Corsa 1.3 CDTI Easytronik problemi acil yardım

___Murat___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.markafoniuyeol.co.cc
Merhaba Arkadaşlar,

Haziran'da arabamın şanzuman beyni F arızası vermişti. Beyin revizyon yapıldı ve sorun düzeldi. Uzun yola çıkınca başka bir problem çıktı. Çok uzun ve dik rampalarda araç bir anda tekliyor ve manueldeyse kendini otomatiğe alıyor ve tekrar manuele geçmiyor. Otomatikteyse yine otomatikte kalıyor ve manuele geçmiyor. Arıza lambasını anında yakıyor ve bundan sonra vites geçişlerini doğru düzgün beceremiyor. Mesela 2den 3e alacak debriyaja basıyor devir iyice yükseliyor. Devir yüksek olunca da devir düşene kadar 3e geçmiyor. Devrin düşmesi için mecbur ayağımı gazdan çekiyorum. Bu sürede araç yavaşlıyor ve 2yede alırken yine aynı sorun mecbur durup stop edip tekrar çalıştırıyorum düzeliyor.

Tech2'den okutunca çıkan arızalar:

P0725: Mevcut Motor Devri Sinyal/Aralık Performans
P1895 :Mevcut Motor Tork Sinyali Aralık/Performans
P1700: Motor Şanzuman Kontrol Mödülünden Acil Servis Araç Talebi

Çözüm için yardımınıza ihtiyacım var. Sorun neden kaynaklı yada başına benzer bir durum gelen var mı?

Şimdiden teşekkürler.

possessed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuyu açan arkadaşa kimse yardım etmemiş kimsenin bu konudan haberimi olmamış yoksa cevap mı vermek istememiş.ltf bu konu çok hayati benim için.2004 corsa cdti easytronic vites kullanıyorum ve aynı kodları bende alıyorum kaç defa hem özel hem yetkili servise götürdüm kimse tam bir yanıt veremiyor bana..sadece mazot pompası mazot kaçırıyordu gçen gün tamir ettirdim.acaba ondana dolayı motorla ilgili olan arızaları verip arac ne arıza verirse versin şanzumanı korumak için verdiği 1700 hatasını mı verdi acaba?ben f arızası almıyorum sadece acil yardım lambası yakıyor araba ve güvenli modda çalıştırıyor aracı kesinlikle manuele izin vermiyor taaki kontağı kapatana kadar.ama açtıktan sonra yeniden 1-2 km sonra lambayı yakıp sil baştana dönüyor..
ltf yardım edin ltf.2 günde 800 ytl para bayıldım arabaya her götürdüğüm yerde başka başka sorunları çözdüler ama ana soruna kimse çözüm bulamıyor

___Murat___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.markafoniuyeol.co.cc
Bu konuyu açan arkadaşa kimse yardım etmemiş kimsenin bu konudan haberimi olmamış yoksa cevap mı vermek istememiş.ltf bu konu çok hayati benim için.2004 corsa cdti easytronic vites kullanıyorum ve aynı kodları bende alıyorum kaç defa hem özel hem yetkili servise götürdüm kimse tam bir yanıt veremiyor bana..sadece mazot pompası mazot kaçırıyordu gçen gün tamir ettirdim.acaba ondana dolayı motorla ilgili olan arızaları verip arac ne arıza verirse versin şanzumanı korumak için verdiği 1700 hatasını mı verdi acaba?ben f arızası almıyorum sadece acil yardım lambası yakıyor araba ve güvenli modda çalıştırıyor aracı kesinlikle manuele izin vermiyor taaki kontağı kapatana kadar.ama açtıktan sonra yeniden 1-2 km sonra lambayı yakıp sil baştana dönüyor..
ltf yardım edin ltf.2 günde 800 ytl para bayıldım arabaya her götürdüğüm yerde başka başka sorunları çözdüler ama ana soruna kimse çözüm bulamıyor
Benim arabada da bu olayın öncesinde mazot filtre kutusundan mazot kaçırmıştı. Şanzuman beyninin üzerine dökülen mazoit sanırım kartı bozdu. Sorunu bende de kimse çözemedi. Çok zorlamadıkça benim araba korumaya almıyordu o yüzden oyle bindim. Zaten fazla sürmedi F hatası verdi. O kadar kötü bir yerde verdi ki resmen ölümden döndük.

