CoRsA TEAM

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
celil daha önceden yapmış olduğun insignia su fiskiyesi çalışmasının videosu var mı???

http://www.youtube.com/watch?v=ThIiFzWTxB4&feature=player_embedded

İşte arkadaşlar corsa c ye nasıl takılır sorusunun cevabı:

İşlemi yaklaşık 1.5-2 saatte tamamladım ben ama eli çabuk olan bir kişi için bu zaman çok çok daha kısa zamandada bitebilir.Tabi kendiniz kalkışıyorsanız kullanılacak malzemeleriniz yani anahtar takımlarınız hazır olsun bence.

Öncelikle leş gibi olarak tabir edebileceğim Kaputumu açtım resmen içerisi çamur deryası gibi "Acilen temizlik şart :D"
Fotoraf0125.jpg

Motorumuzu açtıktan sonra camın altında bulunan plastik bölümü çıkartmamız gerekiyor. Bu kısmı tutan 3 adet vida bulunmakta bunların yerleri:
Fotoraf0125copy.gif

Bu kısımda öncelikle cam altındaki plastik bölümü çıkarmamız için silecek kollarını çıkarmamız gerekiyor. Silecek kollarının korumalarını çıkartıp uygun anhtarla söküyoruz.

Fotoraf0128.jpg

Fotoraf0129.jpg

Sileceklerde çıktıktan sonra camın altındaki plastiği çıkartabiliriz. Biraz zor çıkabilir arasına giren çamur su gibi maddeler yüzünden baya yapışmış oluyor. Parçaları çıkarmak için diğer parçanın tarafına itiyoruz motor tarafından kendimize doru çekme şeklinde parçayı çıkarabiliriz.
Fotoraf0130.jpg

her iki parçada çıkarıldıktan sonra plastik aksama doğru giden bir ara başlık bulunmakta orayı söktükten sonra parçamız serbest kalacak"burasi biraz zorlayabilir kaba kuvvet kullanmak gerekli :D " bunu yaptıktan sonra parçayı güneşin altına yarım saat koyun jetlere giden hortumları çıkarmanız daha kolay olur.

Fotoraf0132.jpg

Bu işlemi her parça için uyguladıktan sonra orjinal jetleri çıkarmaya geldi sıra.Jetleri çıkartırken alttaki tirnaklarına dikkat edin "Ben birini kırdım çıkarırken torna vida ile tutuyordum üstünden jete vurdum elim kaydı ve tırnak kırıldı :) " . Kolay bir taktik olarak fıskiyeyi tırnaktan kurtarın tırnağı yavaşça gerin fıskiyeyide üsten bastırın tırnaktan kurtulunca fıskiyenin üzerine vurun çıkar ;)

Fotoraf0133.jpg
Fotoraf0134.jpg

Sıra tüm zahmetlerimize neden olan insignia jetlerini takmaya geldi. Takarken sağ taraftaki fıskiyenin ters tarafta bitimi olduğunu gördüm neredeyse motora atacaktı bütün suyu :D .
Fotoraf0135.jpg

Yeni fıskiyelerimizi alıp yuvalarına takabiliriz artık fakat bu aşamada bence fıskiyeleri yukarı doğru eğim verin veya yukarı hareket ettirecek aleti bulun test edin " herşey takıldıktan sonra harek ettirmek baya zahmetli oluyor ;)"
si yeterli gördüğünüzde fıskiyeleri yerlerine doğru şekilde yerleştirin ve tırnakların seviyesine gelene kadar bastırın gelmiyorsa sert bir çisimle yavaşça vurun girecektir.
Fotoraf0136.jpg

Fıskiyelerin hortumlarını bağladıktan sonra plastik parçamızı araca geri takıyoruz sileceklerimizide takıyoruz ve hayırlı olsun diyoruz ;)

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yavuz ses sisteminde araç çalışırken cızırtı falan yok değil mi???

ses sisteminin uyduşlarını da aracın içine dağıtta tam olsun arkada bas ve 2 uydu öntarafa 2 uydu tamam

yakında videosunu bekliyorruzz

ses sistemini takan adam 50 tl lik ne iş yaptıı ???

dediğim gibi şu an ses sistemi sadece bagaj açıkken çalışıyor yarın bakalım gidip düzelttireceğim onu. 50 tl lik ne yaptı bilmiyorum içini açmış ve bi kablo çekmiş o kadar. merak edip de bakmadım açıkçası. ama seste sorun yok.araba çalışırken de denedim cızırtı falan yoktu. şu bağlantı işlerini halledebilirsem video da eklerim.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız bagaj lambasından elektrik almışsınız oraya koptum :)

bagaj açık gezersin hehehe yavuz alemsiin valla

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7486uppp.JPG

Foto makinesinin ekranı kırıldı çektiğim fotoları göremiyorum aceleyle doğru düzgün foto çekememişiz olduğu kadarıyla bişeyler yaptık.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar chıplı ve manıfoldu ıslem gormus corsamın gece gece ve araba buz gıbıyken motoru soğukken ve depo full iken ve bagaj full iken vıdeosunu çektim. araç sıcak , depo ve bagajı boşken daha ıyı verıler elde edebılırdım sanırım. neyse vıdeo yu ben youtube a atamadım. şoyle bır yere attım sız yardımcı olursunuz artık.

birde sıfırdan kalkmamın dezavantajı var. roll yaparken çok daha iyi. sıfır kalkarken sardı zaman kaybettik.
çıkarılacak sonuç: fena gıtmıyor :)

http://www.dosya.tc/downloadss/GzyqmK/Video-0002.3gp.html

Son düzenleme:

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız bagaj lambasından elektrik almışsınız oraya koptum :)

bagaj açık gezersin hehehe yavuz alemsiin valla

ya ne bileyim. adama kolaylık olsun işim çabuk bitsin diye burdan çek dedim. o da en yakın kablodan çekti. sanırım orda başka kablolarda vardı. ama gitmiş en olmayanından çekmiş :)) öğlen gidip düzelttireceğim.

