Astra J OPC - 259 KM/H

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J OPC - 259 KM/H

manta400 link' Alıntı:
Arkadaşlar yeni aldığım Kia Pro-Ceed GT'nin ortadaki dijital ekranını lütfen inceleyin. Görsel yükleyemedim henüz . Ancak bazı görselleri ilgili sitelerde var.Beni kendine çeken birazda bu göstergeleri oldu. Direksiyondaki  GT tuşu ile ister kadranlı ister sayısal verili hale gelebiliyor. Turbo basınç ve tork göstergeleri bile var. Kızmasın kullanan arkadaşlar ama o kadar para vereceksin GTC veya OPC alacaksın içi sedan Astra'lar ile aynı olacak. Focus ST'nin  içi bile diğer Focus'lardan farklı . Opel'e bu konuda çok kızıyorum . Spor modellerin içine hiç özen göstermiyor. Gösterge içine OPC yazmakla ışık oyunuyla bu iş olmaz. Biraz teknoloji ve yenilik lütfen.

Ben de her modelde aynı iç mekanın kullanılmasını sevmiyorum ama malum çok yaygın bir durum. Insignia da bile Astra ya çok benzer bir konsol vardı makyajla epey değişti neyseki.

Sanıyorum sonraki jenerasyon/makyajlı modellerde motora-donanıma göre farklı ve değişken led göstergeler konacak.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Senin ifadenin neredeyse aynısını Opel Zafira için yabancı bir testte yazmışlardı  8)

Hyundai gerçekten çok canlı ve detaylı bir ekrana sahip.
gorunen koy kilavuz istemiyor iste:)
Proceed gt sahibi arkadas hala gorsellerini ve arac hakkindaki yorumlarini bekliorm; gecen fiyat sordum 70bin dediler kia iin bnce bu fiyat cok ;evet guzel , şık bir arac ama maalesef opel kalitesi yok bence kiada; ceedi 2 kez test ettim kafami çelen bir aracti ama astranin kalite hissini vermedi bana ; su ana kadar ceed i30 , auris, golf , focus, megane , giu ,mercedes a , volvo v40 test ettim ve bu araclar icinde astradan daha cok hosuma giden sadece a ve v40 oldu giu'nun sadece ici kotu digerleri kesinlikle astra
kadar , bir cok yonden karsilastiiorm, kaliteli degil.
  Opelde icime sinmeyen tek sey de ekrani ki yeni insgniada bile maalesef ayni ekrani kullanmislar sadece bir donanimda dijital ekran vardi galia

manta4001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Göndereceğim arkadaşım merak etme . şehir dışındayım arasıra yazılanları okuyorum bazen cevap yazıyorum. Uzun yolda kullandım aracı. Hızlanma ve frenleme başarılı. Yakıt sarfiyatı verilen değerlere yakın. Ben aslında Astra GTC alacaktım neden alamadığımı yazdıklarımı okursanız anlarsınız . Yoksa Astra kötü ve kalitesiz demiyorum. Sadece kızgınım firmaya. Sitede bazı arkadaşlar bazı firmalara OPC tamponu yaptırıyorlar.Neden çünkü GTC'de sportif ruhlu tamponlar yok . Difüzör yaptırıyorlar neden çünkü oda yok . Tek egzost çıkışı var . ևift çıkış yaptırmaya çalışıyorlar. Marşpiyel yaptırıyorlar. Bütün bunları yaptırınca maliyet 80 bin TL'yi buluyor. İçine oturuyorsunuz kumaş koltuk sıradan göstergeler. Ben bunlara kızıyorum . 70 bin TL GT için size göre pahalı gelebilir ama bu saydıklarımın hepsi fazlasıyla var .Recaro deri koltuk taktırmayı deneyin bakalım kaça çıkıyor ! Ben bunların olduğu dolu dolu bir  GTC istiyorum anlatabildimmi . Elin Korelisi yapıyorsa Opel'de yapmalı. Herkese saygılar ...

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bu araçla bu hızı yapsam internete koymaya utanırdım.  ;D

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

manta400 link' Alıntı:
Göndereceğim arkadaşım merak etme . şehir dışındayım arasıra yazılanları okuyorum bazen cevap yazıyorum. Uzun yolda kullandım aracı. Hızlanma ve frenleme başarılı. Yakıt sarfiyatı verilen değerlere yakın. Ben aslında Astra GTC alacaktım neden alamadığımı yazdıklarımı okursanız anlarsınız . Yoksa Astra kötü ve kalitesiz demiyorum. Sadece kızgınım firmaya. Sitede bazı arkadaşlar bazı firmalara OPC tamponu yaptırıyorlar.Neden çünkü GTC'de sportif ruhlu tamponlar yok . Difüzör yaptırıyorlar neden çünkü oda yok . Tek egzost çıkışı var . ևift çıkış yaptırmaya çalışıyorlar. Marşpiyel yaptırıyorlar. Bütün bunları yaptırınca maliyet 80 bin TL'yi buluyor. İçine oturuyorsunuz kumaş koltuk sıradan göstergeler. Ben bunlara kızıyorum . 70 bin TL GT için size göre pahalı gelebilir ama bu saydıklarımın hepsi fazlasıyla var .Recaro deri koltuk taktırmayı deneyin bakalım kaça çıkıyor ! Ben bunların olduğu dolu dolu bir  GTC istiyorum anlatabildimmi . Elin Korelisi yapıyorsa Opel'de yapmalı. Herkese saygılar ...
Hakveriyorum size ozellik ve motor acisindan dusununce aslinda cok fiyat degil ama kia benim icin ala cok net bir marka degil ne kadar guvenebilirim bilmiuoru bu yuzden araci ve objektif goruslerinizi merak ediyorum sonuc olarak opc sahibi olamayiz cok para ama kia 70bine oldukca spor bir araci kullanimimiza sunuyor marka olara on yargilari kirmasi lazim sadece.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence Ceed oldukça kaliteli bir araç ve bu konuda Golf ve Astra ile kıyaslanabilir, kesinlikle ezici şekilde geride kalacağını düşünmüyorum.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dışarıda gezerken mercedesler bmwler şekil olanları dışında en çok dikkatimi ceed'ler çekiyor çok güzel bir dış tasarımı var ama KİA markası hala ülkemizde iyi bir algı yaratamadı uzak doğudan toyata dışında bu algı maalesef yok gerçi hyundai rezalet üretiyor ama neyse:) Kia'da eminim bizim arabalar kadar kaliteli ve güzeldir ki bu kadar çok etrafta var:)

Birde opc iç tasarımı keşke değiştirseler göstergeler panel vs yakışmıyor sıradan aşırı derecede bi opc yazısı var o kadar.Bir dünya para verip standart bir astraya biniyor olmak diğerlerinden farkı olmaması garip olmuş.

Not: Adam sürmeyi bilmiyor benim karakaçanla bende basarım :p :p

uguur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kia son dönemlerde iyi atak yaptı.1.6 crdi 128 bg premium donanımla muhteşem oluyor.Panoromik tavan,geri görüş sistemi var.Fiyatıda çok abartı değildi.Ülkemizde kia sevilmediği için bu araba öne çıkamadı.Aynı donanım 105 bg golf'e 75-80 k ödemektense ceed e 65-70 k öderim

manta4001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar yeni aldığım aracıma ait söz verdiğim resimler aşağıda.