Benzin Kokusu

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar aracımı ilk çalıştırmada camlar açıksa bir benzin kokusu alıyorum bir müddet sonra gidiyor koku bu çiğ benzinin yol açtığı bir kokumudur yoksa benzin filtresi yada hortum aksamında bir sorunmu var?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
soğuk motorda ilk çalıştırmada normal o koku.sonuçta zengin karışım.
rölanti normale döndüğünde kokunun da gitmesi lazım.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
O zaman çiğ atmasından ötürü bu siznde dediğiniz gibi teşekkürler..

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler enson nezaman degisti?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence sen tedbirli davran ve aracını bir ustaya göster, en azından için rahat eder.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bujiler enson nezaman degisti?

43.000 km dir extra kullanıyorum bujileri :eek: hep aklımda değiştiricem

41.000 de değişti 84.000 km de aracım şuan ayritetten benzin filtresindende şüpheleniiyrm çünkü motor soğukken 2.vitese aldığımda devirlenmeye başladığımda teklemeler oluyor tabi buji kablolarıda olabilir.. (Bu sorunlar sadece motor soğukken oluyor sabah işe giderken örneğin)

jedi_bayoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin kapağı tam kapanmamış olabilir benim başıma 2-3 kez geldi kapağı sıkıştırınca kokudan eser kalmadı

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benzin kapağı tam kapanmamış olabilir benim başıma 2-3 kez geldi kapağı sıkıştırınca kokudan eser kalmadı

İç kapaktan bahsedyrsnz sanırım tırtıklı bi şekilde kapanıyor 3 kere tıkırtı sesini yapınca bırakıyorum kapatırken ama ben sanmyrm :sorry:

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakim zamaniniz gelmis zaten benzin filtresi bujiler degistikten sonra benzin kokusu minimuma inecektir

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Bence sen tedbirli davran ve aracını bir ustaya göster, en azından için rahat eder.

Savaş Abi'ye katılıyorum. Daha önce Savaş Abi'ye de anlattığım bir olay yaşadım: Senin gibi ilk çalıştırmada benzin kokusu geliyor sonra kayboluyordu. Servise gittiğimde ise hiçbir şey bulunamıyordu. Onu değişelim bunu yapalım derken bir miktar para harcadık fakat nafile; hiçbir şey değişmedi.

Yine bir sabah arabayı çalıştırdım. Arabanın alttan benzin akıttığını farkettik. Ben arabadan inemediim için Babam kaputu açtı ve sağ ön tarafta benzin akıntısı olduğunu gördü. Hemen servise gittik ve kaputu açtığımızda yine bir şey yoktu. Fakat babam yerini daha önceden gördüğü için gösterip hortum değişimi yapıldı. O günden beri de herhangi bir şey olmadı.

Yani; araba normal sıcaklığına ulaşınca oradaki benzin ben her servise gidene kadar uçuyormuş. Bu nedenle "Normaldir. Araba ısınınca geçer." demeyin. Belki normaldir ancak yine de önleminizi alın.

Geçen de yine bir benzin kokusu almaya başladım. Bu sefer ben arabayı park ettiğim yerden başka yere park etmek için çekerken Annem yerde bir sıvı birikintisi olduğunu gördü. Ben inip baktığımda benzin olduğunu anladım. Hemen götürüp lifte kaldırdık ve bu sefer o bölgede ısınma olmadığı için benzinin aktığı yer belliydi. Benzin deposu tarafında hortum patlamış ve değişimi yaptılar.

Son düzenleme: