Boya Koruma Tavsiye İstiyorum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracımda bu sene boya koruma yapmak istiyorum renk şimşek gri kılcal çizik neredeyse yok denecek kadar az sadece kapı içlerinde var ağır çizikler sadece
Kil
Demir tozu
Hare giderici farecla
Wax farecla
Düşünüyorum uygulamada sıralama da bu şekilde doğrumudur ve aklıma takılan soru hare gidericiyi genelde koyu araçlara öneriyorlar

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracımda bu sene boya koruma yapmak istiyorum renk şimşek gri kılcal çizik neredeyse yok denecek kadar az sadece kapı içlerinde var ağır çizikler sadece
Kil
Demir tozu
Hare giderici farecla
Wax farecla
Düşünüyorum uygulamada sıralama da bu şekilde doğrumudur ve aklıma takılan soru hare gidericiyi genelde koyu araçlara öneriyorlar
Sıralamada bence demir tozu ile kil yer değiştirilmeli ama @Nobran hocam bu konularda daha bilgili daha doğru bilgi verecektir..

• Beğen
Tepkiler: Nobran ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: 06Berkay

mbu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kil
Demir tozu
Hare giderici farecla
Wax farecla
Kaan Hocam ben de aylardır Antep'te şöyle işinin ehli bir boya koruma-seramik yapacak yer arıyorum, bulamadım. Sonax, autowash vs çok yüksek fiyatlar çekti. Sen sanırım kendin uygulama yapacaksın ama önereceğin bir yer var mıdır?

Ayrıca boya koruma ile ilgili sınırlı araştırmalarımla öğrendiklerimi de şöyle paylaşayım. İşlemler;
yıkama-kil-reçine ve zift temizleme-çizik giderme-hare giderme-cila-boya koruma-tekrar cila

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaan Hocam ben de aylardır Antep'te şöyle işinin ehli bir boya koruma-seramik yapacak yer arıyorum, bulamadım. Sonax, autowash vs çok yüksek fiyatlar çekti. Sen sanırım kendin uygulama yapacaksın ama önereceğin bir yer var mıdır?

Ayrıca boya koruma ile ilgili sınırlı araştırmalarımla öğrendiklerimi de şöyle paylaşayım. İşlemler;
yıkama-kil-reçine ve zift temizleme-çizik giderme-hare giderme-cila-boya koruma-tekrar cila
Valla bende seramik düşünüyordum forumda yazdım fiyat araştırdım işlemleri araştırdım antep içi ama sonra yabancı siteler ve türkiye de içind e bir kaç yerde denk geldik nedense seramik herkes iyi diyor ama kötü yanı yoktu sonrasında denk gelince baktım ki seramik işini bitirince 2 3 yıl sonra ne kadar dayanırsa artık araç boyası daha kötü duruma geliyor ve o seramiği çıkarmakta öyle kolay olmuyor yani boya daha kötü oluyor çizikler daha belirgin kötü duruyor boya mat oluyor o yüzden eledim diğer türlü kendim yapmayı düşünüyorum malzemeleri alıp şuan sanayide 400 civarı diyorlar adamlar cilaya buda yazıktır yani sadece pasta cila ki boyaya dikkat te etmiyorlar ısınıyor bağzı yerleri yanıyor filan o yüzden aklımda bu işlem var hafta sonu bol vaktimiz oluyor birde tavanım matlaştı arkadaşım boyacı ona yaptırmıştım sagolsun oda 5 6 saat uğraştı normal boyacılar gibi 1 saate gel al yok ya malzemeleri alır ona giderim yada vakit çok kendim denerim

• Beğen
Tepkiler: mbu

mbu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Valla bende seramik düşünüyordum forumda yazdım fiyat araştırdım işlemleri araştırdım antep içi ama sonra yabancı siteler ve türkiye de içind e bir kaç yerde denk geldik nedense seramik herkes iyi diyor ama kötü yanı yoktu sonrasında denk gelince baktım ki seramik işini bitirince 2 3 yıl sonra ne kadar dayanırsa artık araç boyası daha kötü duruma geliyor ve o seramiği çıkarmakta öyle kolay olmuyor yani boya daha kötü oluyor çizikler daha belirgin kötü duruyor boya mat oluyor o yüzden eledim diğer türlü kendim yapmayı düşünüyorum malzemeleri alıp şuan sanayide 400 civarı diyorlar adamlar cilaya buda yazıktır yani sadece pasta cila ki boyaya dikkat te etmiyorlar ısınıyor bağzı yerleri yanıyor filan o yüzden aklımda bu işlem var hafta sonu bol vaktimiz oluyor birde tavanım matlaştı arkadaşım boyacı ona yaptırmıştım sagolsun oda 5 6 saat uğraştı normal boyacılar gibi 1 saate gel al yok ya malzemeleri alır ona giderim yada vakit çok kendim denerim
Anladım hocam. Bizim on yaşındaki lacivert aracımızda da matlaşmalar başladı, reçetesi boyamak diyorlar maalesef. Bunu düzeltmeyi geçtim durdurma yollarını bile bulamadım ben de. Birkaç yere gösterdim, tek önerileri verniklemek oldu. Ki bence o da boyanmış sayılır...
Umarım içine sinen bir netice alırsın hocam, kolay gelsin.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam. Bizim on yaşındaki lacivert aracımızda da matlaşmalar başladı, reçetesi boyamak diyorlar maalesef. Bunu düzeltmeyi geçtim durdurma yollarını bile bulamadım ben de. Birkaç yere gösterdim, tek önerileri verniklemek oldu. Ki bence o da boyanmış sayılır...
Umarım içine sinen bir netice alırsın hocam, kolay gelsin.
Yok bendeki aşırı değil ama belirli periyodlarda yapmak şart üstad motoru düşündüğümüz kadar kaportada önemli senede 1 hiç olmazsa cila atmak şart 😁

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kil
Demir tozu
Hare giderici farecla
Wax farecla
Ben wax sürenlerdenim hocam seramiğe pek alışamadım. Ancak seramiğin saydığınız gibi sıkıntıları yok dersem yanlış anlamazsınız umarım. O sıkıntılar polisaj sırasında silikon içerikli pasta kullanıldığı için oluyor. Silikon içerikli pastalar çizikleri dolduruyor, çiziğe dolgu yapıldığı için de zamanla çizikler tekrar ortaya çıkıyor. Seramik sertleştiği için işçilik hatalarını düzeltmek için zımpara gerekli, kendiniz yapacaksanız gözüme takılmaz o tip hatalar derseniz hiç ellemeyin zamanla yüzeyden sökülüp gidecektir.

Yıkamanızı yapın ardından demirtozu temizliği yapın ondan sonra kil temizliği yapın polisaja öyle geçin. Polisajdan sonra aracı mümkünse tekrar yıkayın ama boya koruma yapmadan önce yüzey temizliği yapın ki her ne kullanırsanız kullanın o şekilde ürünün yüzeye daha iyi tutunmasını sağlayacaktır. Tavsiye isterseniz m700 yüzey temizleme tineri öneririm.

Polisajda kullanacağınız pasta için de menzerna sonax ya da koch markasını kullanırsanız bunlarda dolgu yapan silikon yoktur.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Mil ve demir tozunu alırım wax ve hare giderici hangi marka model alayım
Hareyı Farecla G3 Glaze Gloss Enhancer Hare Giderici nasil yoksa öneriniz neyse alayım aracımı kaporta ve tamponları boyamaya vericem haftaya da inş. Bu dediğim islemleri hallederim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Demir tozu temizliğinde kullanılan sıvının içeriği nedir?

• Beğen
Tepkiler: Kaan.