Astra'ma Rakip Geldi :))

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra'ma Rakip Geldi :))

mertandur link' Alıntı:
Yıllardır VW ne binerim ve bir türlü hala yol bilgisayarını neden T֜RKևE yapmazlar hala anlamış değilim.Benim için bu bile opel tercih sebebidir.Benim hadi yabancı dilim var anlarım ama o kadar çok anlamayan var ki...!Ve kendi servisi bile anlam veremiyor neden inatla türkçe yapmıyorlar :(

Bu bir jesttir, üretici firmanın ülkeye verdiği önem açısından bir fikir verebilir ve yanılmıyorsam Mercedes ve Bmw gibi premium markalar bile menülerinde Türkçe ye yer vermeye başladılar.

Benim Laguna II aracım bırakın Türkçe yazmayı 63 Türkçe cümle kuruyordu  :D Ne de osa Renault için Türkiye hayli önemli :)

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=mertandur link=topic=540.msg51318#msg51318 date=1318756022]
Yıllardır VW ne binerim ve bir türlü hala yol bilgisayarını neden T֜RKևE yapmazlar hala anlamış değilim.Benim için bu bile opel tercih sebebidir.Benim hadi yabancı dilim var anlarım ama o kadar çok anlamayan var ki...!Ve kendi servisi bile anlam veremiyor neden inatla türkçe yapmıyorlar :(

Bu bir jesttir, üretici firmanın ülkeye verdiği önem açısından bir fikir verebilir ve yanılmıyorsam Mercedes ve Bmw gibi premium markalar bile menülerinde Türkçe ye yer vermeye başladılar.

Benim Laguna II aracım bırakın Türkçe yazmayı 63 Türkçe cümle kuruyordu  :D Ne de osa Renault için Türkiye hayli önemli :)
[/quote]
045thumbsup

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Bu gün haberleri izlerken ciğerim yandı. Şehit askerlerin aileleri çok fakir. Kimisinin annesinin evinde elektiriği kesik, kimisinin babası ısınmak için çalı çırpı topluyor. Ve en değerli varlıklarını yavrularını bu vatan için kara toprağa verdiler. Lütfen bir hareket başlatalım. Nasıl ki Afrikaya milyarlarca para yardımı toplandı. Nasıl ki deprem felaketinde Japonya ya yardım yapıldı. Bu da bizim felaketimiz. Yazabildiğimiz her yere ulaşabildiğimiz herkeze basın, medya, sanatçılar, duyarlı vatandaşlara duyan duymana gören görmeyene kısacası herkeze bi şekilde çağrıda bulunup. Milli bir kampanya başlatalım. Ne olur bu fikrimi Tüm Türkiyeye duyurmama yardımcı olun. Vatansızasla

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gencebay25 link' Alıntı:
her ne kadar sorunlarla da boğuşsak sonuna kadar opel...
kesinlikle bugün araç kiralandı clio symbol 2011 model o da ama
direrksiyon kazık gibi, çevir çevir dönmüyor, aracın içi de iğrenç görünüyor
debriyaj zaten yapışık yapışık gibi
benim araç 1.3 olmasına rağmen kesinlikle daha seri bu araçtan
araçlarmızın kıymetini aracımız olmadığında ya da başka araçlara binince daha çok anlıyoruz

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün Astra ma ve arkadaşın Golf üne bakım yaptım yorgunluktan ayaklarım patladı :)

Golf güzel bir araç; kullanırken yıllardır kullanıyormuşsunuz gibi anında adapte oluyorsunuz ve bu firmanın başarısını gösteriyor, tabi arabanın yıllardır neredeyse hiç değişmeden yenilenmesi de bunda etkili. Sürüşü yumuşak, kabin genel olarak oldukca kaliteli ancak ilk başlarda verdiği pozitif hislere rağmen bir süre sonra keskin bir sürüşü ve duruşu olmadığını, bir nevi yaşlı arabası olduğunu düşünüyorsunuz tabi bunlar hep zevk meselesi, indikten sonra baktığınızda içiniz ısınmıyor pek ama bu durum Golf 7 ile değişecek.

