Benzinli astra g yi dizel astra h ile değiştirmek

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan kullandığım 2004 astra g 1.6 benzinli aracı h kasa sedan astra 1.3 dizel ile değiştirmek istiyorum, değiştirme amacım tamamen ekonomik yani yakıt masrafı tabi model farkı da var ancak ben şuan kullandığım astra g den sürüş olarak çok memnunum düşündüğüm ise dizel astra ya geçince keşke ler yaşamamak ama model yüksek olduğu için bunun da olacağını sanmıyorum, asıl önemli olan dizel in gerekli olup olmadığı, şöyle özetliyeyim, aracı genelde hergün kullanırım günde genelde şehirdışı ortalama 80 km yaparım bazen bu 150 km de olabilir hiç kullanmadığım zamanlarda olur, bu şekilde kullanım ile 100 km de ortalama 7,5 litre benzin tüketimim var, sizce dizele geçiş yapmam gerekir mi, birde benzinli araca alıştıktan sonra dizelin sesi beni rahatsız edermi artı olarak lpg hiç düşünmedim düşünmemde, yorumlarınızı bekliyorum...

Son düzenleme:

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Astra H sedan 1.3cdti dizel araç şehir dışı yolda normal kullanımda 5lt 5.5 gibi değere iner. Tabi bu değer şehir dışı gibi kullanımda eğer şehir içine girerseniz bu değer 6-7lt çıkar.

Bence eğer aracınızı çok seviyorsanız LPG düşünmelisiniz.

Eğer LPG kullanırsanız aynı şartlarda LPG benzin tüketiminize göre 2lt daha fazla yakacağını düşünürsek 9.5Lt ortalama olacaktır.

Bu durumda LPG ile Dizel arasında pek fark yok ve hatta LPG daha az yakacaktır. Bu değer 1kmde 10 kuruş gibi değerdir.

Ve Astra G araç kullanıcıları kolay kolay araç beğenmezler özellikle Astra H sedan dizeli kesin beğenmezler

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöyle düşünelim ayda 2500 km yol yapıyoruz

Benzin: ayda 2500 km: 100 km de 7,5 lt den: 187,5 Lt x 4,3 TL = 806 TL
Dizel . : ayda 2500 km: 100 km de 5,5 Lt den: 137,5 Lt x 3,8 TL = 522 TL
LPG .. : ayda 2500 km: 100 km de 9,5 Lt den: 237,5 Lt x 2,2 TL = 522 TL

Ayda 284 TL fark için değer gibi görünüyor.

GFB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6. vitesin bu kadar gereksiz oldugu ve arabayı daha da hantallastırdığı baska bır araba daha yok bence.1.3 motora 6 vites uretım hatası bana gore.yenı modellerde de 5 vitese dönülmesi bunun gostergesi

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g den h kasaya dönülür mü _? sakın öyle bir hata yapmayın!

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
şöyle düşünelim ayda 2500 km yol yapıyoruz

Benzin: ayda 2500 km: 100 km de 7,5 lt den: 187,5 Lt x 4,3 TL = 806 TL
Dizel . : ayda 2500 km: 100 km de 5,5 Lt den: 137,5 Lt x 3,8 TL = 522 TL
LPG .. : ayda 2500 km: 100 km de 9,5 Lt den: 237,5 Lt x 2,2 TL = 522 TL

Ayda 284 TL fark için değer gibi görünüyor.

Varsa ortalama hızınızı öğrenelim.

Günümüzde zaten benzinli araca binmek gerçekten zor. LPG konusunda sıkıntılar insanı gerçekten zorluyor.

Fakat sizin için astra h sedan dizele geçmek şuana kadar tüm kullanım sitiliniz değiştirmeniz gerekecek.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- Yüksek seyreden mantıksız 2.el fiyatları,
- Temiz araç bulmak için harcayacağınız mesai, para. Olması muhtemel stresler,
- H kasa 1.3 dizelin hoşunuza gidip gitmeyeceği bir soru işareti,
- Memnun olduğunuz, eksiğini gediğini nasıl kullanıldığını bildiğiniz şu an sahip olduğunuz araç ve halihazırda bir sıkıntısının olmaması,
- Z16XEL motorlara (araç 100 bg'lik sanırım) başarılı LPG montajının yapılabilmesi.

Açıkçası yukarıdaki sebeplerden dolayı ben LPG seçeneğini düşünürdüm.
Öncelikle ateşleme sistemini güzelce bir kontrol ettirip, kaliteli bir LPG kitiyle çok güzel sonuçlar elde edilebilir.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel fiyatlarının şuanda 3.90 larda olması sebebiyle lpg daha avantajlı duruma geçti bence...benzinle dizel yarşır durumda aralarda fark eriyip gidiyor...

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalama hızım 80 diyebilirim fazla sürat yapmam, aracın orjinalliğini bozmayı pek sevmem ve yaşanacak olumsuzluklar eksi yönler vs düşündüğümde LPG taktırmak hiç düşünmedim bu yüzden dizel bakıyorum, h kasa g kasadan tasarım olarak daha yeni olmasına rağmen tavsiye etmemenizi pek anlamadım en iyisi bi yerlerden bulup test etmek, hız yapmayı da pek sevmediğim için 1.3 motor zannedersem benim işimi görür diye düşünüyorum, daha önce yaşadığım bomboş yolda önüme atlayan hayvana çarpıp ölümcül kaza atlatmam yüzünden şehirlerarası yollarda bile 100 ün üzerine nadir çıkarım.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanızdan memnunsanız kesinlikle LPG taktırın derim
ben sedanı tercih etmem arkadaşlarında söylediği gibi size beklediğinizi vermeyebilir
bence test etmeden kesinlikle almayın ama 3-5 km testle olmaz bence aynı arabadan 1 günlük kiralayın nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde gün boyunca kullanın memnun kalırsanız zaten ileride de sorun olmayacaktır

Son düzenleme: