Astra'ma Rakip Geldi :))

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra'ma Rakip Geldi :))

gencebay25 link' Alıntı:
Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Formda yazılanlarda hep aynı yönde zaten memnun olan kişi sayısı çok ama çok az birazda şans işi aslında ama bu şans sadece OPELE mi özgü? Benimde aynı sıkıntılarım var. adamlar bi klima komprosörü değişecekler 1 aydır git gel yapıyoruz sanki babalarının hayrına yapıyolar bu işi. vosvogende böyle sıkıntılar olacağını sanmıyorum gerçekten de vosvogenin satış sonrası opelle asla kıyaslanamaz... Arkadaşlar golfün kasasına takmışlar eskiye benziyo diye benzesin benzemesine ama servise gittiğinde de adam muamelesi göreyim bence bu daha önemli...

arkadaş kesinlikle haklı !! opelin belki sadece belli başlı servisleri düzgündür,ama VW servislerinin tamamına yakını çok düzgün !! biz opele servise gidiyoz en dandik bir parça için bile elimizde yok diyo!! çünkü servislerin maddi güçleri yetersiz ,parçaların çoğu stokta yok !! vw de bu kesinlikle yok !! firma buna asla müsade etmez !! araçlarının satış sonrasın dada arkasın da!! birde bizim servisler küçücük sanayi dükkanı gibi,vw de ise servisler hem detaylı ,hemde bir kurumsal havası ve kalitesi var !! bunu içeri adım atar atmaz hissediyorsunuz !! kısacası ben servislerden hiç memnun değilim !! kaldıki izmir gibi büyük bir şehirdeyim...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vw nin servislerinden ben de pahalı oluşu dışında şikayet duymadım, şimdilik en yakın tecrübem arkadaşın Golf 6 sının 15.000km bakımı oldu, 450 lira tutan bakım esnasında söz verilen mini onarımı atlamalarının dışında dispilinli görünüyorlar, bunun dışında 3-4 sene önce galerilerdeki elemanların fazlasıyla ukala olduğu tartışılıyordu ama çok da önemli değil.

Opel in servislerinde çözüm üretme ya da stokta parça bulundurmama konularında şikayetleri okuyorum, aslında -olmaz ya- kamuoyu oluşturulsa belki merkez bir nebze çaba sarfederdi.

Ben servisten memnunum ama servis müdürü kendi ağzıyla "Opel Türk tüketicisinin isteklerine pek önem vermiyor biz de arada kalıyoruz" demişti, aracımı çok sevsem de servislerin müşteri memnuniyeti çabalarının artması gerekiyor, pek memnun kalmadığım Corolla aracımın servisleri mesela müşteri memnuniyeti öncelikli çalışıyordu.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet VW servisleri bencede en pahalısı ... insanlar iii hizmet alınca demekki parayı pekte görmüyolar :) aslında peksinin ii kötü yönleri var !! opel bunların içinde sadece biraz daha geride !! yapacak bişey yok , düzelmelerini umut edeceğiz :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Babamda toyota avensis var araca servisten paspas aldik 1 ay sonra paspas asiri yiprandi servise goturdum paspasi yenisini verdiler eskiside yine sizde kalsin dediler.

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet düzelmesini beklemekten başka yapacak bi şey yok ne yazıkki....:(

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Babamda toyota avensis var araca servisten paspas aldik 1 ay sonra paspas asiri yiprandi servise goturdum paspasi yenisini verdiler eskiside yine sizde kalsin dediler.

bilmiyorum  ama opel olsa ,asla değiştirmezdi bence !!  tolga arkadaşımızda yazmışdı zaten ,toyota kesinlikle müşteri memnuniyetine önem veriyor !! ben hiç toyota kullanmadım ama arkadaşlardan görüyorum ..

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yıllardır VW ne binerim ve bir türlü hala yol bilgisayarını neden TÜRKÇE yapmazlar hala anlamış değilim.Benim için bu bile opel tercih sebebidir.Benim hadi yabancı dilim var anlarım ama o kadar çok anlamayan var ki...!Ve kendi servisi bile anlam veremiyor neden inatla türkçe yapmıyorlar :(

1

1423

Bilgi Girilmemiş

bu kadar sorun yaşadım.bunun nedeni bence şans.yani bana göre nazar..araçlarımızın tasarımı gerçekten çok iddialı.alırken bu araca hayran olmamızın asıl nedeni tasarım değil mi yani?  nazara inanan biri olarak,gördümki aracıma hayran olan biri görsem pat diye bir sorun çıktıyordu.
1 gün komşumuz gördü beni,aracımı çok beğendi.turbo mu 1.4 mü ? derken tipine jantlarına herşeyine hayran kaldı.1 gün geçmeden hararet müşürü sorunu yaşadım.memlekete gittiğimde klima sorunu ve lastik patladı.sonraları var..neyse..

işte bunları malesef astra olduğu için yaşadığıma inanıyorum  :D

bir zamanlar opel combo varken,at gibi biniyorduk.50 bin km kullandık.araçta hiç sıkıntı olmamıştı.zaten bu nedenle opele sevgim artmıştı.

allah bizi nazardan saklasın..  :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yazmıştım hatırlarsanız, Golf ü olan arkadaşımla arabaların yanında muhabbet ederken o Astra yı süzerek "vay be" manasına gelen ıslık çalmıştı, peşine -artık nasıl becerdiysem- aracın el frenini indirip yokuş aşağı kamyonete çarpmasına neden olmuştum!

Nazara ben de inanırım, sürekli aklımda olan birşey değildir ama kazanın olduğu gün ben konuşurken arkadaşın başka bir gezegendeymiş gibi Astra yı süzmesi inanın aklıma da getirmişti!

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mertandur link' Alıntı:
Yıllardır VW ne binerim ve bir türlü hala yol bilgisayarını neden TÜRKÇE yapmazlar hala anlamış değilim.Benim için bu bile opel tercih sebebidir.Benim hadi yabancı dilim var anlarım ama o kadar çok anlamayan var ki...!Ve kendi servisi bile anlam veremiyor neden inatla türkçe yapmıyorlar :(

alman inadı !!