combo cty plus 1.3 turbo

granox

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2007 model combomun turbosu sürekli arıza yapıyor ilkönceleri hortumdan yağ kaçırıyordu serviste bir çok kez hortum izole edildi ama düzelmedi en sonunda turbo değişti fakat gene performans yok gene ben bir depoyla 550 km den fazla yol yapamıyorum yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

Ac1DBuRn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Powerbox uygulamasi yaptirayimmi die ozel opel servisime danisdigim gun sakin yaptirma Turbolar dagilmaya basladi 100.000km+ combolarda dedi. Kissadan hisse turbolarimz ne yazikki dayaniksiz bu yuzden her turlu sikayete sasirmiyorum. 550 km cok az kardesim turbo disinda baska sorunlarinda oldugu asikar, acil sifalar combona...

tunerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen bende 20000 km de turbo değiştirdim ama değiştikten sonra performansı arttı şu an 90000e geldi ve sorun yok aracım 2006 model bu arada...

YSJ_GSİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde 2.500 km de daha iken turbo hortumu çıkmıştı yerinden Hemnde çok önemli bi gündeydi soğmuştum arabadan ama şimdi yine ısındım yawruya :) bunlar büyültülcek şeyler deil opel sattı arabanın arkasındadır herzaman ;)

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel sattığı arabanın arkasındadır belki ama bazı konularda ilallah ettiriyorlar.

B

bymerthan

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2007 model combomun turbosu sürekli arıza yapıyor ilkönceleri hortumdan yağ kaçırıyordu serviste bir çok kez hortum izole edildi ama düzelmedi en sonunda turbo değişti fakat gene performans yok gene ben bir depoyla 550 km den fazla yol yapamıyorum yardımlarınızı bekliyorum

bende geçen sene temmuzda turbomu 1.8bar olanıyla değiştirdim ama eskisinden daha kötü bir performans aldım.. borusundan yağ atıyordu. değişik sesler çıkarıyordu. herker hava debimetresi filan dedi yada trbo basmıyor dediler.. geçen c.tesi arabamı poel team mustafa abiye bıraktım ertsi gün sorun ortaya çıktı.. turbınun basıncını ayarlayan küçük bir basınç sensörü varmış. o turbu değişimlerinde genelde ağrıza çıkarırmış. 140-150 ytl civarında bir parça. bence birde bunu sor servisine.

ben değiştirdim ve şuanda 1.8bar alıyorum. sanırım %10-12 güç artışı aldım. 1,6lt benzinli arabalarla kalkabiliyorum. birdahaki ayda megachipte çip olayına girince sanırım ortalama 110 hp olıcam..
sen şu sensör olayını araştır bence

Son düzenleme:

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo arızası benim içinde problem oldu hatta servis bana baskı baltadan dedi tabii ben yemedim ve turbo değişti ve aynı arıza devam etti turbo çalışmaz hale gelip seyir halinde 3000 deviri geçmiyordu ve isimr vermiyeyim bi servise gittim ve oradaki usta srıf bunu araştırmış ve bulmuş ustadan allah razı olsun arabayı yaptı ve yapılmayacak şeyleri söyledi şimdii maşallahı var. araba rolantide çalışırken boşa gaz basmayın dedi beyin bu durumu normalden farklı gördüğü için turboyu kediyormuş bilginize

tolga950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Opel Corsa Kullanicisiyim Turbom 50000 Km Deyken Yağlanma Yapti Ve Değiştirmek Zorunda Kaldim.bildiğim Kadariyla Turbolar Ayni Comboyla Turbo Değiştiren Arkadaşlar Kaça Maloldu Bilgi Verirmisiniz?

granox

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben arabanın garantisi henüz bitmediği için garantiden hallettirdim ama hala hortumdan yağ kacırmaya devam ediyor ve enkısa sürede gidip hortumuda değiştirmelerini isteyecem artık tak etti