2003 vectra-c-1.6 comfort lpg montajı

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 vectra-c-1.6 comfort lpg montajı-radyo düğmesi-stop etme sorunu

Arkadaşlar Ankarada güvenilir brc lpg montajı yapan yer varmı bildiğiniz ve kullandığınız ayrıca memnun olduğunuz?

-opelin yetkili servisi olan opis'e(iskitler) sordum 1500 tl peşin fiyatına 10 taksit diyor.
-bir de 2 a mühendislik brc bölge bayisine (mavidenizler)sordum şaşmazda,içeri girdim dükkan full dolu 6 adet aracın dönüşümü yapılıyordu o da opisle anlaşmışcasına 1500 ve 10 taksit dedi,acaba brc nin bir kampanyası mı?
-aynı ürünü istanbul yolu abc pejo yetkili servisine sordum 1750 tl fiyat verdiler.
hepsinin taktıkları ürünün ismi my 07 ekipmanlar değişiyormu onu bilmiyorum.
Eğer bilgi sahibi olan ve yakınlarda lpg taktırmış olan var ise tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.
-----
ayrıca kafam çok karıştı;
-aracın egzos muayenesi doldu fakat şu anda benzinli şu hali ile ölçüm yaptırsam lpg li olunca yeniden gerekirmi(tam bilmiyorum ama gerekmez gibi)
-Aracı yeni aldım muayene süresi doldu 1 ay içinde satış aldığım için onuda yaptırcam her halukarda tuvturke gitmeden sigorta yaptırcam şu an sigortasız geziyorum hatta lpg yi yaptırmadan önce sigorta yaptırım diyorum ceza yememek için fakat lpg takıldıktan sonra yeni yaptıracağım sigortada düzenleme gerekir mi?
-Aracın muayenesi 24.10.2009 da dolmuş 1 ay geçti %5 cezası var her ay için muayene ücretinde o mühim değil fakat ben lpg montajı yaptırıp götürcem tüve sonrasında da emniyete hem ruhsatı üstüme yapıp hemde lpg sini işletiyim diye düşünüyorum bi taşla iki kuş sanırım prosüdürde bir sıkıntı çıkmaz ama net bir bilgi sahibide değilim,bilen bir arkadaşım var ise bu konular hakkında yardım eder ise sevinirim.
2-arkadaşlar radyonun ses açma tuşu işlevini yerine getirmiyor acaba bi ayarsızlık mı var düğmemi bozuk;sesi direksiyondan gayet düzgün yükseltip alçaltabiliyorum fakat orta konsoldaki radyo ses artırma tuşu sesi artırıp kısmıyor sola bi tırnak çevirirsem direksiyondan ayarladım sesi direk kapatıyor eğer tekrar orta konsoldaki tuşu sağa çevirirsem ses bi önceki pozisyona geliyor bunun haricinde artırıp kısma işlevini yerine getirmiyor.sebebi ne olabilir?
3-bir de aracı ilk çalıştırdığımda kendilinden istop ediyor genelde eğer gaz verirsem az istop etmiyor araç benzinli şu anda bayram bitiminde gaz atcam acaba devir ayarından mı bana öyle gibi geldi yada başka bir sorun mu eğer devir ayarındansa lpg taktıracağım yer sorunu çözer büyük ihtimal fakat başka ne gibi ihtimaller olabilir.
Şimdiden yardımcı olcak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorularıma yardımcı olcak arkadaşların desteklerini ve fikir alışverişlerini bekliyorum.

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım Mocan(brc) a git, Övünç bey veya Can bey ile görüş. iki senedir kullanıyorum. hiç bir sıkıntım olmadı. Takıldıktan sonra ayar yapmaya bile gitmedim. Arıza ışığı gibi sorunlarla da karşılaşmadım.
Fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynıdır. Fazla oynamaz. 2A mühendislikten de şaşma. Farklı modeller de getirenler var. Ama bunlar ile sıkıntılar yaşayabilirsin.
03123947222

Son düzenleme:

salih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mocan Otogaz arkadaşın da söylediği gibi! Övünç yardımcı olacaktır. Montajı da Aydın Usta yaparsa ekstra iyi olur.

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar verdiğiniz destek ve bilgilerden dolayı teşekkür ederim.Brc nin iç anadolu bölge bayisi olan mavidenizlere bugün sabah bıraktık aracı akşama aldık ve gaz sızdırmazlıkta alındı mesai bitmeden,yarında akyutr tüvturk muayene istasyonundan muayene içn sıra aldık öğleden sonraya işlemler tıkır tıkır yürüyor.
ücret:lpg montaj ile ilgili her şey 1500 tl 10 taksit kredi kartına-55 litre stepne tank.zaten sordum 5 6 yere hepsi bu fiyat 1 milyon oynamıyor.

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
04.12.2009 tarihi yani bugün de dün almış olduğum akyurt tuvturk muayene istasyonu randevusuyla aracıma hiç bir ayar yaptırmadan muayeneden geçirdim.muayeneyi onayladılar direk geçtim ilk girişte lpg de onaylandı.tüvturkun yaptığı uygulamalar bugün gördüğüm kadarıyla çok abartılmış ben hiç sorun yaşamadım direk geçtim.

Son düzenleme: