Bir Depo ile 1700 km..

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir depo ile 1700 km

6513960.jpg
Renault'ın piyasaya çıkarmaya hazırlandığı yeni Symbol yakıt tüketimi ile şaşırttı.

Renault Symbol'ün 85 beygir güç üreten 1.5 dCi motoru, 100 kmde 3.15 litre yakıt tüketti. Bir başka ifade ile kilometrede 9 YKr yakıt harcadı.
Renault, yeni Symbol'ün yakıt testini Türkiye'de gerçekleştirdi. Renault'un ekonomik araç kullanma rehberi kuralları dahilinde yapılan testte araçların 45 litrelik deposu önce tam olarak dolduruldu.

İstanbul'dan yola çıkan araçlar iki günlük periyotta önce İzmir üzerinden Çeşme'ye gittiler, sonra da Bursa üzerinden İstanbul'a döndüler. 1430 kilometrelik bu rotayı 37 litre yakıt tüketimi ile tamamladılar.
Renault'tan yapılan açıklamada, rotanın bitiminde depoda halen 8 litre yakıt olduğu ve bu yakıtın da harcandığı düşünüldüğünde tam bir depo ile 1700 km yol yapılabileceği belirtildi.

Son düzenleme:

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Ben de okudum, hakatten ilginç...Hidrojenle çalışan araçlara da gerek kalmaz :)

Umarım ilgi çekmek için bi reklam degildir sadece...

Zira dogruysa cok satacağı kesin...Ama belki de sadece şirket arabası olurlar...yani çoks ade duruyor, biraz dacia loganları andırıyor sanki...Donanımları nasıl acaba? abs klima esp airbagler nedir acaba

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi güzel ekonomikmiş ama güvenlik ve konfor düşünülürse almadan önce bi kaç kez düşünerek alınması gerken bir araç...

rcengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekonomik olmaya güzel gayet güzel ama diğer şeylerde önemli sadece o yetmiyor..şirket arabaları için ideal olur sanırım

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaç km yaparsa yapsın clio sümbül bende güven hissi uyandırmıyor bir türlü. Yeni kasasıda yine filo aracı olarak kullanılır herhalde.

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şirket aracı işte tam..
Harbi ekonomik olmuş.Yeni sümbül eskisine göre daha güvenli olucaktır.
Renault nun çoğu aracı ncaptan 5 yıldız alıyor sümbül yüz karası :)

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
clio o kadarda kötü araç değildir ama ülkemizde üretilen modeller dandik oluyor.fakat tamam fazla yol yapmış ancak abartılaca kadar değil.geçen sene pejo 407 1.6 hdi ile istanbuldan antalyaya gidip geldiler 1 depo ile.ünlü oto dergilerinin birinin gerçekleştirdiği bir testti.en az yakan dizel pejo demişlerdi ki bendede 307 1.4 hdi vardı şehir içinde 800-900 km yol yapıyodum.bu testleri 90 km hıla 5. vitesde düşük devirlerde araçta 1 kişi ile gerçekleştiriyorlar.aynı şartlarda bizim benzili arabalarımızda enaz %20 fazla yol yaparlar.yapsınlar 1 depo ile 2500 km giden araç alınlarından öpeyim.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Ben de okudum, hakatten ilginç...Hidrojenle çalışan araçlara da gerek kalmaz :)

Umarım ilgi çekmek için bi reklam degildir sadece...

Zira dogruysa cok satacağı kesin...Ama belki de sadece şirket arabası olurlar...yani çoks ade duruyor, biraz dacia loganları andırıyor sanki...Donanımları nasıl acaba? abs klima esp airbagler nedir acaba
Ben test aracını kullanmadım ama inceledim dizel modeli iki gün önce,donanım olarak abs,dijital klima,mp3 cdçalar,2hava yastığı,sis lambası,arka camlarda otm.,hafif alaşım jant falan vardı ama kalite olarak hiçbir malzemesini göremedim sadece süper bagaj var bütün sembollerde olduğu gibi.Arka koltuk diz mesafesi kalite falan aramayacan bu araba bagaj hacmiyle yarışır( Fiat ve Reno kendi aralarında) Fiat Albeanın rakibi olacak.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt olarakta 3.15lt.ben pek inanmıyorum ,Corsanın 1.3 cdti motoruna kasa olarakta bu kadar hafif bir kasa koy sembolden az yakacağını düşünüyorum.Araba nekadar hafifse okadar az yakar bence demekki çamurluklardan başka daha nereleride plastikten yaptılar.Çin arabaları gibi olacak böyle giderse.

Son düzenleme:

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40-50 km hızla gittilerse doğrudur. bu kadar sabırlıysanız alınabilir :)