Benzinde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

Benzinde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

• Shell

Oy: 147 44.1%
  • Total

Oy: 19 5.7%
  • Petrol Ofisi

Oy: 47 14.1%
  • Opet

Oy: 95 28.5%
  • BP

Oy: 25 7.5%

• Kullanılan toplam oy
    333

kerrami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Benzinde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

evime yakın olmasından, bir de alışkanlıktan sürekli Shell'den eurodizel alıyordum. haftasonu değişiklik yapayım dedim ve Maslak'taki Mehmetçik Vakfı'na ait Opet'ten aldım. normalde de çok yavaş kullanan bir insan değilim ort tüketimim 6.1 civarındayken haftasonundan beri 6.5-6.8 aralığında geziyor.
yakıttan bu kadar farkeder mi bilmiyorum, benzer durumla karşılaşan oldu mu?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kerrami link' Alıntı:
evime yakın olmasından, bir de alışkanlıktan sürekli Shell'den eurodizel alıyordum. haftasonu değişiklik yapayım dedim ve Maslak'taki Mehmetçik Vakfı'na ait Opet'ten aldım. normalde de çok yavaş kullanan bir insan değilim ort tüketimim 6.1 civarındayken haftasonundan beri 6.5-6.8 aralığında geziyor.
yakıttan bu kadar farkeder mi bilmiyorum, benzer durumla karşılaşan oldu mu?

Performansı arttıran yakıtlar performanslı kullanımda daha ekonomik olabilirler; kolay güç üreten yakıtta gaz pedalına biraz daha az basma ihtiyacı duyarsınız çünkü..

vnyvolkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ARKADAşLAR NEDENLİ SICAK BAKARSINIZ BİLEMEM AMA BEN KAMPANYALARI TAKİP EDİYORUM,BUGUNE KADAR S֜REKLİ OPET (GENELLİKLE AYNI İSTASYONDAN) KULLANIYORDUM,şİMDİ DAHA ևOK KAMPANYALARA G֖RE HAREKET EDİYORUM,GEևENLERDE BONUSDAN OPETTE 5 KERE 100 TL KAMPANYASI İLE 100 TL BONUS KAZANDIM , şİMDİDE BP DE 4X100 TL YE 50 TL BONUS VAR TAVSİYE EDERİM, BU SAYEDE YAKIT T֜KETİMİNİZ DE D֜şER  011zaa TABİ KAMPANYA VAR DİYE İSMİ BELLİ OLMAYAN YERLERDEN ALMAKDA SIKINTILI (OPET,BP VE SHELL DEN BAşKA KAMPANYASI OLANLARI KULLANMAM)

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vnyvolkan link' Alıntı:
ARKADAşLAR NEDENLİ SICAK BAKARSINIZ BİLEMEM AMA BEN KAMPANYALARI TAKİP EDİYORUM,BUGUNE KADAR S֜REKLİ OPET (GENELLİKLE AYNI İSTASYONDAN) KULLANIYORDUM,şİMDİ DAHA ևOK KAMPANYALARA G֖RE HAREKET EDİYORUM,GEևENLERDE BONUSDAN OPETTE 5 KERE 100 TL KAMPANYASI İLE 100 TL BONUS KAZANDIM , şİMDİDE BP DE 4X100 TL YE 50 TL BONUS VAR TAVSİYE EDERİM, BU SAYEDE YAKIT T֜KETİMİNİZ DE D֜şER  011zaa TABİ KAMPANYA VAR DİYE İSMİ BELLİ OLMAYAN YERLERDEN ALMAKDA SIKINTILI (OPET,BP VE SHELL DEN BAşKA KAMPANYASI OLANLARI KULLANMAM)
Volkan Bey çokta mantıklı bir iş yapıyorsunuz. Kartların desteklediği kampanyaları kaçırmamak lazım.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
aynı miktarda aldığım opetteki benzinle 297km mecburen girdiğim bpdekiyle 186km gitmiştim. herkesin tercihi kendine ama opetten başka hiçbiyerden birdaha benzin almam (hep aynı istasyondan alırım)

buarada istanbul avrupa yakasındaki arkadaşlara nacizane tavsiyem levent taraflarındaki hiçbir istasyondan yakıt almayın

Bence OPET ten başka tanımam çok zorda kalırsam Shell  045thumbsup

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

shell, bp, po, opet.
Hepsini denedim.bakalım en uzun mesafe motor performansı hangisinden çıkacak.
shell performanslı ama full depo ile enaz shellden alınan yakıtla gittim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
shell, bp, po, opet.
Hepsini denedim.bakalım en uzun mesafe motor performansı hangisinden çıkacak.
shell performanslı ama full depo ile enaz shellden alınan yakıtla gittim.

Shell bence de en keyiflisi, BP ortalarda bir yerde, P.O. menzil için avantajlıyken sportif kullanımı biraz tırpanlıyor.

Gilgamesh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İroni olan Türkiyede ki tüm akaryakıt aynı merkezden firmalara dağılıyor. BP gibi firmalar dağıtılan ham akaryatı deterjanlar, köpük önleyiciler ve çözelticiler ekliyerek işler ve piyasaya sürer, lakin aynı miktarda aldığınız benzinin farklı kilometreler yapması bizler her ne kadar itiraz etsekte gerçekten bilhassa istanbul gibi mega bir köyde devamlı değişkenlik gösteren yol şartları, hava şartları ile etkilişim gösterir. Bunun yanı sıra bazı firmalar ise bu tarz akaryakıt işleme işlemleri yerine rafineriden çıkan akaryakıt üzerinde çok fazla oynama yapmadan sadece seyrelticiler ile işi geçiştirip yer altındaki depolarında akaryakıtları dinlenmeye bırakırlar. Bu kısa vadede hem satıcıya hem son kullanıcı olan bizlere avantaj gibi görünse de son kullanıcı olan bizler için bir zaman sonra yakıt sisteminde baş gösteren sorunlarla dezavantaja dönüşür.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gilgamesh link' Alıntı:
İroni olan Türkiyede ki tüm akaryakıt aynı merkezden firmalara dağılıyor. BP gibi firmalar dağıtılan ham akaryatı deterjanlar, köpük önleyiciler ve çözelticiler ekliyerek işler ve piyasaya sürer, lakin aynı miktarda aldığınız benzinin farklı kilometreler yapması bizler her ne kadar itiraz etsekte gerçekten bilhassa istanbul gibi mega bir köyde devamlı değişkenlik gösteren yol şartları, hava şartları ile etkilişim gösterir. Bunun yanı sıra bazı firmalar ise bu tarz akaryakıt işleme işlemleri yerine rafineriden çıkan akaryakıt üzerinde çok fazla oynama yapmadan sadece seyrelticiler ile işi geçiştirip yer altındaki depolarında akaryakıtları dinlenmeye bırakırlar. Bu kısa vadede hem satıcıya hem son kullanıcı olan bizlere avantaj gibi görünse de son kullanıcı olan bizler için bir zaman sonra yakıt sisteminde baş gösteren sorunlarla dezavantaja dönüşür.

Güzel açıklama, teşekkürler.