Benzinde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

Benzinde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

• Shell

Oy: 147 44.1%
  • Total

Oy: 19 5.7%
  • Petrol Ofisi

Oy: 47 14.1%
  • Opet

Oy: 95 28.5%
  • BP

Oy: 25 7.5%

• Kullanılan toplam oy
    333

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Benzinde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

Bundan onceki tum araclarimda da OPET'ten aldim hala da OPET'ten aliyorum.OPET disinda hicbir yerden almiyorum.Navigasyona en yakin OPET diyorum ve gidip aliyorum :)

myoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

shell veya opet baska yerden asla almam...bu arada bugun GTL ile depoyu tamamen doldurdumm...harika hissettimm kalkısta eskisi gibi hantallasma olmadı en azından eskisi kadar diyim bari :D
ben GTL alcam artk

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

mazotu shellden alıdum ama opetinki daha iyi diye duydum 2-3 aydır opetten alıodum ve gayette memnundum

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

shell bp opet po karışık takılıyorum hangisi denk gelirse yani
performans olarak birbirine üstünlüklerini farketmedim yakıt menzili(km) olarakta dikkat etmedim açıkçası
forumda bi konuda bahsedilmişti sanırım hangi saatlerde yakıtın daha kaliteli olduğundan
bence yakıtın hangi saatte alındığı markasından daha belirleyici oluyo performans açısından
genelde akşamüstü alırım benzini bi sefer sabah almıştım bariz farkı hissettim
sabah aldığım benzin daha performanslı geldi

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

napleser link' Alıntı:
shell bp opet po karışık takılıyorum hangisi denk gelirse yani
performans olarak birbirine üstünlüklerini farketmedim yakıt menzili(km) olarakta dikkat etmedim açıkçası
forumda bi konuda bahsedilmişti sanırım hangi saatlerde yakıtın daha kaliteli olduğundan
bence yakıtın hangi saatte alındığı markasından daha belirleyici oluyo performans açısından
genelde akşamüstü alırım benzini bi sefer sabah almıştım bariz farkı hissettim
sabah aldığım benzin daha performanslı geldi
sabah erken saatlerde benzin aldığınız zaman, bütün gece soğumuş yakıt almış oluyorsunuz. dolayısıyla daha yoğun oluyor. o yüzden daha uzun ve daha performanslı oluyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Akçay da P.O. Bp ve Shell kullanıyorum ancak farklı istasyon/yakıt türü olarak en bariz farkı Corolla ve dizel Focus araçlarımda Ankara da Eskişehir yolundaki Ağaçlı Shell de yaşadım.

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar istasyon çok farkediyor ben malum 1.6 T kullandıgım ıcın cok benzınlıge gıdıyorum genelde evımın dıbındekı sogukkuyu shell den alıyorum yazlıkta bi kere po dan fulledım ve daha cok km gıttgımı farkettim bundan sonra po bulursam fulluyorum shellın benzını cok bereketsız ayrıca puan fılan olayıda kandırmacadan baska bısey degıl bugune kadar belkı 4 bınlıralık benzın shellden aldım bırıken puan 10 tl 3 lt bıle gelmıyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracımda en fazla tüketime İzmir de bir Shell istasyonunda aldığım 97 oktan yakıt neden olmuştu; Shell in genel olarak menzilinin kısa olduğu, 97 oktanınsa ince bir yakıt olduğunu söyleyenler oldu.

P.O. hem dizel hem benzinde menzil olarak bence daha iyi ancak motou zorladığınızda BP ve Shell kullandığınızda üst deviler biraz daha iyi oluyor.

Kesin sonuç için Ankara dönüşü Ağaçlı Shell den 95 oktan benzin alarak Akçay a döneceğim..

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar hazır böyle bir konu açılmışken sizlerle 1 sene önce başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Eğer reklama girerse (reklamın iyisi kötüsü olmaz :)) yada bu tarz paylaşımların yapılması yasak ise herkesten özür dilerim yeni olmama ve acemiliğime verin lütfen. 1 sene önce İstanbul E-5 deki Optimum avm nin karşısındaki Shell benzincisinde aracımın deposunu fulledim aracım kullanım şartlarında herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen her zamanki yol ve sürüş koşullarında diğer istasyonlardan aldığım benzine göre 160-170 km daha az mesafe gitti. Açıkçası çokta üzerine düşmedim yine aynı benzinciden yakıt aldığımda aynı şekilde bir problemle karşılaştım bu seferde 100 km civarı farklılık oldu o bölgede oturduğum için o istasyondan benzin alan bir çok arkadaşım var onlarla bu konuyu paylaştığımda bir arkadaşımda da aynı problemin olduğunu farkettim konunun üzerine düşüp arkadaşımla beraber istasyona gittik bu konudan bahsettik istasyondaki yetkili kişiyle görüştüğümüzde bazen bu tarz problemlerin olabildiği ama aracımızın kullanım şartlarından kaynaklandığına dair bizi ikna etmeye çalıştı bizde hiçbir istasyonda bu tarz bir problemle karşılaşmadığımızı bir tek onlarda böyle bir sıkıntı olduğundan bahsedip (sesimizide biraz yükselterek) problemin onlardan kaynaklandığını söyleyince yetkili kişi bir telefon görüşmesi yapıp müşteri memnuniyeti adı altında araçlarımızın deposundaki benzine bakmaksızın iki aracında deposunu fulledi ve özür diledi. Kesinlikle amacım markaya karşı herhangi bir karalama kampanyası başlatmak değildir ve kesinlikle bu markanın tüm istasyonlarının bu şekilde olduğunu söylemiyorum diğer istasyonlarında bu tarz bir problem yaşamadım herkes bu olayın farklı etkenlerden olduğunu düşünebilir kesin bir sonuca varılması çok zor. Benim amacım İstanbul'lu arkadaşları bu tarz bir problemle karşılaşmamaları için önceden uyarmak. biraz uzun oldu ama özetlemek gerekirse kesinlikle o istasyonu (markayı değil) tercih etmeyin!

Bu arada ben Petrol Ofisini tercih ediyorum.    

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bp