Astra J Sport alacakların dikkatine...

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çoğu değişikliği Opel Türkiye yapıyor. bu yüzden çoğu zaman Özcan Keklik'in yerine göz bile dikiyorum:mad:
sanki bu işi Opel satıp para kazanmak için değilde, diğer firmalar tarafından oraya özellikle getirilmiş gibi adımlar atıyorlar bazen...

şuda var, yurtdışında ister full donanım Astra Enjoy,
isterseniz boş, afl'si bile olmayan Cosmo alabiliyorsunuz.
her seçeneği müşteriye bırakıyorlar. bir konfigürasyon sistemi var.
ama Opel Türkiye bize bunları paket şeklinde sunuyor, Cosmo istiyorsunuz AFL, deri döşeme vs. direk standart oluyor.
(VW'de de durum böyle)

bu konuda birazda bizler kaşınıyoruz, BMW-Mercedes opsiyonel özellik sunuyor, bizim milletimiz "onu istersen para bunu istersen para" diye kötü birşeymiş gibi görüyor.

Evet bu konuda sana katılıyorum bilinçsizlik varsa bu noktada var halbuki kendi aracımı kendim oluştursam bütçeme göre ne güzel değil mi.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iş dönüp dolaşıp gelir durumuna bakıyor bizdeki gelir durumu belli olduğu için fazla bir manevra alanı bırakmıyorlar bu kadar paraya bu kadar köfte diyorlar 2 tl verirsen çeyrek 5 tl verirsen yarım 10 tl verirsen tam ekmek.. olay bu kadar basit bir köfteci hesabı..

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Dünyada bizim gibi 50 liralık arabaya 50 lira vergi koyan başka bir ülke olmadığı için üçüncü dünya ülkesiyiz diye onlar değil biz basbas bağırıyoruz zaten, adamlar haklı.... üç kuruşluk araba bile avrupadan gelir yüzdesi katbe kat düşük olan Türkiyede, saçma sapan vergiler yüzünden kat be kat pahalı satılmak zorunda olduğu için onlarda mecburen Türk distribütörüne ucuza verebilmek için kafalarına göre ideal paketler hazırlamak ve kalıptan kalıba girmek zorunda kalıyorlar.

Kaldırılsın abuk subuk vergiler, düşsün fiyatlar, bakın bakalım ondan sonra nasıl geliyormuş yarı parasına full donanımlı otomobiller. Yabancıya kızmanın anlamı yok biz hatayı kendimizde aramalıyız

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma 50.250 TL verdim bunun 11.500 tl si ÖTV ye 8.000 küsür tl si kdv ye gitti araba lüksleştikçe bu oran dahada artıyor devlet doymuyor milletini kazıklamaya nasıl olsa biniyorlar diye yazıklar olsun. O kadar para veriyorsun birde gidip bu araca yakıt alırken dünyanın vergisini kesiyor senden ohh be devlet yattığı yerden para kazanıyor ama aldığı paralarla adam akıllı bir yol altyapı yapamıyor işte ne zaman düzelir bu çark bilemiyorum

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde sport tsı almak için çok bayi gezdik malesef yok ve şubattan öncede gelmeyecekmiş olanlarda std aksesuar diil aksamlar çok değişiyo

OLcaytug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla alacak olanlar elini çabuk tutsun, aynı olaylar Insignia'da da olmuştu, (eski Opel'leri saymama gerek yok, Hakan abiye ek olarak C1'de TC var, C2'de yok diye biliyorum)

Insignia'da
CD500'de turn-push kaldırıldı
bir süre sonra Sport donanımı kaldırıldı
Panacotta gri rengi kaldırıldı
daha sonra CD500 tamamen kaldırıldı
premium paket kaldırıldı
OPC Line kaldırıldı

bunlar 1,5 yıl içerisinde olan değişiklikler, büyüksün Opel:D

c2 de var tc hemde esp var standart donanım

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
c2 de var tc hemde esp var standart donanım

2006 Comfort'ta ikisi de yok. ama C1 ve 2008 C2'nin Comfort donanımda TC var, ESP sadece Elegance'da vardı
zaten buraya yazmamın sebebi de C1'de varken C2'de kaldırmalarını belirtmek içindi.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende esp ve tc var çağrıcım hatta ekranımda ışıklarıda var ve hatta geçen karda esp yada tc biri devreye girdi kar boyu arabayı adam gibi kullanamadım devamlı bir teker kitlenip diğeri devreye giriyordu ekranda da kaygan zeminde giden araba simgesi çıkıyordu aşağıdaki gibi..

DSC07754.JPG

tc ninde manuel düğmesini aldım ebaydan ön göğüs için servis dediki senin aracında otomatik bunu manuel yapamassın yani tc aracımda olmasa böyle bir şey demezlerdi aracında yok zaten derlerdi..

fira74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana kimse darılmasın ama gerçek şuki opel aldığıma bin pişmanım bide golf ten vazgeçtim opel için kafama ediyim..