Sonra Mithat usta robot kolundan deyip tekrar tamir etti. (5-6 ay önce robot kolunu tamir etmişti). Tamir etti oldu dedi ve 4 gün sonra araba yine F verdi. En sonunda şanzuman beyninin elektronik kontrol kartı komple değiştirildi. Toplam 1800 TL harcadım bu süreçte ve defalarca rezil oldum. Sonrasında da lanet olsun böyle vites sistemine deyip arabayı sattım.

possessed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en sonunda bende onu yapacam ama şu anda maalesef çıkaramıyorum elimden aynı özelliklere sahip araç bulamayınca..
bu arada araba 2 gündür hiç ikaz lambası yakmadı daha öncede 1 ay hiç yalmadığpı olmuştu ama mazot pompasını yaptırmamıştım o zaman.
acaba yaptırdım diye düzeldimi yada düzelirmi kendiliğinden?

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim de dahil olmak üzere daha birçok arkadaşım bu yarı otomatik şanzuman diye tabir edilen araçlardan aldılar. hiçbirinin şikayeti dinmedi. ekseriyetle küçük silindirli araçlarda çok sorun çıkartıyor. ama bu şanzuman 1800-2000 cc üstü araçlarda daha stabil. inşallah sorunlarınız çözülür.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 den beri easytronik kullanıyorum ve kullandığım süre içerisinde toplasan 4 kere f arıza iışığı yanmıştır ama bunlarda da aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra düzelmiştir son 2 3 senediri de bu tipte bir sorun hatırlamıyorum
araç şu an 69.000 kmde ve bu kmler boyunca toplasam 2000 km auto konumunda kullanmadın hep manuel olarak kullandım ayrıca gerekli bakımları 10.000 km olmadan yapıldı

kanımca bu sorunlu daha çok yoğun trafikte sürekli dur kalk şeklinde ilerleyen ve balata ısınması daha çabuk olan yerlerde oluyor

possessed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamın periyodik bakımları hiç aksatılmadan sakarya ekin oto da yapılmaktadır düzeli olarak.yaşadığım sıkıntı kullanım hatası kaynaklı değil zira aracım 192.000 km de ve bu hatayı alana dek (5 yıl içerisinde ) bende en fazla 4-5 kez f arızası aldım.senin ki gibi ondada kontağı kapatıp açınca sorunsuz kullandım.senin aracın daha 69 binde ama sanma ki seninkide hep öyle devam edecek.malesef bu konuştuğum tüm corsa sahiplerinin er geç yaşadığı problem.arabanın km si artınca aynı yaşlılık gibi ortaya çıkıyor.

2005 den beri easytronik kullanıyorum ve kullandığım süre içerisinde toplasan 4 kere f arıza iışığı yanmıştır ama bunlarda da aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra düzelmiştir son 2 3 senediri de bu tipte bir sorun hatırlamıyorum
araç şu an 69.000 kmde ve bu kmler boyunca toplasam 2000 km auto konumunda kullanmadın hep manuel olarak kullandım ayrıca gerekli bakımları 10.000 km olmadan yapıldı

kanımca bu sorunlu daha çok yoğun trafikte sürekli dur kalk şeklinde ilerleyen ve balata ısınması daha çabuk olan yerlerde oluyor

Son düzenleme:

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
192000 km araç iyi yapmış benimki 50.000 de bu güne kadar daha vitesten F hatası almadım ama hep servislere viteslerin saçma geçişlerini şikayet ettim sevislerde hep normal dedi hatta ilk zamanlarında bilmedikeri için beyni değiştirdiler baktılar bende baktım değişen hiç birşey olmadı eskisini yeniden taktılar :D.. ama auto modu rezalet hakketen manuel modda kullanmak lazım aracı ;) B arada VW poloya bindim dsg şanzımanlı vitesin geçtiğni bile hissetmedim adamlar yapmış :)

Son düzenleme: