Astra j Watt bağlantısı

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu astra j nin 1.6 115 HP Edition plus da kaldırılan Watt bağlantılı süspansiyonun araca ne gibi etkileri var. Yani 1.6 dizel ve 1.4 turbolar da hepsin de var Yani tam olarak ne işe yarıyor. Bir tane buldum mantığıma yatarsa takacağım. Bütün yerler hazır çünkü araç üzerinde.video su var Opel in kendi Watt bağlantı süspansiyon diye izledim ama birşey anlaşılmıyor tam olarak. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191126-010801.jpg
    Screenshot_20191126-010801.jpg
    142.3 KB · Görüntüleme: 86

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracımızla viraja girdiğimizde arka tekerleklerden dışta kalan yerden ayrılmaya çalıştığında diğer tekerleğin kuvvetiyle onu yere doğru bastırıyor diyebiliriz. Tekerlekler yerden kesilmediği için daha fazla tutunma sağlanıyor ve viraj daha kontrollü atlatılıyor. Aşağıdaki videodan bahsettiğim şekilde düşünerek bakarsanız daha net anlayabilirsiniz.

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=aDvmTmKdPz8

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
güzel bir açıklama oldu üstadım

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Aracımızla viraja girdiğimizde arka tekerleklerden dışta kalan yerden ayrılmaya çalıştığında diğer tekerleğin kuvvetiyle onu yere doğru bastırıyor diyebiliriz. Tekerlekler yerden kesilmediği için daha fazla tutunma sağlanıyor ve viraj daha kontrollü atlatılıyor. Aşağıdaki videodan bahsettiğim şekilde düşünerek bakarsanız daha net anlayabilirsiniz.

Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=aDvmTmKdPz8
İşte ben bu videoyu izledim ama mantığı anlayamadım. Viraj a girdiğimiz de kasayı mi yatırmiyor girilen virajın yönüne doğru. Yoksaa tekerlekler e ters kuvvet mi yaptırıyor viraj a göre

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kasayı değil hocam, viraja girdiğinizde dışta kalan tekerlek merkezkaç kuvvetinin tersinde uyguladığımız kuvvet etkisiyle yerden yükselmeye çalışacaktır, bu tekerleğin yerden ayrılmasını engellemek amacıyla diğer tekerleğin yan yönde yaptığı baskı dışta kalan tekerleğe iletilerek onun yerde tutunması sağlanıyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ve aracın arka kısmının dışarı doğru kaçmasını engelleyecektir

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Şimdi anladım hocam tamamdır. Geçen araba ile viraja sert girdim esp devreye girmişti .arka taraf viraj a girdim tarafa doğru yatmıştı bende anlamamıştım. Demekki diğer teker muhtemelen havada girdim ki esp devreye girdi

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi anladım hocam tamamdır. Geçen araba ile viraja sert girdim esp devreye girmişti .arka taraf viraj a girdim tarafa doğru yatmıştı bende anlamamıştım. Demekki diğer teker muhtemelen havada girdim ki esp devreye girdi

Hocam aman dikkat edelim esp devreye girdiyse baya hızlı viraja girmişsiniz. Kış ayı malum aracın yol tutuşu azalıyor siz yinede dikkat edin[emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
PhotoGrid_Plus_1597919741699.jpg
Ben bunca zamandır aracımda watts süspansiyon bağlantısı yok diye biliyordum ta ki bugün eğilip altına bakana kadar :) 2012 makyajlı 1.6 edition atmosferik.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
watts bağlantısı çok etkili bir sistem gerçekten.
daha önce kullandığım hiçbir arabaya benzemiyor viraj performansı.
bazen zorluyorum araç kopsun diye ama arkasını koparmak gerçekten zor bu aracın.
ayrıca araç viraj içine doğru kaçıyor