Astra J - Plaka ve İç Aydınlatmaları Led ile Değiştirme (Resimli Anlatım)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J - Plaka ve İç Aydınlatmaları Led ile Değiştirme (Resimli Anlatım)

sanalbiri link' Alıntı:
Hımm...Mertcim,bunlar göz alıcı ama göz alıcı bunlar. :D :D :D Yani hanım yüzünü ekşitir bunlarla.Ben de anlarım ki hem beğenmedi,hem de gözünü aldı.  :D Dediğin gibi beyaz ampül dene bakalım.O beyaz ampüllerden yada daha az ışık verebilecek ledlerden bulursan bana da al.Ya da nette varsa link verirsin.Yaptıklarının ve de yapacaklarının takipçisiyim...  greatt

emreaarslan link' Alıntı:
aynen mert beyaz ampulü kesin bulmalısın :) aydınlatma senden soruluyor :)

Beyaz 31mm ampul bulmaya çalışıyorum ama bulduklarım ya sarıya yakın bir renkte yanıyor yada 31mm değil.  :(

Birazdan Karaköy'e gideceğim. Orada da bulamazsam başka bir yerde yoktur zaten.  :)

DERSİMLİ link' Alıntı:
mert plaka ledini hallettim ama hesaba katmadığım bi durum var, plakanın sol aydınlatma camında cyclone kamerası takılı ve bu nedenle camın biri diğerine göre daha küçük ve ışığı kırıyor akşam resmi ekleyeceğim düşünüyorum ama bi çözüm bulamadım kamerayı başka bir yere takamazmıyım nedersiniz arkadaşlar fikri olan?

Abi kameranın plaka aydınlatması dışında başka bir yere takılmasının tek çaresi tamponun delinip montajın tampona yapılması olur ama plaka aydınlatmasında kalması daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Tolga abinin (TOGI) aracında da kamera vardı, sol taraf biraz daha az ışık verse de aydınlatma oldukça tatmin ediciydi.

Belki fotoğrafları gördükten sonra daha sağlıklı yorum yapabiliriz abi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kamera soldada olsa led taktimmi cokta isik az olmuyo
Kameranin yeriyle oynamayin bence

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert,bugün Karaköy'e gittin mi?Bembeyaz ampüllerden buldun mu? special_prayer Şu şekle bakar mısınız ya?Çok komik. :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Mert,bugün Karaköy'e gittin mi?Bembeyaz ampüllerden buldun mu? special_prayer şu şekle bakar mısınız ya?ևok komik. :)

Osman abi maalesef iş yoğunluğundan uğrayamadım.  :(

Yarın hem ampul için hemde forumla ilgili başka bir çalışma için Karaköy'e gideceğim.

Detayları yarın bu başlıkta paylaşırım.  :)

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Osman abi maalesef iş yoğunluğundan uğrayamadım.  :(

Yarın hem ampul için hemde forumla ilgili başka bir çalışma için Karaköy'e gideceğim.

Detayları yarın bu başlıkta paylaşırım.  :)
special_prayer special_prayer special_prayer ևok sevdim ben bunları.  :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
special_prayer special_prayer special_prayer ևok sevdim ben bunları.  :)

:)

vnyvolkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bundan daha net bir şekilde nasıl anlatılabilir bilemiyorum, teşekkürler, Ayakta alkışlıyorum :) special_Yeah special_Yeah special_Yeah
Yalnız bir sorum olacak ? ledleri ebaydan sipariş verme konusunda tedirginim , verilen linklerde de ilandan kalkmış olarak gözüküyor,ankara da gidip satın alabileceğimiz veya güncel link verebilirmisiniz , şimdiden teşekkürler .

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim siparişim geldi ebaydan aldım plaka aydınlatması için ledler ve ebaydan pek sorun yaşanacağını zannetmiyorum ama son karar sizin.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vnyvolkan link' Alıntı:
Arkadaşlar bundan daha net bir şekilde nasıl anlatılabilir bilemiyorum, teşekkürler, Ayakta alkışlıyorum :) special_Yeah special_Yeah special_Yeah
Yalnız bir sorum olacak ? ledleri ebaydan sipariş verme konusunda tedirginim , verilen linklerde de ilandan kalkmış olarak gözüküyor,ankara da gidip satın alabileceğimiz veya güncel link verebilirmisiniz , şimdiden teşekkürler .

Rica ederim. Led uygulamasını yapmak isteyen arkadaşlara az da olsa yol göstermeye çalıştım.  :)

E-bay sitesinden aldığımız ledlerin benzerleri Türkiye'de satılıyor ama biraz kalın olduğu için plaka aydınlatmalarının bulunduğu ampul yuvasına sığmıyor.

Daha önce verdiğim linklerdeki ürünler satıştan kaldırılmış yada bitmiş.

Bir kaç ürün daha buldum, bunları da plaka aydınlatması için alabilirsiniz.

Bu ürün için minimum 10 adet sipariş verebiliyorsunuz ve fiyatı 10 adet üzerinden belirtilmiş. Ayrıca ücretsiz kargo ile gönderiliyor.

http://www.ebay.com/itm/10X-T10-Car-High-Power-168-194-W5W-White-28-SMD-LED-Wedge-RV-Light-Bulb-Lamp-12V-/170834461417?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item27c68702e9#ht_2930wt_952

Bu ürünün fiyatı da 1 adet üzerinden belirtilmiş ve istediğiniz adette sipariş verebilirsiniz ama kargo ücretli olduğundan maliyet yüksek olabilir.

http://www.ebay.com/itm/New-Super-Bright-T10-1206-28-SMD-LED-Car-Taillight-Reading-Light-Lamp-Blub-White-/160675911619?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item256907d7c3#ht_3753wt_952

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Karaköy bizim yerimizdir.Gitmesek de,gidemesek de bizim yerimizdir... :D :D :D