Cosmo, Sport,NjoyPlus, Edition Modeller

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen farkları açmaları lazımki üst donanım tercih edilsin mesela cd300 olsaydı ben alırken zaten sport istemiştim ellerinde yoktu 2 ay beklemek lazımdı bekleyebilirdim ses sistemi önemli ayrıntı benim için kimisi krom çıta için tercih eder benim içinde ses sistemi önemli mesela bluetooth ve usb de olmazsa olmazdı onu da necvox sayesinde sahip oldum böyle bir imkan olmasaydı yine sport u beklerdim

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merdo link' Alıntı:
Tamam beyler en güzeli Enjoy Plus donanım paketidir ;)  ne Sport yanına yanaşır nede Cosmo yanına yanaşır bu donanımın :)

Zaten herkes istediği üzere istediği donanım paketini aldı.Bu yüzden fazla yorum yapmaya gerek yok bu konuda.
Belki maddi konuda önemli olmuştur diye düşünüyorum ben çünkü kimse demezki ya boşver en üst düzey donanım paketi olmasın arabamda.

֖n park sensörü olmasın
Alrm olmasın
AFL far olmasın
Otomatik katlanır aynalar olmasın
vs vs vs..

Bunları kimse demez herkes tercih,istek ve altını çizerek söylüyorum maddi duruma bağlıdır aldığı aracın donanım seviyesi.

Sport'un koltuğu mu farklı direksiyonu mu farklı bilmiyorum vallahi gittim onada bindiğimde hiç dikkatimi çekmedi benim öyle bir fark Cosmo istememin sebebi AFL fardır e dedim Sport alıp AFL ekletmenin ne manası var o kadar para vermişken en üst donanım paketi olsun.Hem böylece Sport donanım paketinde olmayan bir çok donanımada sahip oluruz.Hemde evet Yeni Astra Cosmo var bende en üst düzey donanım seviyesidir derim.
Yok ben Sport aldım,ama bunun burası daha guzel şurası daha farklı koltuğu şöyle deri beni rahatsız eder afl mi?o da neymiş  gibisinden yorumlar yapmyada gerek kalmaz.
Ne var sende ? Ope Astra Cosmo.
Bitttiii...
Eklentiler hariç(navigasyon sunroof tam deri döşeme koltuk gibi) daha fullu yok.

Herkesin aracı kendine güzel bu yüzden donanım karşılaştırması bu konunun eksenini kaydırmış bence :)

Yanlış mıyım sayın abilerim sayın arkadaşlarım ..
ևok doğru soylemissiniz...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astraowner link' Alıntı:
aynen farkları açmaları lazımki üst donanım tercih edilsin mesela cd300 olsaydı ben alırken zaten sport istemiştim ellerinde yoktu 2 ay beklemek lazımdı bekleyebilirdim ses sistemi önemli ayrıntı benim için kimisi krom çıta için tercih eder benim içinde ses sistemi önemli mesela bluetooth ve usb de olmazsa olmazdı onu da necvox sayesinde sahip oldum böyle bir imkan olmasaydı yine sport u beklerdim

Eminim ki sizin gibi düşünen birçok müşteri olmuştur ve olacaktır.

tenten77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maliyetlerin artmasıyla fiyatları aynı tutabilmek için kısıyorlar tabii. Keşke geçen yıllarda Sport alsaydım da o zamanda para yoktu:)

Açıkcası ben donanımdan öte yol tutuş, güvenlik ve rahatlığa bakıyorum. O yüzden bu fiyatlara VW, Toyota'ya dönüp bakmadım. Hele ESP'siz sıfır araba almak akıl işi değil bu devirde hala 20 yıl öncesi teknolojiyi makyajlayıp satıyorlar.

Ama Cruze HB Full donanımı ve otomatiği şu an aldığım Editionla aynı paraydı. O kafamı iyi yormuştu geçen ay. 2. el ve GMde olsa Opel opeldir dedik aldık. Güle güle binelim :))

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tenten77 link' Alıntı:
Maliyetlerin artmasıyla fiyatları aynı tutabilmek için kısıyorlar tabii. Keşke geçen yıllarda Sport alsaydım da o zamanda para yoktu:)

Açıkcası ben donanımdan öte yol tutuş, güvenlik ve rahatlığa bakıyorum. O yüzden bu fiyatlara VW, Toyota'ya dönüp bakmadım. Hele ESP'siz sıfır araba almak akıl işi değil bu devirde hala 20 yıl öncesi teknolojiyi makyajlayıp satıyorlar.

Ama Cruze HB Full donanımı ve otomatiği şu an aldığım Editionla aynı paraydı. O kafamı iyi yormuştu geçen ay. 2. el ve GMde olsa Opel opeldir dedik aldık. Güle güle binelim :))

Aynen dediğiniz gibi bir araçta en öncelikli özellikler güvenlik donanımlarıdır.

Opel'de bu konuda hangi donanım paketi olursa olsun hiçbir aracını birbirinden ayırmıyor.

Allah hepimize araçlarımızı kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
edition da çelik jant mı var yoksa normal jant mı .
şu sis farlarında en şanssız benim ya. enjoy plusı ilk alanlar (benim gibi 2010 ilk 6 ayda ) onde sis farına sahip olmadan aldılar. sonra bu özellik enjoy pluslara eklendi. şimdi bende sinyalleri sis farlı olandan aldım ama daha dügmeye baglayamadım. malum tesisat filan çekilecek. ayrıca arıza vermemesi için araya röle tarzında bir şey atılacak. tesisat çekildi ama baglantı için adanaya gitmem gerekiyor. buralarda bu işin altından kalkamazlar. daha ısıtma borusuna klipsi yanlış takan servisten ne bekliycem.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi Opel'in sitesinden broşüre baktım.

Edition ve Enjoy arasındaki farklar

*Yokuşta kalkış desteği

*Otomatik yanan farlar

*Ön sis farları

*Işığa duyarlı kararan iç dikiz aynası

*Yağmur sensörü

*Hız sabitleyici (Cruise Control)

*17 inç hafif alaşım alüminyum jantlar

*Spor Egzos borusu (sadece 1.6 180 HP ve 1.4 140 HP motorlar ile)

*Deri direksiyon simidi

*Işıklı makyaj aynaları

*Arka okuma lambaları

*Elektronik park freni

gibi 12 tane farklılık söz konusu.

Çelik jant ve elektronik park frenide editionlarda yokmuş ve artık hem editionlarda hemde enjoylarda cd300 kullanılıyormuş.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et