Brc montaj sonrası yaşananlar

Gry54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı konuyu başka bir sitede de paylaştım burdan da yazmak istedim

sakaryadaki uyeler için

aracınızda benzer sorunlar varsa benimgibi uzun sure bosu bosuna ugrasmadan
tecrube etmeden düzeltebilirsiniz

Öncelikle herkeze merhaba

Opel astra G kasa 2003 model bir araca sahibim

Aracımda yaklaşık 2 haftada bir depo benzin kullanıyordum artan zamlarla yakıt tüketimi fazla gelmeye başlayınca çözüm aramaya başladım. 100 km de 10 litre benzin idi ortalama tüketim şehir içinde bunu düşürmek için önce egzos sistemi elden geçti son susturucu ve orta susturucu değişti kat kontrol edildi temiz çıktı lambda sensorleri orjinalleri ile değişti carbon clean yapıldı bujiler değiştirildi baskı balata değişti yağ hava filtresi vs vs aşağı yukarı 2000 liralık bakım yapıldı bu işlemlerden sonra araç ilk günkü haline döndü çok serileşti kullanışı rahatladı kısmende yakıtı düştü
bu işlemlerden sonra yapılan ölçümde 100 km de 8,5-9 litre gibi bir tüketim yakalındı şehir içinde
malum yakıt fiyatlarından dolayı lpg dönüşümüne karar verdim. yaptığım araştırma ve çevreden edindiğim bilgilerle montaj için brc markasını ama bilmeyerek çok kötü kabiliyetsiz yetersiz.... daha bir çok sayamayacağım yönüyle kötü bir bayiyi tercih ettim ne yazık ki adapazarındaki elbirlik diye adlandırılan lpg "mezbahanesinde" aracıma brc my10 kit takıldı.
bundan sonra sorunlar başladı

1 araç rolantide lpg de devir 500 lere düşüp 700-800 lere çıkıp inme yapıyordu başladı
Elbirlik denilen lanet yere gidildi araca montaj yaptırana kadar hertürlü şeyi yapıp takla atan adamlar bir anda alakasız ilgisiz adamlar olu vermiş sorun için verilen cevap aracı benzine aldık benzindede yapıyor aracınızda sorun var?

Bir süre sonra kendi yaptığım incelemede fark ettim emme manifoldu üzerinde giriş yapılan noktaların birinde bir ıslaklık oldugu

bunun sebebi ise montajı yapan usta manifoldu delerken matkabı kaydırıp çapını yamuk bir şekilde delip hava almasına ve lpg kaçırmasına sebep oluyordu daha sonra aracımı bakımlarını yaptırdığım servise götürdüm kaçak yapan noktaya sıvı conta ile kapatıldı ve kısmen kaçak engellenebildi

2 aracın benzinde kusursuz çalışırken; tüpte kalkarken titreme yapması yolda giderken ileri geri zıplaması düşük devirde kerkinme çekişten düşme vs gibi sorunları vardı

gene aynı lanet servise gidildi sorunumu açıklamadan kaputu açmadan arabaya bakılmadan verilen cevap boğaz kelebeğini temizlet ! sorun çözüldümü hayır
tekrar gidilir abi bujiler tek tırnak olcak ! Zaten tek tırnak
tekrar gidilir abi senin bobin bozuk ! Git değiştir gel
bu cevapların hepsi aracın kaputunu dahi açmadan verildi

lpg takılana kadar her hangi bir sorunu olmayan arac su eksiltmeye başladı
yine aynı yere gidilir sorun bildirilince verilen cevap conta yakmış olabilir tüp sisteminde sorun yok
diye cevap verildi

burdan çıktıktan sonra bakımlarını yaptırdığım serviste yapılan incelemede arabanını soğutma suyundan alınan bağlantıdan su kaçırdığı anlaşıldı ve serviste onarımı yapıldı yine montaj hatası!

Bu firmanın dükyanına bir daha ugramadım

Daha sonra adapazarında Yeşilyurt adlı brc bayisine gittim onlara baştan sona olanları anlattım
kendileri saolsunlar benimle çok iyi ilgilendiler öncelikle aracımdaki hataları gösterdiler

enjektör raili çok kötü bir konumdaydı ve emme manifolduna giriş noktaları benzin enjektörlerine çok uzak!

1.silindire giden hortum 10 cm uzunlugunda
4.silindire giden hortum ise 40 cm civarında idi

buda yanma odasına eşit miktarda lpg dolmamasına sebep oluyordu aracın bu tarz sorunlar çıkarmasına sebep verdi

öncelikle emme manifoldu söküldü yanlış delinen noktalar tekrar dan kaynak yaptırılıp kapatıldı onarılan manifold yerine monte edildi

4 enjektör hortumu da eşit olucak ve benzin enjektörlerine en yakın noktadan olucak şekilde delinip lpg girişleri takıldı
.
Daha sonra araca hassas bir şekilde lpg ayarı yapıldı artık benzinli gibi rahat ve istediğim zaman performanslı bir şekilde kullanabiliyorum.

