Benzinli astra g yi dizel astra h ile değiştirmek

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde 3 sene G kasa astra kullandık. Neden H kasa tavsiye edilmediğini anlamadım.Benim gördüğüm tek eksik nokta saklama gözü olmayışı yoksa bence her türlü G kasadan iyi :D :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdi bazı arkadaşlar kızacaklar ama illaki dizel tercih edilecekse Focus da iyi bir tercih olabilir.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanızdan memnunsanız macera aramayın.kaliteli bi lpg kiti taktırın ve yolunuza devam edin

2008 astra enjoy dizel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g aracımızı geçen sene satıp 3 ay sonra dizel astra h hb aldık. Astra H her anlamda iyidir asla pişman olmazsın hem yakıt olarak hem performans olarak (1.vites) hariç. Geçen gün beypazarına gittik tam 100 km 4.5 litre yaktı. Mazotu 3.85 liradan almıştık istanbul yolundaki PO'dan. Bu da km de 17 kuruş yapar. Bence değer ama yinede kullanma imkanınız varsa bi sürüş yapın derim.

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede üst model olduğu için g kasadan daha iyi olması gerekli sonuçta g kasa 98 yılına ait bir tasarım h ise 2005 (olmalı) bir deneme sürüşü yapmak iyi olacak yinede LPG ye sıcak bakmıyorum sonuçta bu vesileyle model de yükseltmiş olurum diyorum ve h kasa sedan ların görünüşü de baya yakışıklı.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalama hızım 80 diyebilirim fazla sürat yapmam, aracın orjinalliğini bozmayı pek sevmem ve yaşanacak olumsuzluklar eksi yönler vs düşündüğümde LPG taktırmak hiç düşünmedim bu yüzden dizel bakıyorum, h kasa g kasadan tasarım olarak daha yeni olmasına rağmen tavsiye etmemenizi pek anlamadım en iyisi bi yerlerden bulup test etmek, hız yapmayı da pek sevmediğim için 1.3 motor zannedersem benim işimi görür diye düşünüyorum, daha önce yaşadığım bomboş yolda önüme atlayan hayvana çarpıp ölümcül kaza atlatmam yüzünden şehirlerarası yollarda bile 100 ün üzerine nadir çıkarım.

Değişmekte kararlıysanız sözüm yok. Genel olarak da H kasa G kasadan daha iyidir, ikisini de kullanmış biri olarak söylüyorum. Yalnız 2. elde temizini bulmaya dikkat edin.
1.3 dizel motor, uzun yolculuk ve otoban kullanımında çok ideal. Tek sıkıntısı ş.içi dur-kalk kullanımında hele ki klimada açıksa zorlanıyor. Sıkışık trafiğe pek girmiyorum derseniz bu dezavantajı da çok yaşamazsınız.

ALYhsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra 1.3 kullandım. amaç şehirdışı ise mantıklı bir seçim olabilir ama şehiriçinde de o kadar çok kötü değil sadece devirlenmeler iyi ve sabırlı olunmalı :). 1.3 alır chip tuning yaptırırsın hantallık derdinden de kurtulursun ve biraz daha ekonomik olabilir.

aracından memnunsan lpg takman da kısayoldan bi çözüm olabilir. nitekimde araç satışı, araç arama süreçleri sıkıntılı geçebilir aldığın aracın durumuna görede çile yaşayabilirsin :)

astra_08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model astra G satıp, 2011 model astra H cdti'ye birkaç ay önce geçiş yaptım.

Aracımdan çok memnunum; yol tutuş, yakıt, donanım hepsi çok güzel. 1 ve 2. vitesteki hantallıktan başka hiçbir şikayetim yok.

O kadarı da olsun, her şeyi dört dörtklük olursa, dünyada herkes aynı arabaya biner :)

2008 astra enjoy dizel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model astra G satıp, 2011 model astra H cdti'ye birkaç ay önce geçiş yaptım.

Aracımdan çok memnunum; yol tutuş, yakıt, donanım hepsi çok güzel. 1 ve 2. vitesteki hantallıktan başka hiçbir şikayetim yok.

O kadarı da olsun, her şeyi dört dörtklük olursa, dünyada herkes aynı arabaya biner :)

2. vites bence iyi sadece 1. viteste araba hızlanmıyor o kadar o da sadece eğimi fazla yerde sıkıntı yapıyor.