Benzinle araca dizel , dizel araca benzin konursa belirtileri ne olur ?

dubster978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı kesinlikle çalıştırmamız gerekiyor fakat oldu da dikkat edilmedi pompacıda yanlıs yakıt koydu ve sende aracı hıcbırsey olmamış gibi kullandın. Ne gibi belirtilerle sorun baş göstermeye başlar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı kesinlikle çalıştırmamız gerekiyor fakat oldu da dikkat edilmedi pompacıda yanlıs yakıt koydu ve sende aracı hıcbırsey olmamış gibi kullandın. Ne gibi belirtilerle sorun baş göstermeye başlar.

şanslıysan saçma sapan seslere mütakip kırmadan stop eder. şanssızsan direk yolda kalırsın ve kol piston dışarı çıkabilir...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli araca motorin koyarsan araç çalışmaz. Dizen araca benzin koyarsan enjektörler bozulur. Depolar boş olarak düşünürsek iş böyle.

Cherkess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba ebesinin örekesini görür.
Bazı araçları dizel sanan pompacılar var. En güzeli depo kapağının içine kullanılan yakıtın stickerını yapıştırmak.
Benim eski aracımda da şimdikinde de var öyle bir sticker 95 oktan benzin diye yazıyor üstünde.
Geçenlerde bir araç gördüm herhalde şirket aracıydı depo kapağının üzerine markör kalemle dev gibi mazot yazmışlardı :)
Ama ben en temizini yapıyorum araçtan iniyorum bakıyorum ne koyduklarına. Malum Subaru sesini duyunca dizel zannedebiliyorlar. Öyle camdan 50 lira uzatıp beklemiyorum.

Özgür Kızılkaya

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa'yi aldiktan sonra ben de hep bakiyorum ve coguna benzin diye soyluyorum, motor sesini duynayip dizel zanneden cok oluyor

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bir tanıdığın başına gelmişti Fiat Albea aracı vardı mazot yerine benzin koymuşlar araba bir 15 kilometre gitmiş sonra yolda kalmıştı 3.500 liralık hasar çıkmıştı sonra benzin istasyonunun müdürü ödemişti parasını depolarınıda özür olarak fullemişti :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Benzine dizel koyunca özellikle eski model araçlarda bi on dakika falan araç gidiyor ama yeniler gitmez.

Dizele benzin koyunca eski kara dizeller baya gidiyorlar ama common rail dizeller göçüyor

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bezinliye dizel konusa;

İlk başka hiçbir belirti vermez hatta bir süre düzgün bile gider sonra teklemeye, yığılmaya başlar, eksoz bembeyaz atar ve en sonunda durur kalır. Çözümü basit ve masrafsız olup depodaki dizel çekilir, filtre temizlenir ve benzin konup enjektörlerdeki artık dizel temizlenene kadar çalıştırılır eksozdaki beyaz duman gidince iş bitmiştir.(1 yıl kadar önce başımıza geldi de)

Dizele benzin konusa;
İşte burda işler kötü. Hele birde yolda baya gidildiyse. Hem masraflı olur hem uğraştırır. Pompadan tutunda enjektöre kadar elden geçmesi ya da değişmesi gerek.

Benim bildiğim bunlar :)

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizele benzin koyunca ilk çalıştırmada baya bir duman çıkıyor. 2004 1.3 Doblo üzerinde yaşanmış bir hadise. Yakıttan dolayı yolda kalmış araca 4-5 litre benzin konuldu ilk çalıştırmada çok çok fazla duman çıktı motor kısmından. Tabi hemen motor durduruldu biraz düşünüldü, benzini getirene ağıza gelen sayıldı ve üzerine 20 litre kadar mazot ilave edilip rolantide yarım saat kadar çalıştırılıp yola devam edildi sıkıntısız olarak.