Benzin-dizel-lpg...

Dizelmi?Benzinlimi?LPG mi?

• Kullanılan toplam oy
    373

le_chacal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben benzinli araçtan dizel araca yeni geçtim.Eskiden de dizel kullanmışlığım amcamın 1.4 aurisi ile vardı. eski aracım 2004 focus ghia hb benzinliydi ve biraz kuduruk bir arabaydı.şimdi ekonomik ve konforlu olsun diye 1.3 cdti astra h 2011 aldım. Alışma sürecindeyim.Tabiki focus gibi hemen toplamıyor.Ben focusta 1. vitesi sadece kalkışta kullanırdım.astra bazı yerlerde 1. vites istiyor.Bunun dışında pek fark yok gibi ve artık günde 3 kere benzinliğe gitmiyorum.2. vitesten sonra astra bana focusu aratmıyor

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes benzine oy vermiş millette para bol sanırım dağıtacak petrol istasyonu arıyor :D

oyum sonuna kadar LPG ye

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG de çok ekonomik fakat tehlikeli değil mi?

Bir tane video vardı BRC'nin onu bulamadım internette keşke bulsamda paylaşsam videoda içi dolu olan BRC markalı simit tüpü bildiğin cayır cayır yanan bir odanın ortasına koyuyorlar ve tüp ısındıkça içindeki gazı valften üfleyerek boşaltıyor (patlamıyor ! ) bu şekilde yapa yapa içindeki gazı güvenli bir şekilde boşaltmış oluyor

Yani eski sistem yok artık LPG konusunda ha gidipte kıytırık markanın kıytırık tüplerini taktırırsan tabiki tehlikeli ama gidip BRC , LandiRenzo , Prins gibi markalar taktırırsan hiç bir güvenlik riskin olmaz emin ol , tabi bakımlarını aksatmamak şartı ile adamlar sana o garantiyi veriyorlar

Ben 70 liralık gaz ile (29 LT gaz yapıyor) 284 KM yol gittim ve tüp tamamen bitti

Düşün artık KM başına 25-26 kuruş yapıyorum üstelik bunlar tamamen şehir içi kullanıma göre oluşan rakamlar

Ben aracı agresif kullanırım biraz sakin kullansam emin ol senin dizelinden 5 kuruş daha az yakarım tüpte :)

le_chacal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir tane video vardı BRC'nin onu bulamadım internette keşke bulsamda paylaşsam videoda içi dolu olan BRC markalı simit tüpü bildiğin cayır cayır yanan bir odanın ortasına koyuyorlar ve tüp ısındıkça içindeki gazı valften üfleyerek boşaltıyor (patlamıyor ! ) bu şekilde yapa yapa içindeki gazı güvenli bir şekilde boşaltmış oluyor

Yani eski sistem yok artık LPG konusunda ha gidipte kıytırık markanın kıytırık tüplerini taktırırsan tabiki tehlikeli ama gidip BRC , LandiRenzo , Prins gibi markalar taktırırsan hiç bir güvenlik riskin olmaz emin ol , tabi bakımlarını aksatmamak şartı ile adamlar sana o garantiyi veriyorlar

Ben 70 liralık gaz ile (29 LT gaz yapıyor) 284 KM yol gittim ve tüp tamamen bitti

Düşün artık KM başına 25-26 kuruş yapıyorum üstelik bunlar tamamen şehir içi kullanıma göre oluşan rakamlar

Ben aracı agresif kullanırım biraz sakin kullansam emin ol senin dizelinden 5 kuruş daha az yakarım tüpte :)

Tabiki olabilir, neticede bastıkça yakıyor araçlar .Diğer konuya gelirsek sen güvenli olduğuna inanıyorsun biniyorsun, ben inanmıyorum .Hepimizin bakış açısı farklı işte. saygılar.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel araba ekonomik kabul ediyorum lpg ye karsi ön yargimi hala yenemedim.... ama benzinli ye oy verdim gaza yüklenince motorun homurdanmasi yetiyor.

le_chacal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba dediğin benzinli olacak ! Gazı kökledin mi gidecek ! asfaltı kaldıracak ! 1.3 dizelle ekonomi yapacam diye tırmala babam tırmala ! çok büyük hata yaptım bu konuda.

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin diyorum... 7000 devire kadar uzatarak daha bir tadina variyorsun. dizel 4000 de bitiyor.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Balık tutmaktan sonra en güzel hobim araba kullanmak.Benzin tercihim,dizeli gürültüsünden,lpg'yi de güvenli olmadığını düşündüğüm için tercih etmiyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benzin iyi olmasına iyi de fiyat konusuna geldiğinde işin tadını tuzunu bırakmıyor.