Chip Kaç Bhp Verir In Cevaplari

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa_N' Alıntı:
abi şimdi bu box beyinden sonra takıldığına göre ve orjin chipten gelen veriyi katladığına göre hybrid beyinli motorlara neden uygulanmasınki sonuçta orjine hiç dokunulmaycak ...

Şöyle anlatayım, örneğin 106'larda beyne giden tek kablo demeti vardır, benimkinde 3 tane var.Powersystem düşünüyodum bi ara, adam beyne baktı, elindekine baktı, kusura bakma kardeş dedi...yani neyi nereye takacağını tam kestiremedi :). İyi ki de öyle olmuş çünkü seri programlama olmadığı sürece chip tuning'in amacına ulaşamayacağını düşünüyorum.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
Şöyle anlatayım, örneğin 106'larda beyne giden tek kablo demeti vardır, benimkinde 3 tane var.Powersystem düşünüyodum bi ara, adam beyne baktı, elindekine baktı, kusura bakma kardeş dedi...yani neyi nereye takacağını tam kestiremedi :). İyi ki de öyle olmuş çünkü seri programlama olmadığı sürece chip tuning'in amacına ulaşamayacağını düşünüyorum.

ABİ İİİKİ TAKMAMIŞ MAZALLAH BİLİYOSUN BİZ tÜRKLER KARIŞTIRMAYI SEVERİZ VALLA EN SONUNDA DİYECEĞİ LAF BİRADER FAZLADAN KABLO KOYMUŞLAR BİZ 1 E İNDİRDİK OLURDU :D:D:D

hope

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşım için sağol

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
O siteye bakalı 1 yıldan fazla oluyor.Powersystem unichip gibi haritalandırma yapılabilecek bir modül olmadığından çok efektif değil.Her arabaya standard aynı program yükleniyor ki bu da hiç sağlıklı bir uygulama değil...Verilerin doğruluğuna da pek inanmıyorum...

powerbox lar hakkında çok bilgim yok (marka,model vs.) ama dediğin gibi nasıl olacak onu da anlamadım, yani her araca aynı yazılım nası olacak? 70 hp araba ile 90 hp arabanın yazılımı, tork-hp zamanları, tork aralığı vs. bence hepsine aynı yazılım pek mümkün değil. beni bu konuda aydınlatırsan sevinirim

saygılarımla

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avcı87' Alıntı:
powerbox lar hakkında çok bilgim yok (marka,model vs.) ama dediğin gibi nasıl olacak onu da anlamadım, yani her araca aynı yazılım nası olacak? 70 hp araba ile 90 hp arabanın yazılımı, tork-hp zamanları, tork aralığı vs. bence hepsine aynı yazılım pek mümkün değil. beni bu konuda aydınlatırsan sevinirim

saygılarımla

Tam anlatamamışım anlatmak istediğimi...Her arabadan kastım, bir markanın bir modeli için standard bir modül üretilip hep o takılıyor.Mesela sen de gitsen aynı modül, ben de gitsem aynı modül.Araçlarımızın durumları da aynı olamayacağından sonuçlar farklı olacaktır haliyle.Seri programlamanın avantajı işte burada ortaya çıkıyor.Her araç için önce araç bilgileri alınıp ona göre program yazılıp o yükleniyor.Örneğin sende ilaveten dereceli egzantrik olsun, onun da uyumu sağlanabiliyor bu yolla...

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06cey66' Alıntı:
yeni astrasi ve vectrasi olanlara yapilamaz OFFFF:mad:
Zaten yapılsa ne olacak ki 105 beygir hadi olsun 110-112 beygir. Çok birşey fark edeceğini mi düşünüyorsun. Yanılıyorsun cebinden çıkan parayla kalacaksın.
Bu iş için tam bir modifiye lazım. Sıkıştırma oranlarını değiştirmek, şanzıman oranlarını düşürmek motorun çalışma prensibini bypass etmek lazım. O kadar harcamay da yeni motorlu bir araç alınır. O nedenle atmosferik motorlu, hele de 1.6 lt ve altındaki araçlarda chip tunning filan hikaye. Gönlünü ferah tut. Chip t.nin getirecegi güc artışını kendin sağlayabilirsin. Bir kaç prensip var onları uygula yeter. Daha önce de yazmıştım tekrarr baştan başlamayayım.