cam kireç lekesi

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tekrar yazayım. Geçen yaz bende memlekette dalgıçtan çıkan suyla yani kuyu suyuyla aracımı yıkadım ve tertemiz oldu fakat ön camı geç sildiğim için felaket kireç lekesi oldu. Süngerle sürttüm, sirkeyle ovdum, cam sil denedim, deterjanla tekrar yıkadım ama nafile. En sonunda kaportaya pasta yapar gibi hafif hafif yaptım ve sıfır gibi tertemiz oldu. Tek ön cam 15 dakika anca sürer.

PALANKALILAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba verilen tavsiyelerden denediğiniz oldu mu? Sonuç hakkında bilgi verebilir misiniz?

izm06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sirke vs kullanmamalı özellikle kireç sökücü vs hiç kullanılmamalı mümkünse bir miktar pasta ile ovalayıp siz halledebilirsiniz kesin çözümdür ve hic zararı yoktur eski meslegim oldugu için önerebilirim çok basittir uygulaması pastayı yedirip ovalıyorsunuz polisaj makinanız yok ise saygılar.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sirke vs kullanmamalı özellikle kireç sökücü vs hiç kullanılmamalı mümkünse bir miktar pasta ile ovalayıp siz halledebilirsiniz kesin çözümdür ve hic zararı yoktur eski meslegim oldugu için önerebilirim çok basittir uygulaması pastayı yedirip ovalıyorsunuz polisaj makinanız yok ise saygılar.

Kireç sökücü tamam fakat sirkeli bir bez ile cam ovalansa ne zararı olur merak ediyorum ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 defa arabayı sirkeyle komple sildim hiçbişey olmadı.sabunla yıkadım ardından hemen arabanın rengi açıldı yalnız kuvvetli kirece tam etki edemiyor

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 defa arabayı sirkeyle komple sildim hiçbişey olmadı.sabunla yıkadım ardından hemen arabanın rengi açıldı yalnız kuvvetli kirece tam etki edemiyor

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sirke candir. Her ne kadar pimpirikli olan kisiler sirke arabayi curutur desede. Bilmemne markanin cilasini kullaniyorum daha iyi diyip ,icerigine bile bakmazlar. Pasta diyince aklina kremsanti gelen adam bagirir durur sirke kullanma diye :)
Salataya , corbaya doker yer ama :)
Silecek kabima bir miktar sirke her zaman koyarim cunku kirec yapmaz ve çözer.
Derin kireclerde bi sprey ile golgede uzerine sıkin ve bir miktar bekleyip silin , ardindan iyice durulayin cikacaktir.
Kettle , caydanlik vb. Esyalariniz kirec kapliysa icine sirke koyup bekletin hatta kaynatin, sonucu görün ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sirke candir. Her ne kadar pimpirikli olan kisiler sirke arabayi curutur desede. Bilmemne markanin cilasini kullaniyorum daha iyi diyip ,icerigine bile bakmazlar. Pasta diyince aklina kremsanti gelen adam bagirir durur sirke kullanma diye :)
Salataya , corbaya doker yer ama :)
Silecek kabima bir miktar sirke her zaman koyarim cunku kirec yapmaz ve çözer.
Derin kireclerde bi sprey ile golgede uzerine sıkin ve bir miktar bekleyip silin , ardindan iyice durulayin cikacaktir.
Kettle , caydanlik vb. Esyalariniz kirec kapliysa icine sirke koyup bekletin hatta kaynatin, sonucu görün ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Saf sirke taş vuruğuna gelirse sirkenin temas etmediği başka bir taş vuruğundan daha erken pas tutmasına sebep oluyor sonuçta içinde bir miktar asit var, bir de uzun süreli saf kullanım sonucu vernik matlaşıyor :) Kireç lekesinin durumuna göre 1:1 ile 1:4 arasında sulandırmak ve işlemden sonra sirkeli bölgeyi son kez durulamak işin püf noktası Olcay :)

Pastanın envai çeşidi var ama markette satılan ucuz bir pasta bile duruma göre sirkeden daha da tehlikeli olabilir, alakası olmayan bir adamın eline cutting yada yün pad takılı makineyi ver 20 dakika sonra boya moya kalmaz :D

Bir de sertleşmiş ve artık emiciliğini kaybetmiş mikrofiber kurulama bezin varsa 1:1 sulandırılmış sirkede 24 saat beklet. Ardından aromasız düz beyaz hamam sabuyla çitileyip durula fakat bezi asla sıkma. Bir yere as suyu kendi kendine süzülsün. Bu şekilde ölmüş mikrofiber bezi hayata döndürebilirsin, mevcut düzgün çalışan bezin de ömrünü uzatırsın :)