Direksiyon boşluğunda iken sağa sola kırdığımda gelen ses...

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Recep abi acaba sorununu çözebildin mi. Merakta bıraktın bizi.

Bende aynı sorundan şikayetçiydim servise uğradım. Rot balans ayarı yaptılar birde direksiyon kutusunun oralarda bikaç vida sıkmışlar sanırım. aracımdan gelen sesler büyük ölçüde kesildi. Rot balans ayarı yapınca seslerden eser kalmıyor tavsiye ederim

faturaya baktım şimdi sıkılan somun direksiyon kovan vidası diye geçiyor

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben direksiyon kutusunu yaklasık 1 ay önce değiştirdim ilk 2-3 gün ses yoktu sonra tekrar basladı

acaba bizim araclardada sıkılınca gecermi?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Göktuğ bu sorunu şimdilik duymamazlıktan geliyorum çünkü yürüyen aksamı olan devirdaim pompam değişecek. Bu hafta servise gidecegim ordan geldikten sonra yaptıracağım onu. Aklımda yani. Ama inşallah düzelir düzelmezse de kurcalamıyacağım.

Yalnız iki tane sıkılması muhtemel vida var. Biri aracın kapısını açtığımda geriye doğru çekildigimde gaz pedallarının orda gördüğüm mafsal adı verilen o kısımdaki 13-14 aanahtarla sıkılabilecek olan somun, diğeri de aklımda kaldığı kadar aracı kaldırdıktan sonra direksiyon kutusunun altında olan alyan anahtarla sıkılması gereken bir kısım.

Bunları söyleyeceğim. Eğer onlların sonucunda sorunum çözülürse buraya yazacağım. İnşallah çözülür. Ama şunu bilin bu arabalar asfalt arabası. Asfaltta aracıma doyum olmuyor. Stabilizeyi duymayacam eğer çözülmezse.

foreverforyou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rot kollarını ve rot başlarını değiştir

Yeni geldim şimdi birkaç deneme daha yaptım, olduğu yerde çevirince sanki direksiyonun bağlı olduğu dönen demir paspasa takılır gibi ses yapıyor, içerden biryere değer gibi "pıt pıt pıt" ses geliyor. Acilen baktırmam gerekecek gibi. Artık yazlık lastik falan çıkacağım yola başka şansım kalmadı.

Dostum 98 Astra G var bende aynı sorun bende de oldu rot başları ve rot kolları değiştirdim ses falan kalmadı. Parke yollarda tekerlerin dönmesi ve araç dururken direksiyonun döndürülmesi rot kollarının ömrünü baya kısaltıyor.

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu tam olarak nasıl bir ses benim astramda da son iki gündür özelikle kalkışlarda direksiyon tarafindan tık tık sesler geliyor ben kadranların üstündeki döşemelerden geliyor sandım önemsemedim acaba direksiyon sorunumudur ?

foreverforyou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu tam olarak nasıl bir ses benim astramda da son iki gündür özelikle kalkışlarda direksiyon tarafindan tık tık sesler geliyor ben kadranların üstündeki döşemelerden geliyor sandım önemsemedim acaba direksiyon sorunumudur ?

Araç kalkerken veya çok yavaşken direksiyonu çevirdiğinde yapıyorsa bu sesi büyük bir ihtimalle rot kollarındandır.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Evvet aynı ben de de o bölgede tık tık tık diye tiz bir ses var. Önceden daha kötü sesler vardı tekerlerin orada, rot mili ve z rotları değiştim o seslerden kurtuldum. Şimdi sıra bunda... Bunu nasıl çözeriz acaba?

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akisler rot kolları körükler kontrol edilmeli bence