Corsa C iç aydınlatma ışıkları

erkany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba

Corsa c aracımın iç ışıklarını beyaz led yapmak istiyorum. önde 4 adet, arkada da 1 adet ampul mevcut. Bunların yerine hangi ampuller uyuyor led olarak ? Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.

qmRgV5.jpg

Gp5qV2.jpg

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba

Corsa c aracımın iç ışıklarını beyaz led yapmak istiyorum. önde 4 adet, arkada da 1 adet ampul mevcut. Bunların yerine hangi ampuller uyuyor led olarak ? Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.

İlk fotoğraftaki arkadaşın dediği gibi T10 olarak geçiyor.

İkinci fotoğraftaki lamba ise sofit olarak geçiyor, alırken uzunluğuna göre seçmekte fayda var öteki türlü oturmaz yada büyük gelir. Cetvelle kabaca kaç mm uzunlukta olduğunu ölçerseniz uygun olanı alabilirsiniz.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu led lambalar tam sönmüyor. kapatsanızda hafif ışık veriyor...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
led lambalar tam sönmüyor doğru fakat çok az bir enerji geliyor belli bir süre sonra enerjisi kesiliyor yani yanmıyor. Bu yüzden sıkıntı çıkmaz fakat kendi astra aracımda şöyle bi sorun var göstergelerin arkasında sarı bir kaplama var gün ışığı ışıkla birlikte turuncu gözüküyor. beyaz veya renkli led koyunca o sarının tonunuda alıyor corsalarda nasıldır bilmem ama ışıklar turuncu olunca söylemek istedim.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz olayi pek anlayamadım. Kadran renginden mi kaynaklandigini söylüyorsunuz. Bende iç aydınlatma isigini beyaz Led yaptim fakat sönmedigini görünce aküyü bitirebilir endişesi ile geri söktüm.ne kadar süre sonra tamamen sönüyor? Ben biraz takip ettim ama hiç sönecek gibi durmuyordu.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın kontağı açıksa o şekilde oluyor benim ayak aydınlatmalarım var ledli kapıları kitliyorum ışıklar sönüyor hala nokta şeklinde yanıyor ama anahtar kontakta değilken en fazla 1 dakika sonra tüm elektrik kesiliyor ve tüm ledler sönüyor. anlatmak istediğim buydu. kadran olayıda şu şekilde ampul gün ışığı renginde. ışığın görüneceği yerler içeriden sarı bir kaplamayla kaplı. biz o ışığı konsoldan turuncu olarak görüyoruz. içine beyaz led takıncada çok cırtlak iğrenç bi sarı oluyor ışık. o sarı kaplamaya sökmeyi beceremedim ve orjinal haliyle bıraktım. o sarı kaplamadan kurtulabilirseniz ki kurtulanlar var paylaşırsanız çok sevinirim

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ledleriniz cok kisik sekilde yaniyorsa araya ya diyot koyacaksiniz yada devreye bir tane normal lamba baglayacaksiniz. Cok hafif yanmasi bitiyor.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın kontağı açıksa o şekilde oluyor benim ayak aydınlatmalarım var ledli kapıları kitliyorum ışıklar sönüyor hala nokta şeklinde yanıyor ama anahtar kontakta değilken en fazla 1 dakika sonra tüm elektrik kesiliyor ve tüm ledler sönüyor. anlatmak istediğim buydu. kadran olayıda şu şekilde ampul gün ışığı renginde. ışığın görüneceği yerler içeriden sarı bir kaplamayla kaplı. biz o ışığı konsoldan turuncu olarak görüyoruz. içine beyaz led takıncada çok cırtlak iğrenç bi sarı oluyor ışık. o sarı kaplamaya sökmeyi beceremedim ve orjinal haliyle bıraktım. o sarı kaplamadan kurtulabilirseniz ki kurtulanlar var paylaşırsanız çok sevinirim

o zaman iç kadranı değişceksiniz. çeşitleri var. anahtarı araca takıp çalıştırınca ledler yinemi hafif şekilde yanmaya başlıyor.yani arabanın üzerinde anahtar oldugu müddetce hafif şekilde yanmaya devam mı ediyor?

Ledleriniz cok kisik sekilde yaniyorsa araya ya diyot koyacaksiniz yada devreye bir tane normal lamba baglayacaksiniz. Cok hafif yanmasi bitiyor.

bu dediklerinizi gerektirmeyen led lamba varmı acaba? direkt alıp ondan taksak. yani kendinden diyotlu led lamba?

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu dediklerinizi gerektirmeyen led lamba varmı acaba? direkt alıp ondan taksak. yani kendinden diyotlu led lamba?

bildiğim kadarıyla yok.ama araba sistemiyle alakalı bişey. benim çorsa b de yanmıyor ama arkadaşın ford fiestada yanık kalıyodu o şekilde çözdük olayı.