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
navigasyon çalışmam anahatlarıyla bitti. önce teybi ve sonra havalandırma ızgaralarını söktüm. sonra şapkayı çıkardım. navinin sağı solunda problem olmadı fakat üstünde biraz boşluk kaldı. naviyi şapkaya çift taraflı bant ile sabitledim ilk aşamada. daha sonra daha sağlam bir şekilde düzeltmeyi düşünüyorum. hemde boşlukları kapatmayı.tid ekran için torpidoda bir delik açtım. ama çok geriden açmışım. kablo da kısa olduğu için sorun oldu. takamadım tid ekranı. ayrıca tid ekran takılı olmadığı için direksiyon kumandası iptal oldu. ve de kontağı kapattığım zaman teyp kapanırken şimdi kapanmıyor. en kısa zamanda bu işi halletmem gerek. navi şarjı için aldığım usbli çakmak çoklayıcı torpidoya sabitledim. şimdilik araç şarj cihazını kullanıyorum ama usb kablosunu çekeceğim oraya. data aktaracağım zaman daha faydalı olur diye düşünüyorum. açma kapama için tepeden bir delik açtım. şimdilik ince bir tornavida yardımı ile açıp kapatıyorum. ama oraya da bir düğme uyduracağım. birde bahsettiğim 4+1 ses sistemini bagaja koydum. bi elektronikçiye gidip derdimi anlattım. oda sağolsun "50 TL" ye problemimi çözdü. yanlız bu konuda da sıkıntılar var. kolaylık olsun diye bağajdaki lambadan almıştık elektriği. denedik gayet de güzel çalışıyor fakat aklımıza o lambanın sadece bagaj açıkken yandığı o an gelmedi. eve gittiğimde montaj sırasında fakettim. şaka gibi oldu. bir de ses sisteminden çektiğim ses kablosu kısa geldi el freninin oraya koydum. telefonu taktım bir sorun çıkmadı ama naviye uzatma kablosu çekmem lazım. yarın bir kablo alıp onu da halletmeyi düşünüyorum. ses sistemine müdahale dışında diğer montajları ben yaptım. yaklaşık 3 saatimi aldı. fazla vaktim olmadığı için ancak bu kadar toparlayabildim. resimler yukarda. sırasıyla dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. düzeltmeler yavaş yavaş gelecek.

hayırlı olsun. güzel olmuş zamanla eksikler hallolur.
navinin altına kaymaz pad koyup boşluk kapanabilir ama üstünü mutlaka siyah bant folyo gibi bişeyle kapatılmalı.
cihazın arkası boş durumda oraya kavucuk köpük gibi bişeyler sıkıştırılmalı yada alininki gibi yapılmalı yoksa sıcakta bant etkisini kaybedip bırakabilir.
ses sistemin hayırlı olsun. bundan sonrası ince ayar işleri. bi minik mp3 çalar bağlasan işini görür bence. tlf bile gerek yok tak sök.

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar chıplı ve manıfoldu ıslem gormus corsamın gece gece ve araba buz gıbıyken motoru soğukken ve depo full iken ve bagaj full iken vıdeosunu çektim. araç sıcak , depo ve bagajı boşken daha ıyı verıler elde edebılırdım sanırım. neyse vıdeo yu ben youtube a atamadım. şoyle bır yere attım sız yardımcı olursunuz artık.

birde sıfırdan kalkmamın dezavantajı var. roll yaparken çok daha iyi. sıfır kalkarken sardı zaman kaybettik.
çıkarılacak sonuç: fena gıtmıyor :)

http://www.dosya.tc/downloadss/GzyqmK/Video-0002.3gp.html

0-100 11 sn.
0-140 19 sn.
hem çekm yapıp hemde kullanmak zor olmuştur. başka biri çekerse arabada hafifleyip vites geçişlerini daha hızlı yaparsan 9 a düşer diye düşünüyorum. vites geçişlerinde çok devir kaybetmişsin gibi geldi.

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun. güzel olmuş zamanla eksikler hallolur.
navinin altına kaymaz pad koyup boşluk kapanabilir ama üstünü mutlaka siyah bant folyo gibi bişeyle kapatılmalı.
cihazın arkası boş durumda oraya kavucuk köpük gibi bişeyler sıkıştırılmalı yada alininki gibi yapılmalı yoksa sıcakta bant etkisini kaybedip bırakabilir.
ses sistemin hayırlı olsun. bundan sonrası ince ayar işleri. bi minik mp3 çalar bağlasan işini görür bence. tlf bile gerek yok tak sök.

köpük koydum arkasına düşme ihtimaline karşılık. naviyi yeni aldığım için kıyamıyorum sanırım ona kafes gibi birşey yapıcam bi ara. naviyi bağlamayı düşünüyorum ses sistemine ama uzatma kablosu almam lazım. kendi kablosu yetmedi. el freninin orda kaldı. aslında güzel de oldu görüntü ama amacına uymuyor :)