Blog patladı. 98 vectra 2.0 CD

kursad.616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar herkese Selamın aleyküm öncelikle. Bugun sabah akü bitmişti takviye ile calistirdik ve petrol e gittik yaklaşık 15 km uzakta. Stop ettim sonra çalışmadı tekrar takviye yaptik calistirdik aku almaya gittik araç yaklasik 25 dk civarında rolantide çalıştı hararet baya yukseldi aku nun gelmesini bekliyordum babam almaya gitmişti. Daha sonra motordan cok hafif şıkırti sesi geldi. Hararet birqz düştü 120 den 90 a indi. Stop ettim akü geldi taktım bi yarim saat sogumasini bekledim motorun. Daha sonra aracı calistirdim tek marsta çalıştı. Tak tak tak bi vurma sesi geldi. Sanayiden usta mi aradım sanayiye getir dukkanin onune dedi. Sanayiye giderken tak tak sesi daha da arttı ve bi patlama sesi geldi sonra heryer beyaz duman oldu alttan yagi atti ne var ne yoksa. Yag bitince fark ettim ki blog patlamis yuvarlak kocaman bi delik. Ne yapmami onerirsiniz. Tahmini ne kadar masraf çıkar. cikma motor mu daha mantikli komple motor yaptirmak mi. 5 lira civarinda sıfır motor yaptirmak. Siz ne onerirsiniz
be02f963253a14177e50b92596631db4.jpg
6691b5c67d136712892729b382b037df.jpg

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun... hararet 120 demişsiniz.sanırım sebep bu... o motor açılıp bakılmadan bişi sölemek zor fakat bence sağlam bi motor bulunması daha sağlıklı olur. silindir kapağının pek hayredeceğini sanmıyorum 120 yi gördükten sonra.
motor ruhsata işletilebiliyorsa çıkma sağlam bi motorla devam edin. zira krank ,piston ,gömlek ıvır zıvır derken bu iş 5 i çokça geçer...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor blogu metal bir parça atılarak vidalarla dikilip onarılabiliyor riskli bir noktadan patlatmamışsa.krank kollar vs durumu ne acaba.stop etmede gecikmişsiniz.motor sizi uyarıp durmuş aslında çıt ses gelse bile açıp kaputa bakmak gerek.geçmiş olsun blok onarımı mümkün merak etmeyin

Sony z5 ile gönderildi

kursad.616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam motoru komple değiştirecegiz. Almanyadan gelme 3 tane motor buldum benzin de binilmis hep tup takilmamis. Onu 3.000 e buldum tanıdık ta garantili motor. Sanziman i da degistircem geri vites te sorun vardi 1400 de ona. Ikisini de ayni yerden aldim cuma gunu takılcak

kursad.616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantili hocam

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectraların motor bloğu dökme demirdir nasıl patladı hayret ettim şahsen. Çıkma motor daha uygundur bence en doğrusunu yapmışsınız. Tabi yeni motoru ruhsata iletmek sizi biraz yoracaktır. İnşallah sıkıntısız bir şekilde yapılır geçmiş olsun

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor bu şekilde nasıl ayrılmış? Bende onu anlamadım geçmiş olsun.

kursad.616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni motorun işletme olayları nasıl oluyor hocam anlatabilirmisiniz biraz. Tam bilgim yok malesef

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni motorun işletme olayları nasıl oluyor hocam anlatabilirmisiniz biraz. Tam bilgim yok malesef

işte işin bu kısmı önemli... bu konuyu gerekirse trafik şubeden iyice öğren... kulaktan dolma bilgilerle yada satıcının dedikleriyle iş yapıp riske girme.faturası olmalı motorun...