Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

akın hocam geçmiş olsun. forumda yenilerdenim. ilk sikayetinizi okudugumda kendi arabamdaki soruna benzettim. bende cc ile giderken yolda birden cc devre dışı kalıyor ve cc beyaz ışık şekline dönüyor. tabi araç yavaşlıyordu. ama tekrar cc ye aldıgımda bi problem olmuyordu. bazende aracın gaz almadıgına şahit oluyorum. şimdilik pek bi sıkıntım yok. 1. yıl bakımını yaptım. benim araç 2010 1.4 t enjoy plus. eger bende baskı balatada problem cıkarsa sadece dizellerde olmadıgı ortaya cıkar. aklıma takılan bir diger şey ise yanık kablo kokusu geldigini belirtmişsiniz. bilgisayar hafızası ile ilgili ise bu şekilde bi koku gelir mi gerçekten.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sizinki sanırım  klasik  güncelleştirme arazılarından, debriyaj müşürü ve fren müşürü değişimi kampanya kapsamında ücretsiz yapılıyor.  bende yanık kokusu geliyordu  fakat olayın teknik boyutunu tam bilemiyorum.  ama bilgisayara  bağladıkalrında arızayı yakalamışlardı.  ve  sonra bir daha sorun çıkmamıştı.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dediginiz gibi olabilir. debriyaj müşürü degişti. ama yazılım atılıp atılmadıgından emin degilim. elazıgdaki servisten pek memnun degilim. memlekete gidince(adana) orada baktıracam.  Allah daha kötüsünden saklasın diyelim

alpromethe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

az önce konunun tüm mesajlarını baştan sona okudum, büyük strese girdim fakat sorunun çözülmesine çok sevindim, büyük geçmiş olsun.
yalnız yanık kablo kokusu kısmını duyunca stresim arttı biraz, acaba önemli birşey midir. ankarada dikimevini bilenler bilir çok dik yokuşlar mevcut ve devamlı
yokuşlarda park ediyorum arabayı (zorunluluktan) ne zaman geri viteste rampa çıksam bu koku geliyor. birkaç kez uzun yol gittim cc ile ama sizinki gibi
bir problem hiç yaşamadım.

acaba sadece bu yanik kablo kokusu ciddi birşey olabilir mi arkadaşlar servise götürmem gerekir mi? arabayı aldığımdan bu yana mevcut bu durum, pek önemsememiştim açıkçası.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alpromethe link' Alıntı:
az önce konunun tüm mesajlarını baştan sona okudum, büyük strese girdim fakat sorunun çözülmesine çok sevindim, büyük geçmiş olsun.
yalnız yanık kablo kokusu kısmını duyunca stresim arttı biraz, acaba önemli birşey midir. ankarada dikimevini bilenler bilir çok dik yokuşlar mevcut ve devamlı
yokuşlarda park ediyorum arabayı (zorunluluktan) ne zaman geri viteste rampa çıksam bu koku geliyor. birkaç kez uzun yol gittim cc ile ama sizinki gibi

acaba sadece bu yanik kablo kokusu ciddi birşey olabilir mi arkadaşlar servise götürmem gerekir mi? arabayı aldığımdan bu yana mevcut bu durum, pek önemsememiştim açıkçası.
aracınızı mümkün olduğunca yokuş yerlere park etmemeye çalışın
çünkü aracı kaldırırken yarım debriyaj yaparsanız debriyaj balatası çabuk ısınıyor ve koku yapıyor
aynı durum insignia araçlarda da mevcut
sürekli koku oluyorsa servise başvurun

alpromethe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=alpromethe link=topic=1045.msg36601#msg36601 date=1307983974]

aracınızı mümkün olduğunca yokuş yerlere park etmemeye çalışın
çünkü aracı kaldırırken yarım debriyaj yaparsanız debriyaj balatası çabuk ısınıyor ve koku yapıyor
aynı durum insignia araçlarda da mevcut
sürekli koku oluyorsa servise başvurun
[/quote]

Sanırım dediğiniz gibi sürekli yarım debriyaj ile rampada ve geri viteste park ediyorum, park için güzel biryer bulmalıyım sanırım.
teşekkür ederim