cors ön takımdan gelen tak sesi

serdar10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracım 2009 corsa d araç kalkışlarda ve direksiyonu sağa sola çevirdiğimde tak tak siye bi ses yapıyor bazen durmaya yakın frenlerde de aynı ses geliyor sanayi gittiğimde her usta farkılı parçayı değiştirmek istiyor güven veren bir usta bulamadım sizlerinde başına böyle bi arıza geldiyse paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kendi aracımdan örnek vereyim, geçen ay ön amortisörlerim patladığı için değiştirdim. Amortisörler ile birlikte takozlarda değişti ve sizin yaşadıklarınız başladı. Ustamıza söyledik takozlar yerine alışacak diyor, bana pek inandırıcı gelmedi ama ses biraz azalmaya başladı....

• Beğen
Tepkiler: serdar10

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle durumlarda en iyi tespiti rot balanscılar yapar araçın altındaki eskiyen yıpranan parçaların tespitini yapar size yazılı olarak verir sonrası size kalmış gidip tanıdık veya tanımadık bi yerde gidilip değişmesi gereken parçalar değiştirilir corsa d kasada takozlar değiştiğinde takozun markasına göre değişiyor gacırtılı gucurtulu sesler yapar uzun süre orjınal takoz hiç taktırmadım nasıl bilmiyorum ama 3 defa değiştirdim takozları 3 takozdan 1 tanesi ses yapmamıştı ama markasını hatırlamıyorum

serdar10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arızanın kaynağı bulundu karter korumasının orda bi demir var kol gibi koruma ile takılan parça adını bilmiyorum sormadım da onun civataları gevşek olduğu için kastırdığında ses yapıyormuş civataları sıktı ses kesildi.Sanayide her ustaya güvenmeyin arakdaşlar kolaycı acemi ustalar çok aks değişecek motor takozu değişecek dediler bi ürü usta gezdim hepsi parça değiştirmenin peşinde arızanın ne olduğunu bilen çıkmadı sağolsun tok gözlü gerçek bir usta ile arızam çözüldü yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. arızasız günler dilerim...