Corsa b 1.4 8valf oksijen sensörü arızası

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada şu arıza ışığı yanar söner diye bir şey olacağını sanmıyorum. Yukarıda belirttiğim gibi başka bir macerada ben aracımı servise almaya gittiğimde aynı durumla karşılaştım, aracın arıza ışığı sönmez senin tesisatta sıkıntı var bakılması lazım ama masraf çıkmasın sıkıntı olmaz dedi. Bende vay be dedim adama bak. Adamın samimiyetine güvendim. Sonra arabayı alıp teste çıktım, aracın birini sollamaya çıkarken gaza bir yüklendim araba bayıldı devir falan düştü direk. Neyse arada ne oluyor nedir de değildir muhabbetleri falan. Sonra elektrikçiye götürdük yazılım çökmüş. Yazılımı güncellediler canavar gibi oldu, arıza ışığı da söndü. Usta çok önemli aga o ara benim gaz enjektörlerine kadar değiştirdiler. Araştır güzel bir usta bul kendine ben soğudum artık vallahi git gel git gel. Acaba ne iteleyecek diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Burada soruyorum arkadaşlara sonra gidip şuna bak diyorum o zaman bilgili olduğunu fark edip bir nebze geriden duruyor.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzosla oksijen sensörü arasında bir bağlantı var mı onu bilemedim, araba ilk gidişi iyi, sıkıntı sonradan başlıyor, video atabileceğim bir yer olsa da egzosdan gelen sesi koyabilsem!

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Youtube koyup link ver.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru söylüyorsun üstadım, en iyisi öyle yapmak. Video yu yükledikten sonra bakarsın bir.

Baytas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam oksijen sensörü yanma odasından çıkan eğzoz gazının içindeki oksijen miktarını hesaplayarak elektronik olan enjektörlere daha fazla yada daha az yakıt gönderme için komut u beyin aracılığı ile gönderir.BEN BÖYLE BİLİYORUM.

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
https://www.youtube.com/watch?v=sx0jFwrHNeA

https://www.youtube.com/watch?v=Ug1YdRraMAQ

Videolar bunlar arkadaşlar lütfen yardım edin, kafayı yiyeceğim, dün yine egzoscuya gittim ama egzoscu yanında yapmadı, bazen yapıyor bazen yapmıyor yaptığı zamanda çekiş düşüyor birde egzos ısınınca yapıyor meret. Lütfen yardım edin.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam oksijen sensörü yanma odasından çıkan eğzoz gazının içindeki oksijen miktarını hesaplayarak elektronik olan enjektörlere daha fazla yada daha az yakıt gönderme için komut u beyin aracılığı ile gönderir.BEN BÖYLE BİLİYORUM.

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üstadım peki benim yüklediğim videolarla oksijen sensörünün bir ilgisi var mıdır?

Baytas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörüyle bir alakası yok bunun araba 125cc honda repsol gibi çalışıyor.Egzoz sisteminde bir delik çürük olmadığından eminmisin.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzozcuya gittim delik yok çürük yok dedi aracın önceki sahibi katalitikten gerisini değiştirmiş ama pır pır ses var bazen yapıyor bazen yapmıyor ama aracın devirlenmesini engelliyor araba yavaş yavaş devirleniyor acaba sıkıntı orta susturucuda mı?

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzoscunun yanına gittiğimde yapmadı video yu gösterdim ben video dan nasıl anlayacağım diyor , acaba araca uyumsuz egzos mu takıldı