cık cık sesi

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar;
aracım vectra b arka sol tekerlekten cık cık diye ses geliyor hızlandıkça sesde sıklaşıyor.Frene hafif bastığımda seste kesiliyor.Buses yüzünden arka balatalarımı değiştirdim fakat ses kesilmedi.Acaba bu ses neden yapar yardımlarınızı bekliyorum.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el frenindendir o ses. benimde başıma gelmişti baya aramıştım. el frenini indirirken bazen tam inmiyor ondan sonra giderken öle cik cik die ses yapıyor. benim sana tavsiye yavaş giderken el frenini çek yavaş yavaş. tak diye bir ses gelir o zaman birden indir 2. veya 3. bunu yapışında ses geçiyor. ben bu ses geldiği için el frenini çok nadir kullanıyorum.

MECOM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen sadece fren balatası değiştirmek de yetmez. disklerin tornada toz pasosu yani taşlaması yapılırsa daha sağlıklı olur. fren diskleri ve kampanalar aşırı ısınır. su birikintilerine girildiğinde veya araç diskleri sıcak iken yıkattığınızda disklerde çelik olduğu için hafifte olsa atıklık meydana gelir. bir nokta da. opelin orjinal balatasının içerisindeki metal yoğunluğunun fazlalığı nedeniyle metal metale sürtüyormuş sesi çok fazla verir. piyasa malı balata kullanıcaksanız raicam marka balata var ben corsa c'me kullanıyorum. memnununm.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız dikkat edin arkadaş fren yapınca ses kesiliyor yani fren yaptığınızda gelen balata sesi değil bu. bunun sebebi giderken balataların diske çok yakın durması. benim anlattığım geçici çözümdü tabi servise gider ve sorunu anlatırken el freninden kaynaklanıyor dersen onlar sana yardımcı olurlar. üzgünüm ama boşuna balatalarını değiştirmişsin

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı ses beni gt de de var. arkadaşın dediği gibi el freni ile ilgili. çekip bıraktığında düzeliyor sonra yine başlıyor. frenlere baktırırken söyledim. hava neyim tuttular ama geçmedi :(

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçi diskleride değiştirecem torna yapılmış daha önceden.Bu sıradada el freni balatalarınıda değiştiririm.Ozaman sorun kökten çözülür demektir.Bilgileriniz için teşekkürler.

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim flashta vardı böyle bir sorun araba seyir halindeyken, hıza bağlı olarak artan azalan tuhaf bir ses geliyordu. Babamla bulmak için epey indi bindi yaptıktan sonra arka sol tekerden geldiğini anladık. Parçanın teknik adı nedir hatırlamıyorum ama tekerde, aksda bir rulman var. Onu değiştirdik ve ses kesildi. Flashın ki mayıs ayı idi sanırım 50 ytl gibi bir ücrete çözüldü.