Burdan Yeşilyurt brc Lpg bayisine ilgilerinden ve sorunlarıma çözüm olmalarından dolayı Teşekkür ederim.
Güray Uysal

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı konuyu başka bir sitede de paylaştım burdan da yazmak istedim

sakaryadaki uyeler için

aracınızda benzer sorunlar varsa benimgibi uzun sure bosu bosuna ugrasmadan
tecrube etmeden düzeltebilirsiniz

Öncelikle herkeze merhaba

Opel astra G kasa 2003 model bir araca sahibim

Aracımda yaklaşık 2 haftada bir depo benzin kullanıyordum artan zamlarla yakıt tüketimi fazla gelmeye başlayınca çözüm aramaya başladım. 100 km de 10 litre benzin idi ortalama tüketim şehir içinde bunu düşürmek için önce egzos sistemi elden geçti son susturucu ve orta susturucu değişti kat kontrol edildi temiz çıktı lambda sensorleri orjinalleri ile değişti carbon clean yapıldı bujiler değiştirildi baskı balata değişti yağ hava filtresi vs vs aşağı yukarı 2000 liralık bakım yapıldı bu işlemlerden sonra araç ilk günkü haline döndü çok serileşti kullanışı rahatladı kısmende yakıtı düştü
bu işlemlerden sonra yapılan ölçümde 100 km de 8,5-9 litre gibi bir tüketim yakalındı şehir içinde
malum yakıt fiyatlarından dolayı lpg dönüşümüne karar verdim. yaptığım araştırma ve çevreden edindiğim bilgilerle montaj için brc markasını ama bilmeyerek çok kötü kabiliyetsiz yetersiz.... daha bir çok sayamayacağım yönüyle kötü bir bayiyi tercih ettim ne yazık ki adapazarındaki elbirlik diye adlandırılan lpg "mezbahanesinde" aracıma brc my10 kit takıldı.
bundan sonra sorunlar başladı

1 araç rolantide lpg de devir 500 lere düşüp 700-800 lere çıkıp inme yapıyordu başladı
Elbirlik denilen lanet yere gidildi araca montaj yaptırana kadar hertürlü şeyi yapıp takla atan adamlar bir anda alakasız ilgisiz adamlar olu vermiş sorun için verilen cevap aracı benzine aldık benzindede yapıyor aracınızda sorun var?

Bir süre sonra kendi yaptığım incelemede fark ettim emme manifoldu üzerinde giriş yapılan noktaların birinde bir ıslaklık oldugu

bunun sebebi ise montajı yapan usta manifoldu delerken matkabı kaydırıp çapını yamuk bir şekilde delip hava almasına ve lpg kaçırmasına sebep oluyordu daha sonra aracımı bakımlarını yaptırdığım servise götürdüm kaçak yapan noktaya sıvı conta ile kapatıldı ve kısmen kaçak engellenebildi

2 aracın benzinde kusursuz çalışırken; tüpte kalkarken titreme yapması yolda giderken ileri geri zıplaması düşük devirde kerkinme çekişten düşme vs gibi sorunları vardı

gene aynı lanet servise gidildi sorunumu açıklamadan kaputu açmadan arabaya bakılmadan verilen cevap boğaz kelebeğini temizlet ! sorun çözüldümü hayır
tekrar gidilir abi bujiler tek tırnak olcak ! Zaten tek tırnak
tekrar gidilir abi senin bobin bozuk ! Git değiştir gel
bu cevapların hepsi aracın kaputunu dahi açmadan verildi

lpg takılana kadar her hangi bir sorunu olmayan arac su eksiltmeye başladı
yine aynı yere gidilir sorun bildirilince verilen cevap conta yakmış olabilir tüp sisteminde sorun yok
diye cevap verildi

burdan çıktıktan sonra bakımlarını yaptırdığım serviste yapılan incelemede arabanını soğutma suyundan alınan bağlantıdan su kaçırdığı anlaşıldı ve serviste onarımı yapıldı yine montaj hatası!

Bu firmanın dükyanına bir daha ugramadım

Daha sonra adapazarında Yeşilyurt adlı brc bayisine gittim onlara baştan sona olanları anlattım
kendileri saolsunlar benimle çok iyi ilgilendiler öncelikle aracımdaki hataları gösterdiler

enjektör raili çok kötü bir konumdaydı ve emme manifolduna giriş noktaları benzin enjektörlerine çok uzak!

