Çıkma Cosmo farını kullanmak mümkün değilmiş

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi
M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Çıkma Cosmo farını kullanmak mümkün değilmiş

GNSpower link' Alıntı:
Oo harika, merakla bekliyoruz. Maliyetle ilgili birşey söyledi mi usta?

Abi işçilik hariç xenon kit 100, arıza önleyici devre 70, mercek 100, power ledler 20 gibi parça maliyeti var. 290 TL+ işçilik ile 400 TL civarında olur gibi tahmin ediyorum.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Abi işçilik hariç xenon kit 100, arıza önleyici devre 70, mercek 100, power ledler 20 gibi parça maliyeti var. 290 TL+ işçilik ile 400 TL civarında olur gibi tahmin ediyorum.
.

Ortaya iyi bir sonuc cikarsa ayni uygulamayi bende dusunebilirim,fiyat ta normal,mustafa senin bu ataparktaki usta baya marifetliymis

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biliyorsunuzdur ancak henüz yolun başındayken hatırlatmakta fayda olacak diye düşünüyorum, eğer aracınızda "otomatik" far yükseklik seviyesi ayarlama ve "far yıkama" özellikleri bulunmuyorsa muayeneden mercekli xenon da olsa ağır kusur alırsınız. Manuel ayarlama da kabul edilmiyor maalesef.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

madmax50 link' Alıntı:

Fiyat bana çok iyi geldi. Uygulama sonrası deneyim ve izlenimlerinizden faydalanmak isteriz. Ayrıca, ustaya forumdan bir kaç kişinin daha yaptırmak istediği söylenebilir kolaylık açısından.

Bir merak ettiğim de; anladığım kadarıyla kendi farlarınız üzerine yapılacak bu işlemler. Muayene zamanı nasıl bir yol izleyeceksiniz? Çözüm ile ilgili bir çok arkadaşımıza yol gösterecektir. (Başta ben olmak üzere)

Çok teşekkürler, merakla bekliyoruz :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Ben bu olayı anlamadım ben  bi çok eski araç görüyorum mercekli far ama yıkama sistemi yok orjinal fabrika çıkışı bu araçlar muayeneden nasıl geçiyo

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Ben bu olayı anlamadım ben  bi çok eski araç görüyorum mercekli far ama yıkama sistemi yok orjinal fabrika çıkışı bu araçlar muayeneden nasıl geçiyo

Normal H7 kullanırsak xenon yerine far yıkama gerekmiyor. Ama her türlü otomatik far yüksekliği lazım. O yoksa geçmiyor muayeneden.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Ben bu olayı anlamadım ben  bi çok eski araç görüyorum mercekli far ama yıkama sistemi yok orjinal fabrika çıkışı bu araçlar muayeneden nasıl geçiyo

Murat bu sekilde muayeneden gecmez,otomatik yukselise sahip olmasi gerekir,bu islemden sonra yapilacak teksey ya bir takim daha far alinacak yada muaneye giderken bi arkadasin farlari odunc alinacak

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

GNSpower link' Alıntı:
Normal H7 kullanırsak xenon yerine far yıkama gerekmiyor. Ama her türlü otomatik far yüksekliği lazım. O yoksa geçmiyor muayeneden.

Şu andaki Far yüksekliği ayar yapan mekanizma iptal mi oluyor muyaneden de geçmiyosa bu iş sakat aga sök çıkar sök çıkar...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Şu andaki Far yüksekliği ayar yapan mekanizma iptal mi oluyor muyaneden de geçmiyosa bu iş sakat aga sök çıkar sök çıkar...

Evet mevcut mekanizma merceği kontrol edemiyor. 2 senede bir sök tak olayı mecbur. (:)

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merceğe normal H ampül oturtursanız (H ampülün çerçevesinde merceğe göre gerekli modifiye işlemi gerekli) o zaman muayeneden geçebilirsiniz. Ancak xenon ampülü ile geçiş maalesef mümkün değil şu anki kararla. H türü ampül olduğu sürece mercekte diğer şartların sağlanması gerekmiyor. Xenon ampül kullanılırsa otomatik far seviye ayarlaması ve far yıkama sistemi şart..