Astra Sports Tourer Sayfası...

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Geçmiş olsun... Sonucu merakla bekliyorum. Bizi bilgilendirirseniz sevinirim.

Şu an itibarı ile servisten aracımı alabileceğim söylendi.. Turbo valf soketlerinden birinde temassızlık vardı halledildi dediler.. 2000 km deki 1 aylık arabada enteresan bir durum. Hani 5-6 senelik olur da tozdan kirden pastan sarsıntıdan temassızlık yapar. Arabayı sarsacak birşey de yapmadım.... Hayırlısı artık, inşallah başka olmaz..

Dün turbo sorunu hissetmedim zira servise kadar dur kalk gittik trafikte...

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun yeni aracınız.

Sanki aracı kullanıyormuşum gibi hissettim okurken. Detaylı bir yazı olmuş.

Servisteyken keşke sorsaydınız kalibrasyon meselesini.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Hayırlı olsun yeni aracınız.

Sanki aracı kullanıyormuşum gibi hissettim okurken. Detaylı bir yazı olmuş.

Servisteyken keşke sorsaydınız kalibrasyon meselesini.

Tolga bey keşke bunları konuşacak yeterlilikte kişiler olsa servislerde...

Sedan aracımda 1101 hatası dedikleri bir hata vardı. Bu hata Astra Sedan 1.3 CDTI araçlardan bugüne kadar karşılaştığım herkeste var aslında.. Komşum Ferhat bey, yakın arkadaşım Mustafa Toç un sedan 111.yıl serisindeki araçlarında da gördüm. Kontağı açtıktan sonra sönmesi gereken sarı araç üzerine ingiliz anahtarı simgeli ışık sönmüyor, zira araçların yakıt rayı basınç sensörleri sorunlu. Bu ışık hatayı anlatmak için marştan evvel yanıyor ama marşa basınca sönüyor. Aslında kontaktan 2-3 saniye sonra sönmeli. Bunu kimse bilmiyor ama bu fabrikasyon bir hata.. Ben sattığım araçta hatalı parçaları zorla söktürüp yenilerini Almanyadan getirterek bunu giderdim. Ama çok zor ulaştığım işi bilen bir servis mühendisi ile Almanya ile günlerce yazışarak sorunu bulduk ve hallettik. Fakat o süreçte çok yoruldum.. Şimdi kalibrasyon meselesini 3-5 gün anlatmak lazım. Sonra birkaç hafta yazışmak. Şimdilik gözüm almadı. :)

Son düzenleme:

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4% -5% gibi bir fark için bu kadar uğraşmaya değmez :)

En azından radarların yanından korkusuzca geçeriz :)

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Arabayı aldım. Hiçbirşey olmamış gibi şu anda.. Sadece 6.0 litre ortalama ile servise bıraktığım araç 6.4 litreyi bulmuş.. Hem de hiç km yapmadan. :D muhtemelen baya bir motor/turbo testi yapmışlar. :p

Ben başka birşeyden şüphelenmiştim ama dediklerine göre durum basitmiş. Henüz kafam rahatlamadı. Açıkçası bu durum başıma gelmeden önceki son 1 saatlik kullanımımda belli belirsiz duyulan dönüş sinyali sesleri çok artmıştı :confused: Ne alaka diyeceksiniz ama böyleydi. Ayrıca emniyet kemeri uyarı sesi de çok yükselmişti.. Sonrasında derhal servise gidin uyarısı geldi. Ben burada ses sisteminde de bir farklılık olunca işi acaba necvox ile alakalı mıdır diye düşünmüştüm. Hatta eğer orada çıkarsa sistemi hemen söktürüp orjinali geri taktırırım demiştim.. Turbo valf soketi dediler.. hayırlısı olsun araba sorunsuz ama kafamda soru işaretleri var...

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazdıklarınızı çok detaylı yazmışsınız.Teşekkür ederim bilgiler için.Bende geçen sene sıfır astra aldım 10 gün sonra arabanın el frenini indiremedim.Servisi aradım geldiler el frenin değişmesi gerektiğini söylediler.Götürdüm ve değiştirdiler fabrika hatası dediler.

İlginç işler gerçekten o kadar kontrol vs yinede gözden kaçabiliyor birşeyler.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.Emre bey ile bir konuda astra h cdti ile astraj cdti arasında kavrama ve çekiş yönünden çok fark olduğundan bahsetmiştim.Yazdıklarınız bunu doğrulamış ki astra h cidden j nin yanında özellikle kalkışlarda çok zayıf, sanki farklı bir motor var gibi.

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.Emre bey ile bir konuda astra h cdti ile astraj cdti arasında kavrama ve çekiş yönünden çok fark olduğundan bahsetmiştim.Yazdıklarınız bunu doğrulamış ki astra h cidden j nin yanında özellikle kalkışlarda çok zayıf, sanki farklı bir motor var gibi.

Teşekkür ederim... Kesinlikle katılıyorum, yani yazdıklarımın arkasındayım.. Halen her 2 aracı da aktif olarak kullanıyorum. Astra J (Sports tourer) daha ağır ama çok daha iyi kalkış ve alt devir performansına sahip.
Şunun da kesinlikle arkasındayım ki Astra H ara hızlanmalarda daha iyiydi. Bunu kesin olarak hissediyorum.

Son düzenleme: