beyin kanaması teşhisi

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lütfen çok dikkatle okuyunuz.

Mangal yaparken aniden Sinem’ in ayağı takıldı ve düştü. Hemen Ambulans’ a haber vermek istedilerse de Sinem buna karşı çıktı – kendisini iyi hissettiğini ve düşmesine sebep olarak da ayakkabılarının yeni olduğunu gösterdi.

Biraz titrek ve solgun göründüğünden, arkadaşları üstünü başını temizlemeye yardımcı oldular ve önüne dolu bir tabak koydular, çünkü elindeki tabağı düşürmüştü. Sinem akşama kadar diğerleriyle birlikte eğlenmeye devam etti.

Eşi akşam olduğunda hepimizi arayıp Sinem’ in hastaneye kaldırıldığını haber verdi.

Akşam saat 23:00’te Sinem vefat etmiş. Meğer Mangal yaparken Beyin Kanaması geçirmiş.

- Eğer herhangi biri bunun bir Beyin kanaması olduğunu anlasaydı Sinem bugün hayatta olurdu.

Lütfen ekteki yazıyı dikkatle okuyunuz:

Bir Nöroloji Uzmanı şöyle der: Önemli olan Beyin kanaması teşhisini koymak ve 3 saat içerisinde bunu tedavi ettirmek, ki bu hiç de kolay değil.

Beyin kanaması olduğunu anlamak için aşağıdaki dört adımı uygulamak gerekir:

Beyin kanaması semptonlarını anlamak çok zor olabilir. Fakat bu konuda bilgisiz olup beyin kanaması geçiren kişiye müdahale edilmezse, beyini çok ciddi zararlar görebilir.

Doktorlar, artık herkesin aşağıdaki 4 adımı uygulamakla, bunu kolayca anlayabileceğini söylemektedir.

• Kişinin gülümsemesini istemek (eğer yapamazsa = Felç demektir)

• Kişinin çok basit bir cümle söylemesini istemek (“opelim neti seviyorum”) gibi.

• Kişiden her iki kolunu birden kaldırmasını istemek.

• Kişiden dilini dışarı çıkartmasını istemek. Eğer yamulmuşsa bu da felç geçirdiğine işarettir.

Eğer kişi bu dört adımdan birini yerine getiremiyorsa – “lütfen” derhal acil Servise haber veriniz ve Doktora telefonda durumu izah ediniz.

Ünlü bir Kardiyolog – “Eğer bu açıklama 10 kişiye ulaşırsa, emin olun ki en az bir kişinin hayatı kurtulur” demiş

Son düzenleme:

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.

ergin967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 yıl önce eşimle anneme ziyarete gittiğimde babam annemin sabahtan akşama kadar defalarca tuttuğu şeyleri yemek tabaklarını devirdiğini söylemişti biz oradaykende yemek esnasında kaşığından üstüne yemek döktüğünü farkettim bir anlam veremedik eve döndük nitekim sabah erkenden babam beni ve kardeşimi eve çağırdı annemin kendisini tanımadığını söyledi gittiğimizde bizide tanımadı acilen hastaneye götürdük bütün gün süren tetkik tomografi vs..beyin kanaması olduğu anlaşıldı aynı akşam ameliyat oldu yoğun bakımda uzun süre kaldı(yaş 70) şimdi iyi durumda allaha şükür,biraz uzun oldu ama faydası olması açısından paylaştım belirtilere dikkat edin arkadaşlar herkese sağlıklı günler dilerim

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bülent abi bu faydalı bilgi için çok teşekkür ederim ;) şuan bu 4 maddeyide bir köşeye not aldım ;)

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler.faydalı bilgiler