Astralarla ilgili Bir Türlü Cevaplanamayan LPG Soruları

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astralarla ilgili Bir Türlü Cevaplanamayan LPG Soruları

turb0-lpdi link' Alıntı:
doğru söylüyorsunuz ancak arkadaş markayı kötüleme tarzında söylemediğini düşünüyorum sonuçta brc de landirezonda da prins de çok güzel ve lpg dönüşümlerinin özellikle ar-ge konusunda çok büyük yatırımlar yapan firmalardır benim aracımda turbo 180lik landirenzo mevcut kaldı ki bende aracıma brc taktırabilirdim ancak görüştüğüm yer manifold delinmesi yapılacak dediğinden ötürü pipolu sistemden vazgeçtim landirenzo taktırdım kaldı ki bana göre (şahsi fikrimdir) landirenzo nun brc ye göre opellerle daha çok uyum sağladığını düşünüyorum bunu şahsi fikrimden ötürü söylüyorum ayrıca brc firmasına bazı parçaları kit mtm üretiyor yani her ikiside made in italy markası
normalde benım aklımdada landırenzo vardı ama vazgectım cunku eskıden bosch marka enjektorlerını kullanıyordu şimdı ıse med marka dıye bı enjektör kullanıyor  neymış efendım bu enjektörler çok sessızmış ya yemışım onun ben sesını benım ıcın onemlı olan ışlevı  arsın seslı çalışsın kaputun altında kım duyacak onun sesını

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lt818 link' Alıntı:
Hocam yanlıs anlamayın ama bende pipolu sistemin gaz tepkisini olumsuz yonde etkiledigini duydum ustadan.Kendisi prins,landirenzo,mtm servisi brc ilede yıllarca calısmıs hala da calısıyor ancak pipolu sistemi kesinlikle tavsiye etmedigini,taktırmak isteyenlere de cok ısrarcı olmadıkları müddetce takmadıgını belirtti kendisi ::)
Bu sistemi uygulatan arkadasları tenkit etmek yada sistemlerini kücümsemek/kötülemek icin yazmadım kesinlikle,sadece isinde tecrübeli oldugunu dusundugum ustanın soyledigini belirtmek istedim.(Paylasım amaclı)Brc de gayet iyi bi sistem.
Landirenzo taktırmak isteyenlere kendim sistem uygulanırken dikkatimi ceken bi noktayı belirtmek isterim;sistemi olusturan parcalar hortumuna kadar 'Made in Italy' markalı victoryy

Düsünüp duran arkadaslara da nacizhane tavsiyem;bende uzun zaman takip ettim arastırdım,cok tereddüt yasadım.Aracınız sizinlemi yasayacak yahu :) yada sübaplarlamı sarılıp uyuyosunuz.Magnezyum sübaplar olmadan yasayamıyomusunuz 005hihih Dünya malı fani ve gecici seyler hepsi ve hepsinin bi caresi bulunur EvelAllah.Eger ekonomi ve cebinizi dusunuyorsanız prins,landirenzo,brc,zavolli bu yeni sistemler gayet makul ve iyi sistemler
valla bu konu hakkında detaylı bilgilerim yok ama manifotun dibinden gazı aldıgı için gazı çekerken yoldan kaybetmiyor ve direk gazı kullanıyor diye biliyorum.bu nedenle pipolu sistem kullanılıyormuş

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
abi landirenzoyu metro marketin karşısındaki olgun lpg takıyor.türkiye çapında bir firma bu olgun lpg.mersinden de buraya geliyorlar diye biliyorum..

naptın tup ışnı kararını verebıldınmı eğer vermedıysen senı adapazarına bekliyorum  ona gore  welllcommee

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
ya benım sana bışey dedığım yok be kardeşim benım kızdığım nokta ordakı olan usta eğer bışey soyluyorsan onun arkasında duracaksın oyle kaçamak cavaplar vererek oyle ustalık olmaz hem bunu sende bılıyorsun brc cıvıc ıcın ozel pıpolu sıstem yaptı  koskoca brc fırması salak ordakı usta akıllı mı yanı bızım araçlarımızın enjektorlerı cıvıc lerle aynı bende onun ıcın bu sıstemı taktırdım

eyvallah aga  bravoo :)

