Astra k 1,6 cdti otomatik oluşabilecek kronik sorunlar

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,
arkadaşlar ilgili araçla ilgili karşılaşılabilecek kronik sorunlarla ilgili bilgi veya tecrübeleriniz var mıdır?
özellikle şanzımanla alakalı olarak.
teşekkürler.

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu araçların motor ve şanzıman olarak sıkıntısız olduğunu duyuyorum hep. Zaten kullanılan tam otomatik şanzıman sıkıntısız aynı zamanda zevksiz ve törpüleyici.

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki edc veya dsg kullanmak riskli değil mi? çift kavramalı hangi şanzımanlar varsa?
açıkcası reno megane 4 ile bu araç arasında kaldım hangisini almak mantıklı diye fikir alışverişi yapmak istiyorum.

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Edc nin değilde dsg nin sıkıntıları oluyor. Bu şanzımanları çok bilinçli kullanmak gerekiyor. Benim tavsiyem astra olur. Meganın artılarına bakın. Sedan geniş bir araç arıyosanız megane. Ama kalite güvenlik arıyorsanız Astra K derim.

Halil Barış

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar, Atra K kasa da otomatik vites te bir sorun vardı. Start-Stop düğmesine basarak arabayı stop ettiğimizde "Vitesi Park Konumuna Getirin" uyarısı çıkıyordu. Sonradan fark ettik ki Otomatik vitesteki mandala bir kaç defa bastığımızda o zaman kapatıyordu. Opel serviste vites kolu değişimi için 1.500-2.000TL istedikleri ile ilgili yazışmalar geçti. Ben sorunu çözdüm. Sıkıntı mandalın kendini bırakmaması arkadaşlar. Bu sorunu Bursa Küçük Sanayideki Kerem Oto da çözdürdüm. Sadece vites mandalına silikon sıkırak mandalın rahatça kendini bırakması sayesinde sorun çözüldü. Zaten mandalı birk kaç defa bırkalayınca sorunu çözüyorduk. Bu nedenle mandalın takılı kalması açıklaması mantıklı geldi. İki hafta önce 40.000 bakımını yaptırdım o günden bu yana bu sorun kalmadı. Bilgilerinize sunarım.

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilave olarak sormak isteidğim bi durum var tam otomatik vites nasıl manuel kullanılır? bir cok ilanda yarı otomatik yazmaya basladı satan kişilerde yarı otomatik bu diyolar? onlar mı bilincsiz ben mi?
benim bildiğim tork konverktörlü sanzıman bu. yani cift kavramalı değil baska bir değişle baskı balata yok.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam Opel J kasa ve K kasada tam otomatik şanzıman kullanmaya başladı. Sürücüler bilerek veya bilmeyerek bu şekilde Yarı Otomatik seçiyorlar.

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araçla alakalı olarak yeni mi çıktı bilmiyorum ama elite donanım ile dynamic donanım arasındaki farklar nedir özellikle görsel olarak nasıl anlarız satılan ilanlardan ?