Çıkma Cosmo farını kullanmak mümkün değilmiş

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt: Çıkma Cosmo farını kullanmak mümkün değilmiş

Ranilin link' Alıntı:
Merceğe normal H ampül oturtursanız (H ampülün çerçevesinde merceğe göre gerekli modifiye işlemi gerekli) o zaman muayeneden geçebilirsiniz. Ancak xenon ampülü ile geçiş maalesef mümkün değil şu anki kararla. H türü ampül olduğu sürece mercekte diğer şartların sağlanması gerekmiyor. Xenon ampül kullanılırsa otomatik far seviye ayarlaması ve far yıkama sistemi şart..

o zaman iyi de h ampülmü xenon ampül mü olduğuna TÜV elemanlarımı bakıyo koayarım phılıps xenon effect h7 mis olur muayeneden geçer o zaman..

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ranilin link' Alıntı:
Merceğe normal H ampül oturtursanız (H ampülün çerçevesinde merceğe göre gerekli modifiye işlemi gerekli) o zaman muayeneden geçebilirsiniz. Ancak xenon ampülü ile geçiş maalesef mümkün değil şu anki kararla. H türü ampül olduğu sürece mercekte diğer şartların sağlanması gerekmiyor. Xenon ampül kullanılırsa otomatik far seviye ayarlaması ve far yıkama sistemi şart..

Yani boylebir mercek donusumu yapildiginda orjinal h7 ampulleri kullanirsak muayenede sorun cikmaz dogrumu anladim

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Kasım Çınar link' Alıntı:
Yani boylebir mercek donusumu yapildiginda orjinal h7 ampulleri kullanirsak muayenede sorun cikmaz dogrumu anladim

Benim analdığımda o doğruysa eğer... öyleyse çıkma cosmo farı ararım ben :D

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
o zaman iyi de h ampülmü xenon ampül mü olduğuna TÜV elemanlarımı bakıyo koayarım phılıps xenon effect h7 mis olur muayeneden geçer o zaman..

Evet TÜV elemanları bakıyor. Tabi far kapaklarını açıp denetlemiyorlar ancak H ampül ile Xenon ampülün farkını standart bir göz bile çok net anladığı için detaylı bir inceleme yapmıyorlar. Standart sarı renk harici bir H tipi ampül muayeneden geçiyor mu bilmiyorum. Bir aracımda park lambalarında beyaz renk park ampülü var diye hafif kusur yazmışlardı. Belki aynı şekilde hafif kusur ile geçebilirsiniz.

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet diğer aracımda belirttiğim şekilde muayeneden geçmişliğim var ;) 1 ay sonra yeniden muayeneye gireceğim aynı şekilde. İsterseniz son gelişmeleri paylaşırım muayene sonrası..

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Ranilin link' Alıntı:
Evet T֜V elemanları bakıyor. Tabi far kapaklarını açıp denetlemiyorlar ancak H ampül ile Xenon ampülün farkını standart bir göz bile çok net anladığı için detaylı bir inceleme yapmıyorlar. Standart sarı renk harici bir H tipi ampül muayeneden geçiyor mu bilmiyorum. Bir aracımda park lambalarında beyaz renk park ampülü var diye hafif kusur yazmışlardı. Belki aynı şekilde hafif kusur ile geçebilirsiniz.

O zaman muayaneye girerken h7 sarı ampül çıktıktan sonra h7 xenon effect  bravoo

şimdi şunu merka ettim h7 nin merceğe oturması için modifikasyon gerekli ya muyaneden geçtik diyelim xenon takıcaz h7 içinde modifiye ettik orayı xenon oturmuymu artık geri dönüşü yok mu?

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ranilin link' Alıntı:
Evet diğer aracımda belirttiğim şekilde muayeneden geçmişliğim var ;) 1 ay sonra yeniden muayeneye gireceğim aynı şekilde. İsterseniz son gelişmeleri paylaşırım muayene sonrası..

O zaman bu islemden sonra h7 xenon kulanip muayene zamani normal h7 ile muayeneden gecebiliriz

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

O zaman bu islemden sonra h7 xenon kulanip muayene zamani normal h7 ile muayeneden gecebiliriz

evet mantık olarak doğru ama h7 için merceğe yapılan işlem sonrası xenon tekrar oturuyo mu acaba ??

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar muayene sorunu nedeniyle h7 kullanıyoruz zaten. Yoksa d1,d2 gibi daha gelişmiş xenon sistem kullanırdık. H7 sistemde xenon ampulu söküp yerine h7 normal ampulu takıyoruz işlem tamam.

Bizim ustayı ben gaza getirdim bakalım yarın alnımızın akıyla bu işi halledebilecekmiyiz. Korktuğum tek konu kesilme çizgisini ayarlayamamak. Birde bizim usta çin malı mercek takalım diyor ben hella mercek takalım diyorum. Uzun süre kullanınca mercekler kararırsa sıkıntı olur.

Günzdüz farları yerine power led döşeyeceğiz bu konuda şunu yapsanız iyi olur diye görüş belirten olursa sevinirim.

Birde xenon kapaklarını parlak metal yerine siyah yapmayı düşünüyorum ne dersiniz?

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
evet mantık olarak doğru ama h7 için merceğe yapılan işlem sonrası xenon tekrar oturuyo mu acaba ??

İkiside h7 oldugu icin sorun yok birisini cikarip digerini takabilirsin