba üretilirken bir sürü ar-ge çalışması yapılıyor test ediliyor vs vs. sonuç olarak 1.3 dizel arabayı kaldıramayıp bu tür sorunlar çıkaracaksa ya 1.3 çıkarmazlar yada başka bir çözüm bulurlardı diye düşünüyorum. çok küçük bir ihtimal, üretelim sorun çıkanları değiştiririz demeleri ki hiç zannetmiyorum. uzun sözün kısası bu durum sürücü değil araç hatası ve garantiden değiştirilmeli bence

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
bende kredi ile aldım aracı yani satarsam  benimde çok zararım olacak. düşünce moralim bozuluyor bu sebeple satmak istemiyorum açıkçası. ancak  böyle giderse ne yapacağımı şaşırdım hele birde garantiye sokmak istemezlerse  uğraş dur.  sıfır araç almaktaki amacım aracımı sorunsuz kullanmakta ki gel gör ki çoğu ikinci elde başa gelmeyen bu araçta başıma geliyor. Ama yinede soğumama gayretindeyim sizlerin de moralini bozmak istemem, fakat gerçekleri saklamanın da kimseye bir faydası olacağı kanaatinde değilim.
serviste yapılan işlemi ayrıntısı ile paylaşacağım umarım dişe dokunur bir açıklama yaparlar yada çözüm bulurlar.
akın hocam, ilk etapta suçu size yüklemeleri hiç sürpriz olmaz, ama siz onları konuşarak olmadı tehdit ederek ikna edersiniz. hakan beyi örnek verin dava açmakla tehdit edin, gm e şikayet etmekle tehdit edin :) ama illaki değiştirmeleri gerekir. sıkmayın canınızı hemen satmayı falan da düşünmeyin kul yapısı bu sorun çıkacaktır. bir ufak not daha, daha önce de yazmıştım ama itirazlar gelmişti. bence üretim yapılan ülkeye göre üretilen aracın kalitesi az da olsa değişiyor. arkadaşlar da bizi 3. dünya ülkesi ortdoğulu arap olarak gördükleri için tr ye gelen araçlar bu gözle üretiliyor. 

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baskı balata bitmesi ise önünüzde bir örnek var akın bey
öyle birşey olursa garantiden değişmeme gibi bir sorun olacağınız zannetmiyorum
ben de onay 5 dk içinde itiraz edince gelmişti
yoksa hemen servis elemanı fiyat listesini elime tutuşturmaya çalışmıştı

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben astra ya bakmaya gittiğim günlerden birinde bayide bi akrabamı görmüştüm,o da eşine chevrolet cruze bakıyordu. ben astra yı tercih ettiğimi söylediğimde, bana sakın opel alma, servisleri çok problemli demişti. araç hakkında herhangi birşey demedi ama sırf servis sorunu yüzünden opel alma demişti, işin tuhafı çalıştığı sektör otomobil sektörydü. fakat astranın dizaynı beni o kadar büyülemişti ki, o söyledikleri bir kulağımdan girip diğerinden çıkmıştı. şimdi bu froumda okuduğum birçok şeyden sonra, akrabamın haklı olduğunu anladım. ve eğer bu aracı alıp bu tarz sorunlarla karşılaşırsam, gerçekten bana büyük kapak olucak. babamda otomobil olayından fazla anlamaz, eğer bu tarz sorunlar garanti kapsamına girmezse ve benim aracımda da çıkarsa, bittiğim andır . 50 milyar verdin ala ala bu aracı mı aldına gelir durum ki anlat derdini anlatablrsen ondan sonra :( ( şuan hakkaten sinirliyim akın bey in başına gelen sanki benm başıma gelmiş gibi bi durumdayım o yüzden yazdım bunları )