Turb0-lpdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
normalde benım aklımdada landırenzo vardı ama vazgectım cunku eskıden bosch marka enjektorlerını kullanıyordu şimdı ıse med marka dıye bı enjektör kullanıyor  neymış efendım bu enjektörler çok sessızmış ya yemışım onun ben sesını benım ıcın onemlı olan ışlevı  arsın seslı çalışsın kaputun altında kım duyacak onun sesını

Hocam şu anda bildiğim kadarıyla turbo kitlerde hala bosch enjektörler kullanılıyor fakat şöyle bir durumda var omegas kit haricinde galiba sadece basınç sensörü ve enjektör bobini bosch diğer med marka ki bu marka italyanın en eski bobin-valf vs firmasıdır dandik denicek bir firma değildir italy kitlerin valf ve bobinlerinin çoğu bu firmaya aittir çok kaliteli bir firmadır bu enjektörlerin özelliklerinin sessiz olmasıdır

Turb0-lpdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
ya benım sana bışey dedığım yok be kardeşim benım kızdığım nokta ordakı olan usta eğer bışey soyluyorsan onun arkasında duracaksın oyle kaçamak cavaplar vererek oyle ustalık olmaz hem bunu sende bılıyorsun brc cıvıc ıcın ozel pıpolu sıstem yaptı  koskoca brc fırması salak ordakı usta akıllı mı yanı bızım araçlarımızın enjektorlerı cıvıc lerle aynı bende onun ıcın bu sıstemı taktırdım
Hocam usta konusunda sonuna kadar haklısınız
ancak brc nin civic e özel pipolu sistem yapması bizim araçların onlarla aynı oldugu kanısına vardığının delili değildir birde işin ticari tarafı var civiclere belki diğer firmalarda direk fabrikadan lpg üretebilirdi burda öne çıkan konu brc nin diğer firmalara göre 1.kalite-2.fiyat politikası-3.servis ağı gibi konulardan üstün olmasıdır bugün bazı firmalar enjektörlerinin keihin olmasıyla öne çıkıyoruz diye biliyorlar ancak landirenzonun enjektörleride bosch markadır ve bu enjektörler 8000dv-dk kadar desteklidir

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
naptın tup ışnı kararını verebıldınmı eğer vermedıysen senı adapazarına bekliyorum  ona gore  welllcommee
abi valla daha karar veremdim.şu an biraz borca girdik ve bi süre erteledim lpg işini..araştırmalara devam ediyorum bu sırada.landirenzoyla tekrar görüşecem ama brc ye yakınım gibi.bakalım hayırlısı

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turb0-lpdi link' Alıntı:
Hocam usta konusunda sonuna kadar haklısınız
ancak brc nin civic e özel pipolu sistem yapması bizim araçların onlarla aynı oldugu kanısına vardığının delili değildir birde işin ticari tarafı var civiclere belki diğer firmalarda direk fabrikadan lpg üretebilirdi burda öne çıkan konu brc nin diğer firmalara göre 1.kalite-2.fiyat politikası-3.servis ağı gibi konulardan üstün olmasıdır bugün bazı firmalar enjektörlerinin keihin olmasıyla öne çıkıyoruz diye biliyorlar ancak landirenzonun enjektörleride bosch markadır ve bu enjektörler 8000dv-dk kadar desteklidir
valla keıhın enjektorlerını sadece prıns kullanıyor dıye bılıyorum ben oda pahalı olan kıtınde bıde prınsın ucuz olan modelı yanı kendı enjektorerını kullanıyor başka keıhın kullanan kım varkı

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
abi valla daha karar veremdim.şu an biraz borca girdik ve bi süre erteledim lpg işini..araştırmalara devam ediyorum bu sırada.landirenzoyla tekrar görüşecem ama brc ye yakınım gibi.bakalım hayırlısı
borç  yığıdın kamçısıdır demışler  kızgınkırbac

Turb0-lpdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
valla keıhın enjektorlerını sadece prıns kullanıyor dıye bılıyorum ben oda pahalı olan kıtınde bıde prınsın ucuz olan modelı yanı kendı enjektorerını kullanıyor başka keıhın kullanan kım varkı
abi eğer ucuz olandan kastınız silverline kitiyse onda markanın kendi ürettiği enjektörler var ayrıca keihin enjektörleri kit mtm firmasında kullanıyor ki kendi sitesinde tanıtımı var