1.silindire giden hortum 10 cm uzunlugunda
4.silindire giden hortum ise 40 cm civarında idi

buda yanma odasına eşit miktarda lpg dolmamasına sebep oluyordu aracın bu tarz sorunlar çıkarmasına sebep verdi

öncelikle emme manifoldu söküldü yanlış delinen noktalar tekrar dan kaynak yaptırılıp kapatıldı onarılan manifold yerine monte edildi

4 enjektör hortumu da eşit olucak ve benzin enjektörlerine en yakın noktadan olucak şekilde delinip lpg girişleri takıldı
.
Daha sonra araca hassas bir şekilde lpg ayarı yapıldı artık benzinli gibi rahat ve istediğim zaman performanslı bir şekilde kullanabiliyorum.

Burdan Yeşilyurt brc Lpg bayisine ilgilerinden ve sorunlarıma çözüm olmalarından dolayı Teşekkür ederim.
Güray Uysal

Öncelikle geçmiş olsun....
Ürün ne kadar iyi olursa olsun işçilik kötü ise bir işe yaramaz....
Sorunlarınızın çözüldüğüne sevindim...Ama bence ilk bayiyi şikayet ediniz...Başka insanlar mağdur olmasın...
saygılar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun kardeşim senin yaşadıklarının fazla fazlasını bende yaşadım. Bende BRC olsun dedim dünya para ödedim ama resmen arabamı yakacak idim. Bu ülkede standart olmadıkça kasaplar meydanlarda gezmeye devam edecekler. Belediyelerin aslında bu tip adamları şikayet edilmesi durumunda dükkanlarına kilit vurulması gerek sadece o değil. Bu durum BRC ülke sorumluları tarafından değerlendirme yapılarak bu markanın kirlenmesinden dolayı bu firmalar hakkında maddi ve manevi tazminat davaları açılarak bu kişilerin artık bu markayı takmaları montaj yapmaları engellemesi gerek. Bir değil beş değil bu ne kadar sorumsuzluk?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. BRC çok iyi bir sistemdir. ama işte takan bayi yetkili olmaması sizi kötü etkilemiş diyelim. BRC'nin verdiği eğitimler en üst düzeyde diye biliyorum montaj ustalarına.

ben şu noktaya dikkat çekeceğim. aracınızın km'si ne? carbon clean yaptırmışsınız da...???

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güray Uysal

işte bu! bazen ustayı iyi araştırıp gitmekte fayda. usta var usta var malesef. eline her tornavida çekiç alan ben ustayım diye ortalıkta dolanıyor malesef ülkemizde.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sorunlu servise tekrar gitseydiniz bu defa motor beyni bozuk diyecekti.bu adamların kazandığı para helal mi acaba

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında burada asıl mesele BRC montajından dolayı BRC firmasının bu kişiler hakkında maddi manevi tazminat davası açması gerek neticede bir marka kirlenmiş oluyor şahsen BRC dava açsın gider şahitlik yaparım. İşi bilmeyen adamlardan bu vatandaşın çekti yeter.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ilk montaj yapan servisi 2A mühendislik web sitesinden kontrol edin yetkili servismi acaba. Değilse şikayet edin gerçi yetkili olsada şikayet edin. 2a mühendislik forumu var üye olun o bayiyi reklam edin. Bilinçli tüketiciler ve o forumu takip eden herkes o bayiden haberdar olsun.

öncelikle 2a mühendisliği bilgilendirin, kendi adıma çok ilgililer. asvetec nickli forum üyemiz çorum BRC bayiidir, bence size bu konuda yardımcı olur.

Gry54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar cevaplariniz icin saolun bu elbirlik denen firma adapazarin da buyuk bir bayi ve brc dahil bir cok markanin yetkili bayisi ben sorunlari duzelten yesilyurt bayisinde is emri ve tutanak tutturdum 2a muh. Bugun sikayet edicem bu bayiyi ama bayi buyuk bir bayi oldugundan cok fazla satis yaptigi icin kaale almiyacaklarina eminim ama ben ustume duseni yapip sikayette bulunucam

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaslar cevaplariniz icin saolun bu elbirlik denen firma adapazarin da buyuk bir bayi ve brc dahil bir cok markanin yetkili bayisi ben sorunlari duzelten yesilyurt bayisinde is emri ve tutanak tutturdum 2a muh. Bugun sikayet edicem bu bayiyi ama bayi buyuk bir bayi oldugundan cok fazla satis yaptigi icin kaale almiyacaklarina eminim ama ben ustume duseni yapip sikayette bulunucam

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

peşini bırakma sonuna kadar git derim.