Chip Kaç Bhp Verir In Cevaplari

getrag84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız chiptuning çok fazla güç katmaz .motora emme manifoldu,headers,egz.milleri gibi modifikasyonlardan sonra uygulamak gerekir. bu sayede takılan parçalar sisteme tanıtılmış olur.bunun getireceği güç artışı yanında hazır ele almışken motorda saklı kalan gücünde açığa çıkarılması (bu listede bahsedilen güç artışı)sağlanır.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki astra 1,4 için kullanımda chip mi box mı hangisini tawsiye edersiniz.chip sanrm 500euro birz fazla bi fiyat....

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dewilking08' Alıntı:
peki astra 1,4 için kullanımda chip mi box mı hangisini tawsiye edersiniz.chip sanrm 500euro birz fazla bi fiyat....

fazla güç için chip daha mantıklı. powerbox lar chip kadar performans artışı sağlamaz fakat fiyatları da dediğin gibi chiplere göre daha uygundur.powerboxları istediğin zaman kendin söküp takabilirsin. aracın garantili bile olsa sorun olmaz fakat chip uygulamasında genelde araçlar garanti dışı kalırlar.:good:

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
Powerbox Corsa B GSI'ın emme manifolduna uygun yapıldığından Corsa C'ye uymuyor.Araya aparat vs. uydurularak uygulanabilir belki ama çok sağlıklı olacağını sanmıyorum.Bir de chip tuning'siz ondan da pek hayır gelmez muhtemelen, çünkü basacan havayı motora deli gibi ama benzin aynı benzin kalacak.Benzin miktarını da giren havaya göre ayarlamak lazım.Bu yüzden Dbilas, Flowtec Intake Manifold'larını satarken motor management upgrade'ini de beraberinde ekliyor pakete tam performans alınabilsin diye...

senin mantığına göre eski turbo dizel motorlarda (elektronik pompa çıkmadan önce) çok sorun olması gerekirdi. pompa aynı pompa fakat üzerine turbo ekleniyordu, böylece yakıtın max. derecede yanması ve yakıttan max. güç elde edilmesi sağlanıyordu. yani sadece hava bile girilse yakıtın yanma katsayısını artıracağından az veya çok bi artış sağlar. motorlara soğuk hava girmesinin de avantajı aynı şekildedir. sıcak hava genleşmiş bir halde olduğundan daha az girer ve yakıttan alınan verimi düşürür, fakat soğuk hava daha fazla gireceğinden ve böylece giren oksijen miktarına bağlı olarak yakıtın yanma oranı artacağından aynı yakıttan daha fazla verim alınabilir:good:

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gittim sordum ank de olanlar bilir bu bestservisin birosu.. balgadaki

twinportlara hic bisey yapilamiyo..

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu box denilenle powerbox aynı şey ise eğer .

problem var demektir.

powerbox emme manifoldu ise box nedir .

powerbox bir nevi chip ise emme manifoldu hangisidir.

:D

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, ben de çok araştırdım.Twinportlara TR dahilinde seri programlama yapılamıyor.Powersystem içinse kimse bozarım diye uğraşmayı göze alamıyor çünkü beyin hybrid...Sadece Dbilas chip tuning yapabiliyor, onun için de beyni söküp Almanya'ya göndermek lazım...

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
Evet, ben de çok araştırdım.Twinportlara TR dahilinde seri programlama yapılamıyor.Powersystem içinse kimse bozarım diye uğraşmayı göze alamıyor çünkü beyin hybrid...Sadece Dbilas chip tuning yapabiliyor, onun için de beyni söküp Almanya'ya göndermek lazım...

abi şimdi bu box beyinden sonra takıldığına göre ve orjin chipten gelen veriyi katladığına göre hybrid beyinli motorlara neden uygulanmasınki sonuçta orjine hiç dokunulmaycak ...