İç mekanda Astra ya göre daha fazla yumuşak plastik var ancak sert plastik aksamlar Astra dakiler gibi "ömürlük" hissi vermiyor dikkatli incelediğinizde daha sert ve ince bir plastik kullanılmış, tırnaklarınızı gezdirdiğinizde rahatca belli oluyor çıkan tınlama sesinden. Astra Cosmo daki deri kaplamalar Highline Golf te standart sunulmuyor, bu yüzden Astra nın döşeme kalitesi daha iyi. Bozuk yolda az da olsa tıkırtı yapabiliyor ve sürüşü sık sık hız yapmayı sevenlere göre değil, araç sakinlikten hoşlananlar için tasarlanmış gibi, aslında limitleri oldukca yüksek olsa da bunu hissettirmemekte kararlı; bu tür sürüşlerden hoşlanmıyor gibi gidiyor.
Astra ise çok daha şık tasarımı ve enli duruşuyla, yolda verdiği zevkle daha iyi bir yer ediniyor aklınızda, zaten iki araç arasında yıllardır Fb-Gs benzeri bir rekabet var zirvenin değişmez ikilisi..

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bugün Astra ma ve arkadaşın Golf üne bakım yaptım yorgunluktan ayaklarım patladı :)

Golf güzel bir araç; kullanırken yıllardır kullanıyormuşsunuz gibi anında adapte oluyorsunuz ve bu firmanın başarısını gösteriyor, tabi arabanın yıllardır neredeyse hiç değişmeden yenilenmesi de bunda etkili. Sürüşü yumuşak, kabin genel olarak oldukca kaliteli ancak ilk başlarda verdiği pozitif hislere rağmen bir süre sonra keskin bir sürüşü ve duruşu olmadığını, bir nevi yaşlı arabası olduğunu düşünüyorsunuz tabi bunlar hep zevk meselesi, indikten sonra baktığınızda içiniz ısınmıyor pek ama bu durum Golf 7 ile değişecek.

İç mekanda Astra ya göre daha fazla yumuşak plastik var ancak sert plastik aksamlar Astra dakiler gibi "ömürlük" hissi vermiyor dikkatli incelediğinizde daha sert ve ince bir plastik kullanılmış, tırnaklarınızı gezdirdiğinizde rahatca belli oluyor çıkan tınlama sesinden. Astra Cosmo daki deri kaplamalar Highline Golf te standart sunulmuyor, bu yüzden Astra nın döşeme kalitesi daha iyi. Bozuk yolda az da olsa tıkırtı yapabiliyor ve sürüşü sık sık hız yapmayı sevenlere göre değil, araç sakinlikten hoşlananlar için tasarlanmış gibi, aslında limitleri oldukca yüksek olsa da bunu hissettirmemekte kararlı; bu tür sürüşlerden hoşlanmıyor gibi gidiyor.
Astra ise çok daha şık tasarımı ve enli duruşuyla, yolda verdiği zevkle daha iyi bir yer ediniyor aklınızda, zaten iki araç arasında yıllardır Fb-Gs benzeri bir rekabet var zirvenin değişmez ikilisi..
A+++

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=gencebay25 link=topic=540.msg52234#msg52234 date=1319132686]
her ne kadar sorunlarla da boğuşsak sonuna kadar opel...
kesinlikle bugün araç kiralandı clio symbol 2011 model o da ama
direrksiyon kazık gibi, çevir çevir dönmüyor, aracın içi de iğrenç görünüyor
debriyaj zaten yapışık yapışık gibi
benim araç 1.3 olmasına rağmen kesinlikle daha seri bu araçtan
araçlarmızın kıymetini aracımız olmadığında ya da başka araçlara binince daha çok anlıyoruz
[/quote]
Son birkaç hafta içersinde şirkete ait 2011 model ford focus dizel,for fiesta dizel,clio symbol ile uzun yol seyahatlerim oldu.Astra her açıdan (focus motor performansı hariç)açık ara önde....Valla araçlarımızın kıymetini bilelim.Seyahatten gelip kendi aracıma binince premium bir araca binmiş gibi oluyorum ve daha bir zevk alıyorum. :)