Baskı balata-volan değişimi sonrası ses

random

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim sorum Astra 1.3 aracımın baskı balata volan değişimi sonrası çıkardığı sesle ilgili. Aracım şu an 194000de. yaklaşık bir ay önce baskı balata ve volan değiştirildi. Tavsiye üzerine Bursa'da Opel özel servis Yağmur otoda yaptırdım. Parçaları da ONKA yedek parçacıdan aldım. Orijinal Luk marka. Usta parçaları takmadan önce kendi yedek parçacısını arayıp (seri numarasından) teyit aldı. parçalar 1000 lira nakit, işçilik de 350 lira tuttu. Değişimden sonra her vites geçişinde, özellikle de 1 den 2ye, 2den 3e geçip gaza basınca cıyk gibi bir ses çıkarmaya başladı. Bu ses halen devam etmektedir. Aracın gidişinde, vites geçişlerinde problem yok, ama bu sesi her defasında duymak, özellikle de bu kadar masraf yaptıktan sonra insanı geriyor. Ustaya gittim birkaç defa. Suçu parçaya atar gibi oldu. Geri alırlar mı, değiştirirler mi, ben gerekirse yenisini ücretsiz takarım falan dedi. Bu parçanın garantisi yok. Takılmadan önce zaten kontrol edilmişti. Bana büyük ihtimalle işçilik hatası gibi geliyor ama, emin olamıyorum. Bu çıkan ses, metalin birbirine sürtme, sonrasında esneme sesi gibi. Sanki gaza basınca olması gereken yere temas etmeyip arada biraz boşluk varmış da sürtüyormuş gibi bir ses. Bu ses ayrıca ilk çalıştırmada da geliyor. Yine sanki marş motoru bir yere sürtüyormuş gibi bir ses. Sadece işçilik ise, gerekirse iyi bir ustaya yaptırmak istiyorum. Fikir verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Onun dışında aracımda sorun yok, severek kullanıyorum. selamlar..