Corsa c için teyp - hoparlör önerisi :)

Mc_LazZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba. 2004 bir corsa c aracım var. Aracın sol taraftaki hoparlörlerden hiç ses gelmiyor. Sağdakilerde Allah'a emanet çalıyor zaten :) sorun teypte mi hoparlörlerde mi bilmiyorum ama artık komple bi el atmanın zamanı geldi galiba. Zaten üzerinde orjinal car2004 kasetçalar var. Aslında sağlam haldeyken ses kalitesinden memnun sayılabilirdim.
Neyse bunun üzerine netten cd çalarlara hoparlörlere felan bakmaya başladım. Tabi bu konuda sıfır tecrübe sahibiyim arada belirtiyim :) Her baktığımda iyice kafam karıştı. Ucuz yollu iş görecek bi teyp seçmeyi başardım sanırım pioneer mhv1400ub. Özellikle cd çalmayanını aradım cd devri geldi geçti galiba ama ben hala o teknolojiyi göremedim kullanamadım :D Teyp konusundaki yorumlarınızı deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Hoparlör konusunu hala çözemedim. Coax var component var yollusu var yolsuzu var. Kafam iyice karıştı. Kimi diyor comp hoparlör amfisiz çalışır kimi diyor çalışmaz. Kimi diyor sub şart kimi değil diyor :) Benim istediğim ise aracın içinde net temiz bi ses elde etmek. Tabi tadında bir bass da olursa fena olmaz. Ama öyle aşırı basslı şarkı dınleyen biri değilim. Amacım araç içinde normal seviye de bir ses elde etmek. Özellikle bu teybe uygun hoparlör tavsiyelerinizi bekliyorum. Amfi sub gerekli mi gereksiz mi bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Şöyle bi baktım yukarı baya da yazmışım. Bana birçok konuda destek olan opelim.net üyelerinin bu işi de çözeceğini biliyorum. Herkese iyi forumlar iyi geceler..

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sectigini teyp isinizi gorecek duzeyde... hoparlor olarak ta arka pandizota iki adet oval seklinde kolon koyarsaniz isinizi gorecektir.. anfi bas isi ayri bi dunya... onun icin biraz daha maddiyat ve birazdaha profesyonel bir teyp olmasi daha guzel olur.... cd siz sadece usb ve sd kartli teypler var ama kalitesi pioneerden dusuktur.... sordugunuz sorulara kendimce cevap verdim takildiginiz baska yer varsa hem ben hem forum daki arkadaslar yardimci olacaktir...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
cd siz ana ünite güzel fikir
amfi kullanmayacaksan kapılar için 2 çift coax hoparlör güzel sonuç verecektir

Mc_LazZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Bugun bıraz daha araştırma yaptıktan sonra amfi ve sub olayından vazgectim sanırım. Ön ve arkalara 16 ve 13lük hoparlörler alacağım.
Bu koaksiyel hoparlörlerden istediğim düzeyde bi ses gelir mi acaba. Masraf etmişken orjinal halinden biraz daha iyi olmasını istiyorum. Orjinal hoparlörlerdeki bass bile beni tatmin ediyordu hemen hemen. Bir de hazır söylemişken bendeki orjinal hoparlörlerin özelliği nedir?

Netten bu hopalörleri buldum.. Yorumlar iyi yönde. Sizce nasıllar fiyat ve kalite olarak?
Hertz 16cm coaxial..
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/hertz-dcx-165-16-cm-coaxial-hoparlor-52418569
Hertz 13cm coaxial
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/hertz-dcx-130-13-cm-coaxial-hoparlor-52418513
Cadence 16cm coaxial
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...xs-652-16-cm-coaxial-hoparlor-122074766/detay

Bu hoparlörler pioneer mhv1400ub ile uyumlu olur mu? Ya da fazla mı gelir?

Son düzenleme:

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Bugun bıraz daha araştırma yaptıktan sonra amfi ve sub olayından vazgectim sanırım. Ön ve arkalara 16 ve 13lük hoparlörler alacağım.
Bu koaksiyel hoparlörlerden istediğim düzeyde bi ses gelir mi acaba. Masraf etmişken orjinal halinden biraz daha iyi olmasını istiyorum. Orjinal hoparlörlerdeki bass bile beni tatmin ediyordu hemen hemen. Bir de hazır söylemişken bendeki orjinal hoparlörlerin özelliği nedir?

Netten bu hopalörleri buldum.. Yorumlar iyi yönde. Sizce nasıllar fiyat ve kalite olarak?
Hertz 16cm coaxial..
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/hertz-dcx-165-16-cm-coaxial-hoparlor-52418569
Hertz 13cm coaxial
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/hertz-dcx-130-13-cm-coaxial-hoparlor-52418513
Cadence 16cm coaxial
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...xs-652-16-cm-coaxial-hoparlor-122074766/detay

Bu hoparlörler pioneer mhv1400ub ile uyumlu olur mu? Ya da fazla mı gelir?

bende jettam için zamanında infinty coaxial almıstım arka kapılara 16 cm.

en_ucuz_Infinity_Ses_Muzik_Goruntu_Sistemleri_REF-6522SI_16_cm._Coaxial_Hoparlor_3084.jpg

orjinal teypte kullanıyorm ancak orjinal hoporlorler gibi bas vermiyor malesef.bende bu konuda hassasım benim için kaliteli ses önemlidir. cok kaliteli ve keyifli ses veriyor. bende anfi subta var tabi ekstra olarak. .bu nedenle bassı en düşük ayarda -9 da kullanıyorum.hem hoporlerde sorun cıkarmıyor. 130 liraya almıstım sanırım 4-5 sene oldu gerci :)

Mc_LazZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
infinity marka hoparlörleri bulamadım malesef.. Linki varsa paylaşırsanız sevinirim.
Nette gezinirken pioneer in bi setini gördüm. İş görür mü bilmem ama fiyatı gayet iyi geldi bana. Yorumlarsanız sevinirim.
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...ygun-komple-set-sok-kampanya-107036746/detay/

Bir de mvh1400 ub için şu hoparlörleri düşünüyorum. Teknosa da varmış taksitle alayım diyorum.

Sony xsf-1737se 17cm 230watt 3 yollu(mid tiz bas) 110 lira civarı
Sony xsf-1337se 13cm 160watt 3 yollu 90 lira bu da..

Yorumlarsanız sevinirim bu hafta bu işi halletmem lazım :)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
3 yollu sony ler işini görür

Mc_LazZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teybi aldım bugun.. Sıra hoparlörlerde. Çerçeve bulamadım bulunduğum yerde :)

Bir sorum daha olacak. Bugun bi arkadaşım amfi almamı önerdi daha kaliteli ses almam için. Normal teyp çıkışları 200 230 vs wattlık hoparlörleri yeterince beslemeyeceğini söyledi. Piyasadaki 500 wattlık amfiler işimi görür mü? Ya da amfi işine hiç mi girmeyeyim?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ufak coax hoparlor alacaksan anfi olmaz... teybin hayirli olsun... cercevede internette mevcut 25-30 tl civaridir. ufak kaliteli bi marka anfi+bi takim oval koy arka tarafa ver coskuyu yansin :D

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bir usb teybe ihtiyacım var.. hocam hangi marka aldınız ne kadara aldınız? bu arada bu 3 yollu 4 yollu nedir :) artık kasetli teybi değiştirmek istiyorum.. orta halli ve fiyatı uygun hangi marka hangi özellikleri önerirsiniz